Obměněný kádr a návrat legend. Sparta už deset let čeká na titul

Foto: Facebook HC Sparta Praha

4. září 2017, 16:29

Adam Bagar

Naposledy slavili v roce 2007, ukončí ambiciózní sparťané dlouhé čekání na titul? Pomoci by k tomu mohly klubové legendy i osm nových posil! "Nevstupujeme do nové sezony v roli favorita, nicméně neznám tým, který by do sezony šel s jiným cílem, než že chce vyhrávat a být nejlepší. To samozřejmě platí i pro nás," hlásí sportovní manažer Michal Broš.

Fanshop

Sparta jde do nové sezony se 120 partnery, kteří pokrývají největší část klubového rozpočtu. Generálním partnerem zůstává druhým rokem společnost Billa, do skupiny hlavních partnerů pak přibyly společnosti Kika Nábytek a nejčerstvěji Mastercard. „Podařilo se nám pro novou sezonu prodloužit spolupráci zhruba s devadesáti procenty našich partnerů,“ těší majitele klubu Petra Břízu, jenž je zároveň předsedou představenstva.

Klubový rozpočet pro aktuální sezonu činí přibližně 115 milionů korun. „Jedná se o podobné číslo jako v minulých letech a zahrnuje kompletní zajištění sezony jak A-týmu, tak mládeže, managementu, produkce, marketingu a další obchodní či administrativní činnosti. Sparta se stará i o Tipsport arenu, kterou však z tohoto rozpočtu oddělujeme, nicméně nemalé náklady na její provoz také musíme pokrývat,“ doplňuje bývalý gólman.

Cíle do budoucna? 5 tisíc permanentkářů a průměr 10 tisíc diváků

Nemalou část rozpočtu naplňují zisky z prodeje jednorázových vstupenek a permanentek, o ty je dlouhodobě přibližně stejný zájem. „Je to něco kolem 1600 individuálních permanentek. K tomu máme dalších zhruba 1400 karet, které si objednávají firmy, rodiče nebo jsou součástí našich obchodních vztahů. Základní kmen permanentek je okolo tří tisíc,“ prozrazuje Bříza s tím, že v tomhle ohledu má klub společně s fanoušky rezervy.

„Náš cíl je, aby Sparta měla v budoucnu alespoň pět tisíc permanentkářů. Vím, že to je běh na dlouhou trať, ale je to zásadní pro rozjezd každé sezony i stabilitu klubu,“ přiznává šéf Sparty, kterou těší rostoucí domácí návštěvnost. V uplynulém ročníku si do O2 areny průměrně našlo cestu 8 032 diváků. „I tohle číslo chceme dál zvyšovat. Bereme to jako velkou výzvu, naším cílem je dostat se v budoucnu na hranici deseti tisíc,“ líčí Bříza.

Sparťanští příznivci letos uvidí dost obměněný kádr. Odešli brankáři Tomáš Pöpperle a Filip Novotný, obránce Vladimír Eminger či útočníci Jan Buchtele, Lukáš Cingel, Brian Ihnačák, Martin Procházka a Michal Řepík. Klub navíc nepočítá s dvěma zadáky, Michalem Barinkou a Martinem Gernátem. Trenérské duo Jiří Kalous a Jaroslav Nedvěd má k dispozici osmičku nových posil, včetně kompletně vyměněné brankářské dvojice.

Brankoviště Sparty bude hájit Fin Sami Aittokalllio, záda mu bude krýt David Honzík. Zadní řady posílili Petr Zámorský, Tomáš Dvořák a Tomáš Pavelka, ofenzivu pak svými příchody oživili Nor Alexander Reichenberg, zlínský Robert Říčka a Američan Vinny Saponari. Tým se dost omladil, věkový průměr klesl o dva roky na 26 let. „I proto bude potřeba mít trpělivost a tvrdě pracovat,“ hlásí sportovní manažer Sparty Michal Broš.

„Nejdeme do sezony v roli favorita, těmi jsou vzhledem k síle mužstva podle mého názoru Kometa Brno a Hradec Králové. Nicméně neznám tým, který bv šel do sezony s jiný,m cílem, než že chce vyhrávat a být nejlepší. To samozřejmě platí i pro nás.“

Bývalý kapitán pražského klubu se v květnu vrátil do Sparty, i když v nové roli. „Nejdeme do sezony v roli favorita, těmi jsou vzhledem k síle mužstva podle mého názoru Kometa Brno a Hradec Králové. Nicméně neznám tým, který bv šel do sezony s jiný,m cílem, než že chce vyhrávat a být nejlepší. To samozřejmě platí i pro nás,“ doplňuje Broš. Podobně mluví rovněž kouč Jiří Kalous, jenž by už rád zlomil desetileté čekání na titul.

„Dobrý vstup do sezony je velmi důležitý. Podařilo se nám získat kvalitní mladé hráče, na něž budeme hodně sázet v kombinaci se zkušenými hráči, kteří zde působí už delší dobu. Chceme hrát hlavně hokej, který bude přinášet výsledky a zároveň se bude líbit fanouškům. Důležitým aspektem, na který se soustředíme, je herní disciplína a proměňování šancí,“ sděluje Kalous. Kapitánem Sparty nadále zůstává veterán Jaroslav Hlinka.

Kádr HC Sparta Praha 2017-18

Brankáři:
Sami Aittokallio, David Honzík, Adam Wolf.

Obránci:
Tomáš Dvořák, Petr Kalina, Juraj Mikuš, Richard Nedomlel, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Jan Švrček, Petr Zámorský.

Útočníci:
Jiří Černoch, Miroslav Forman, Jaroslav Hlinka, Lukáš Klimek, Andrej Kudrna, Petr Kumstát, Lukáš Pech, Ondřej Procházka, Alexander Reichenberg, Lukáš Rousek, Robert Říčka, Vinny Saponari, Jiří Smejkal, Dominik Uher, Petr Vrána.

Příchody do HC Sparta Praha

Robert Říčka (Zlín)
Alexander Reichenberg (Storhamar)
David Honzík (Karlovy Vary)
Tomáš Dvořák (Karlovy Vary)
Sami Aittokallio (Oulu)
Vinny Saponari (Frisk Asker)
Tomáš Pavelka (Litvínov)
Petr Zámorský (Örebro)

Odchody z HC Sparta Praha

Martin Procházka (Plzeň/Mladá Boleslav)
Vladimír Eminger (neznámo)
Brian Ihnačák (neznámo)
Andre Deveaux (neznámo)
Michal Řepík (Slovan Bratislava)
Lukáš Cingel (Hradec Králové)
Tomáš Pöpperle (Bremerhaven)
Filip Novotný (Karlovy Vary)
Martin Gernát (neznámo)
Michal Barinka (neznámo)

Příprava HC Sparta Praha 2017-18

28.07. Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 3:4 pp (Uher, Říčka, Smejkal, Černoch)
02.08. HC Sparta Praha – Jižní Korea 1:2 pp (Kumstát)
03.08. Mountfield HK – HC Sparta Praha 3:2 sn (Saponari, Švrček)
04.08. HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 1:2 (Pavelka 2)
10.08. EC Red Bull Salcburk – HC Sparta Praha 3:4 pp (Zeleňák, Klimek, Černoch, Reichenberg)
12.08. EHC Mnichov – HC Sparta Praha 5:2 (Kumstát, Uher)
19.08. HC Ambri-Piotta – HC Sparta Praha 2:5 (Uher, Zámorský, Říčka, Pavelka, Pech)
20.08. Eisbären Berlín – HC Sparta Praha 6:3 (Pech, Zeleňák, Reichenberg)
29.08. HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 1:2 pp (Vrána)
31.08. BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:2 (Říčka, Reichenberg)
05.09. 18:00 HC Sparta Praha – HC Slavia Praha (Tipsport arena Praha)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz