Nový ochránce budějovických hvězd? Motor zkouší boxera Marcela

Foto: Martin Kurfiřt

Podle dostupných údajů měří 175 centimetrů a váží skoro metrák. Ne, Patrik Marcel netrpí nadváhou. Jen má tělo jako kulturista. Dvaadvacetiletého obránce, který podstoupil několik boxerských zápasů mezi amatéry, nyní testují České Budějovice.

Fanshop

Marcel nakoukl do WSM Ligy už v minulém ročníku: deset duelů odehrál v Jihlavě (0+0), kam přišel na výpomoc po zranění kapitána Jiřího Dobrovolného, a pak bojoval za Slavii (7 utkání, 0+1). Sezonu dokončil v druholigových Klatovech (19 zápasů, 4+2).

Z dřívějších let má zkušenosti z mládežnických reprezentací. Zúčastnil se například mistrovství světa juniorů 2014. Pochlubit se může také sedmi starty v extraligové Plzni, jejíž je odchovancem.

Marcelovými přednostmi jsou hlavně důraz a síla. Díky boxerským tréninkům i několika amatérským zápasům v těžké váze má skvělou kondici. „Na ledě se snažím spíš hrát než sedět na trestné. Když by ale k nějaké bitce došlo, určitě bude na co koukat," řekl před časem pro hc-klatovy.cz.

Záznam jednoho z boxerských zápasů Patrika Marcela:

Marcel se na letošní ročník připravoval s Klatovy, teď se mu ale naskytla šance prorazit ve vyšší soutěži.

Českým Budějovicím podobný typ obránce chybí, mají především tvůrce hry. Bek, který bez zaváhání shodí rukavice, ochrání spoluhráče a zjedná si respekt, se jim může hodit. V Motoru by měl Marcel rozhodně koho ochraňovat – například hvězdného Václava Nedorosta.

Za Motor poprvé nastoupí ve čtvrtečním přípravném utkání proti Kladnu.

Aktuální kádr ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča, David Gába, Ondřej Bláha, Jiří Patera.

Obránci: Mitchell Fillman, Filip Novák, Zdeněk Kutlák, Ondřej Kachyňa, Ján Mucha, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Roman Vráblík, Petr Gřegořek (zkouška), Miloslav Jáchym (zkouška), Patrik Marcel (zkouška).

Útočníci: Jan Bárta, Tim Crowder, Miloslav Čermák, Jakub Doktor, Vlastimil Dostálek, Peter Galamboš, Martin Heřman, Jakub Káník, Lukáš Květoň, Václav Nedorost, Martin Novák, Rok Pajić, Ondřej Šulek, Filip Vlček, Radek Prokeš (zkouška).

Muskulatura Patrika Marcela (vlevo).

Muskulatura Patrika Marcela (vlevo). | Foto: Instagram the_big_ram

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz