Obhájit bronz? To by byl alibismus. Chceme víc, zní z Hradce

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

5. září 2017, 18:09

Martin Voltr

Čtyřikrát v řadě se v základní části umístili mezi první šestkou, poslední sezona už pro ně měla bronzovou tečku. Mountfield je na extraligové mapě stále významějším hráčem, a na tomto trendu nechce nic měnit ani nyní. Hradec přes léto ještě posílil kádr, zvýšil rozpočet a prodal o čtvrtinu víc permanentních vstupenek, teď oficiálně vyhlásil své ambice: Nespokojí se s ničím menším než finálovou účastí.

Fanshop

Ačkoli se klubu po přesunu z Českých Budějovic dařilo nad očekávání, tři roky nedokázal ve vyřazovacích bojích vyhrát ani jednu sérii a rozladění pomalu stoupalo. Loni však Hradec vystoupal na bronzovou příčku, mistrovskou Kometu potrápil nejvíc ze všech soupeřů. Že letošní vysněná meta nebude o nic menší, to bylo jasné už od začátku přípravného období.

„Utrpěli jsme i účast v Champions League.“

„Jeden malý první cíl už jsme splnili, a to bylo vítězství v Mountfield Cupu. Mám radost, že pohár zůstal v Hradci Králové. Teď před sebou máme náročnou sezonu,“ dobře ví Miroslav Schön, předseda představenstva a prezident klubu. „Je to olympijský rok, takže utkání budou hodně nahuštěná. Utrpěli jsme i účast v Champions League,“ neskrývá až opovržlivý pohled na soutěž nejlepších evropských týmů.

Ať se to komukoli líbí, nebo ne, Mountfield při své premiérové účasti pojal Ligu mistrů čistě v přípravném duchu. Vedle finanční nevýhodnosti je důvod jasný. „Naší prioritou zůstává extraliga. Při kvalitě týmu, který se nám podařilo do dnešního dne složit a připravit, se domnívám, že kdybych za cíl vyhlásil obhajobu bronzových medailí, tak by to byl alibismus. Naše cíle jsou vyšší,“ říká Schön jednoznačně.

V nabitém ročníku se ale budou Východočeši koncentrovat nejenom na bitvy v domácí soutěži, nejenom na její následný vrchol. O Vánocích podruhé za sebou zamíří na prestižní Spenglerův pohár, kde loni zanechali povedenou stopu. Přitom původně se vzhledem k olympijskému roku moc (nebo spíš vůbec) nečekalo, že by do Davosu dostali pozvánku znovu.

„Na Spengleru bychom rádi zůstali co nejdéle, samozřejmě nejlépe až do konce.“

„Letošní ročník bude velmi náročný, protože tam budou hrát i švýcarský a kanadský olympijský tým. I na Spengleru bychom se ale rádi posunuli zase o kus dál a zůstali tam co nejdéle, samozřejmě nejlépe až do konce. Chtěli bychom reprezentovat Hradec, Královéhradecký kraj a celý český hokej co nejdůstojněji,“ slibuje klubový prezident.

Hradecké dresy pro extraligovou sezonu 2017/18

Hradecké dresy pro extraligovou sezonu 2017/18 | Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Při pohledu na složení kádru je jasné, proč se Mountfield nemůže spokojit jen tak s něčím. Ač se odchody některých hráčů zdály jako citelné, jména v kolonce příchodů je nakonec bezpečně převážila. V obraně to jsou lotyšský reprezentant Oskars Cibulskis, zkušený Dominik Graňák, útočně laděný Filip Pavlík a čerstvý slovenský šampion Mislav Rosandič. V útoku pak mistr světa Petr Koukal, další účastníci letošního MS Lukáš Cingel s Tomášem Zigem a nadějný Lukáš Vopelka.

„Kádr jsme obměnili trochu víc, než jsme předpokládali. Chtěli jsme ho od loňské sezony ještě posílit, což plně doufáme, že se nám podařilo. Domníváme se, že na vyhlášené cíle kádr máme. Teď už bude na trenérech a hráčích, aby naše představy splnili a dostali ze sebe to nejlepší,“ reaguje generální manažer Aleš Kmoníček.

Rád by měl v nabité sezoně kádr co nejširší, proto během léta mluvil o tom, že by chtěl přivést ještě jednoho útočníka. „Jméno, které bychom si všichni přáli, které by zapadalo do naší koncepce a splňovalo podmínky, zatím na trhu nebylo. Nabídek na hráče je poměrně dost, teď začíná invaze ze zahraničí, hlavně z Kanady a Ameriky. Tam jsme po zkušenostech z předcházejících sezon hodně opatrní a zdrženliví. S nikým teď konkrétně nejednáme a určitě začneme ve složení, které tady máme,“ předesílá Kmoníček.

„Domníváme se, že na vyhlášené cíle kádr máme. Teď už bude na trenérech a hráčích, aby naše představy splnili a dostali ze sebe to nejlepší.“

Mountfieldu se ovšem v přípravném období nakupil velký počet zraněných hráčů. Do úvodního víkendu – pořádně ostrého, neboť nejprve zamíří na led stříbrného Liberce a následně doma hostí zlatou Kometu – rozhodně nevstoupí v kompletním složení. Chybět by stále ještě měli Patrik Rybár a útočníci Michal Dragoun, Radovan Pavlík a Tomáš Zigo.

Aktuálně nejožehavější téma se týká prvního jmenovaného, respektive brankářského postu jako takového. Na Rybárův výpadek reagoval klub dohodou s Jakubem Sedláčkem, ta ale platí jen do konce září. „Zvažujeme, jakými kroky se bude naše spolupráce ubírat dál. Jsme s ním spokojení, je to velice kvalitní gólman. Zároveň po očku sledujeme rekonvalescenci Patrika Rybára, pak to vyhodnotíme a uděláme nějaký závěr,“ říká generální manažer. Příprava ukázala, že pokud by Sedláček odešel do zahraničí a loňská jednička se nedala stoprocentně dohromady, Hradec by měl v brance problém.

„Musím říct, že je to rok od roku lepší. Přibývají nám noví partneři, nejen regionálního typu, ale i celorepublikoví. Vážíme si toho.“

Aktuálně řeší i mnohem příjemnějsí starosti, které se týkají chodu klubu. Permanentních vstupenek prodal o 25 procent víc než loni, aktuální čísla hovoří o 3100 kusech. Na jednotlivé zápasy do nově pojmenované ČPP Arény už fanoušci víceméně nemají šanci získat některé z lepších míst.

Zájem fanoušků je jedna věc, z příjmové stránky je ale v českých podmínkách mnohem důležitější zájem sponzorů. A i tady je Mountfield úspěšný. „Musím říct, že je to rok od roku lepší. Přibývají nám noví partneři, nejen regionálního typu, ale i celorepublikoví. Vážíme si toho,“ ujišťuje Miroslav Schön. To se samozřejmě projevilo na rozpočtu, který letos přesahuje 100 milionů korun. „Jde o zhruba desetiprocentní nárůst oproti loňsku. Ale to záleží i na tom, jak daleko se klub dostane v play off,“ doplňuje prezident.

Své ambice promítl Mountfield i do hesla, s nímž sezonu otevře – Chceme víc. Zbývá už „jen“ potvrdit to na ledě. A to bude hodně těžká práce...

Příchody do klubu

Tomáš Zigo (Banská Bystrica)
Petr Koukal (Jekatěrinburg)
Lukáš Cingel (Sparta Praha)
Mislav Rosandič (Banská Bystrica)
Filip Pavlík (Litvínov)
Dominik Graňák (Rögle)
Oskars Cibulskis (Dinamo Riga)
Lukáš Vopelka (Trenčín)
Jakub Sedláček (Dinamo Riga – hostování)

Odchody z klubu

Alexandre Picard (neznámo)
Tomáš Knotek (Mladá Boleslav)
Rastislav Dej (Vítkovice)
Petr Beránek (neznámo)
Karel Plášil (Nové Zámky)
Jake Newton (Kouvola)
Stanislav Dietz (Litvínov)
Jindřich Barák (Slavia Praha)
Martin Bača (Košice)
Ondřej Kacetl (Pardubice)
Martin Štajnoch (Chanty-Mansijsk)

Příprava Mountfieldu HK

03.08. Mountfield HK – HC Sparta Praha 3:2 sn (Džerinš, Koukal, Bednář)
04.08. Mountfield HK – Jižní Korea 4:3 pp (Jarůšek 2, Köhler, Šimánek)
06.08. Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice 2:1 pp (Cingel, Džerinš)
15.08. Mountfield HK – HC Olomouc 3:1 (Köhler, Gregorc, Cingel)
17.08. Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 4:1 (F. Pavlík)
24.08. Mountfield HK – TPS Turku 5:1 (Vopelka 2, Jarůšek, Koukal, Bednář)
26.08. Mountfield HK – Nottingham Panthers 2:4 (Kukumberg, Rosandič)
31.08. Nottingham Panthers – Mountfield HK 4:3 pp (Zigo, Jirásek, F. Pavlík)
02.09. TPS Turku – Mountfield HK 3:1 (Gregorc)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz