Nula pro perfektního Willa. To jsem přesně potřeboval, říká

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Roman Will si v prvním utkání sezony 2017/2018 počínal přesně jako během celého uplynulého ročníku. Střelcům ambiciózního Mountfieldu vystavil stopku a po osmadvaceti zákrocích mohl oslavovat nulu. „Takový zápas jsem potřeboval. Jsem hrozně rád, že jsme ho jako tým zvládli. Nula je pro mě důležitá a může mi v úvodu sezóny jedině pomoct," říká tygří jednička.

Fanshop

Roušku budoucího vývoje duelu poodhalil už v páté minutě Filip Pyrochta. Ten si sjel až do pravého kruhu a propálil Sedláčka. Skvělý start šelem podpořil navíc jejich gólman. Roman Will chytal jednu střelu za druhou a po celých šedesát minut vypadal velmi jistě, zastavil i tutovku Lukáše Cingela.

„U brankáře je vždy důležité, že tým takto podrží v rozhodujícím okamžiku. Může to být třeba jeden jediný zákrok během utkání. Když je ale ve správný čas na správném místě, mužstvo to zvedne a podpoří to veškerou jeho psychiku. Tak by to mělo být," prozradil skromně.

Práce Willovi přibylo ve třetí třetině, kdy Hradec výrazně přidal na obrátkách. To už ale Tygři vedli 3:0 a liberecký gólman dále udržoval čisté konto. „Byl to velmi svižný hokej, pořád se něco dělo a já musel být pořád připravený. Kluci zblokovali hodně střel a co jsem vyrazil, odpálili do bezpečí. Opravdu se nám ve všem dařilo."

Zároveň si však dobře uvědomuje, že plnit roli jedničky nebude jednoduché. „Myslím si, že brankář by měl být na zápas připravený, ať už bude chytat, nebo ne. To se snažím plnit a chci klukům pomoct v každém utkání. Podle mě to všechno funguje a mám radost, že můžu být v takovém týmu. Role jedničky si nesmírně vážím a udělám vše pro to, aby to tak bylo co nejdéle."

A co říká na vychytanou nulu? „Takový zápas jsem přesně potřeboval. Jsem hrozně rád, že jsme ho jako tým zvládli. Nula je pro mě důležitá a může mi v úvodu sezóny jedině pomoct."

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz