Oceláře opouští šest hráčů, Varaďa počítá s Polanským. Pomůže Bonk

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

27. dubna 2017, 15:17

Adam Bagar

Sotva se vrátil z mistrovství světa hráčů do osmnácti let, přesunul se za novou prací. Do míst, která moc dobře zná a ve kterých prožil několik příjemných sezon své bohaté hráčské kariéry. Václav Varaďa se vrátil k Ocelářům, které od nové sezony povede jako hlavní trenér. Zatímco post asistenta ještě nemá vyřešen, o kádru pro příští ročník už má nějaké představy.

Fanshop

Už nyní je jasno, že několik hráčů Oceláře opustí, nad dalšími potom visí otazník. „V klubu už nebudou pokračovat například Kamil Kreps, Tomáš Klimenta, Tyler Redenbach, Tomáš Netík, David Nosek a Lukáš Jašek. A řešíme také další budoucnost Pepy Hrabala či Lukáše Galvase,“ prozrazuje na klubovém webu Václav Varaďa s tím, že ho zklamal hlavně odchod talentovaného Lukáše Jaška.

„Před svým příchodem jsem s ním osobně jednal a měl jsem eminentní zájem na tom, aby v klubu zůstal. Říkal jsem mu, že věřím v jeho schopnosti. Jako třinecký kluk by měl mít ke klubu daleko silnější vztah. Hrozně mě mrzí, že se rozhodl odejít jinam. Vynaložil jsem však veškeré úsilí, aby v Třinci zůstal. Je to svobodné rozhodnutí dospělého hráče, ale je to pro mě zklamání,“ přiznává Václav Varaďa.

"Odchod Jaška je pro mě zklamáním. Jako třinecký kluk by měl mít ke klubu daleko silnější vztah."

Nový třinecký trenér počítá s Jiřím Polanským, který kvůli sporům s koučem Kýhosem musel v průběhu uplynulé sezony mančaft opustit. „Jsem přesvědčen, že na extraligové poměry je to stále výborný hráč a má týmu co dát. Sám vnímá, že ta událost nebyla z jeho strany pozitivní a že ji nevyřešil nejlépe. Byla to pro něj pořádná facka. Je to hráč, na kterého spoléhám a jsem si jistý, že týmu může pomoct.“

Varaďa počítá také s Jakubem Petružálkem. Ten byl v uplynulém ročníku nejproduktivnějším hráčem Ocelářů. „S Kubou jsem mluvil hned první den, kdy jsem byl jmenován do funkce. Byl to první hráč, kterému jsem volal. Vím, že to tady neměl jednoduché, ale za sebe mohu říct, že takového hráče v mančaftu chci. Věřím, že je v něm potenciál, že může vést tento tým a přispívat více body,“ hlásí.

Kane obdržel nabídku, ale zatím nepodepsal. Irgl dostane šanci

Dobré výkony pod Javorovým podával i Američan Cory Kane, který dostal od klubu nabídku na pokračování. „Ale zatím ji nepodepsal. Cory je teď na dovolené doma v Americe a údajně nejen tuhle nabídku zvažuje. Jak to dopadne, není zatím možné říct. My každopádně máme o Coryho zájem. V uplynulé sezoně ukázal, že dokáže být platným hráčem.“ A jak to vypadá s kapitánem Zbyňkem Irglem?

„Má podepsanou novou smlouvu. Za sebe mohu říct, že pode mnou dostane šanci vybojovat si svou pozici,“ říká Václav Varaďa, který ještě nemá jasno o svém asistentovi. Lákal svého velkého kamaráda Radka Bonka, ale neuspěl. „Kontaktoval jsem ho, ale jeho kanadská žena byla proti,“ usmívá se nový šéf třinecké střídačky. „Ale jsme domluveni aspoň na krátkodobé spolupráci během léta,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz