Obrovské zklamání, říká Lédlová. Fakt nevím, co se děje

Foto: Martina Kramerová

(PLYMOUTH, od našeho zpravodaje) Zápasy jako tenhle k hokeji bohužel patří, nikdo se jim nevyhne. Nic to nemění na hořkosti, kterou cítí české hokejistky na světovém šampionátu v Plymouthu. Přes drtivou střeleckou převahu daly i Němkám jediný gól a s největší pravděpodobností je čeká boj o záchranu.

Fanshop

Těžko se po takové porážce vůbec hledala slova. Zápas měl skončit jasným českým vítězstvím, místo toho... Ani bod, jen bolest. „Kdo to viděl, tak to ví. Hráli jsme celou dobu u nich. Trenéři nám říkali, že nám to tam padne, ať jsme v klidu. Ale bohužel,“ hlásí zklamaně Aneta Lédlová.

Kolaps. Češky vyhořely v koncovce a na MS podruhé padly »

Prohrát 1:2 při střelecké převaze 41:12, to se málokdy vidí. Asi kromě jediné německé přesilovky nebylo pochyb o tom, kdo drží hru ve svých rukou a chce vyhrát. Od druhé třetiny měly české hokejistky chvílemi drtivý tlak, jenže trápení v koncovce z páteční bitvy se Švýcarskem ještě o velký kus prohloubily. „Já nevím, proč to nešlo. Kdybych to věděla, tak bych to určitě zkusila změnit. Fakt nevím, co se děje. Měly jsme několikrát prázdnou bránu, ale nedaly jsme to. Možná moc chceme a každý to chtěl urvat sám na sebe... Nevím, co k tomu říct,“ přemýšlí autorka jediného českého gólu.

Lédlová v padesáté minutě vyrovnala na 1:1, Češky byly výsledkově pozadu od druhé části. „Byla škoda, že jsme třeba hned v první třetině nedaly nějaký gól, abychom měly pohodu. Bohužel daly první gól ony, my jsme pak dotahovaly. A dostat góla dvě minuty před koncem, s tím už se pak horko těžko něco dělá.“

První zápas se Švýcarskem ztratil národní tým v 57. minutě, Němky rozhodly ještě později. Kromě dvou šancí, ze kterých daly dva góly, neměly za celé utkání zhola nic. „Hrají pořád stejně. Brání, jsou urputné a čekají na jakoukoli chybu, kterou uděláme. Jak bylo vidět, jsou schopné využít cokoli, co jim dáme,“ mrzí Lédlovou. Obě inkasované branky přišly po velkých českých chybách, jen díky nim slavil nováček elitní skupiny druhé vítězství na turnaji.

Málokdo čekal, že Německo půjde do čtvrtfinále. Ale je to tak. Naopak česká reprezentace už musí věřit jen v souhru výsledků, a samozřejmě poslední den základních skupin porazit za tři body Švédsko.

„Je to obrovské zklamání. Určitě jsme měly větší ambice než hrát o sedmé a osmé místo. Může se to ještě nějak vyvinout, ale je to špatné. Prostě nedáváme góly, a to je náš největší kámen úrazu.“ Pokud Češky půjdou do série o udržení, stejně pro ně bude důležité chytit se ještě předtím na správnou vlnu. „Se Švédskem chceme vyhrát, abychom ukázaly, že tady máme být a nejsme tady jen tak,“ dodává bojovně Aneta Lédlová. „Uvidíme, jak to půjde.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz