Obhájce titulu začal výhrou. Ale bude to ještě velký boj, ví Lašák

Foto: Jaroslav Appeltauer, hcbilitygri.cz

Liberečtí Bílí Tygři zvládli úvodní zápas čtvrtfinále, plzeňští příznivci marně čekali na nerozehranost soupeře. Domácí během úvodní třetiny skórovali hned dvakrát a jak se později ukázalo, právě tyto trefy byly rozhodující. Severočeši navíc svým výkonem všem důrazně připomněli svou loňskou jízdu.

Fanshop

Bylo to jako za starých dobrých časů. Tygři svého soupeře přestříleli 39:24 a v modrém půlkruhu stál téměř nepřekonatelný Ján Lašák, který opět zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře. I takto zkušený brankář ale přiznává, že čekání na soupeře i samotné zápasy nebylo vůbec jednoduché.

„Přiznám se, že to byl zápas o hlavě. Pauza byla velmi dlouhá, musel jsem se soustředit sám na sebe. Bylo to zvláštní, většinou se připravujete přímo na soupeře. Připravoval jsem se na Mladou Boleslav, pak přišla Plzeň. Možná je to lepší, člověk tolik nestihne přemýšlet. To není nikdy dobré," prozradil Lašák.

Tygři ustáli tlak Západočechů ve druhé třetině. Během závěrečné dvacetiminutovky Plzeňští snížili, domácí ale kontrovali. Vypjatý průběh pod Ještědem očekávali.

„Čekali jsme, že to bude náročné. Z pohledu gólmana může každá mikro chyba rozhodnout zápas. Je to play off. Bylo to 2:0, neměl jsem prostor na žádnou chybu, každá střela byla velmi nebezpečná. Je v podstatě jedno, z jaké pozice hráč střílí."

Liberečtí si prvního skalpu cení, nicméně vědí, že první výhru nelze přeceňovat. „Bude to ještě velký boj, liga je velmi vyrovnaná a rozhodují maličkosti. Srdce, bojovnost nebo brankáři. Víme, že to bude velmi těžké. Jsme připraveni," zakončila rozhovor opora Tygrů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz