Nový brankář pro Boleslav! Růžička se zranil, přichází Slovinec Krošelj

O pozici brankářů měli jasno. V Mladé Boleslavi počítali s tím, že do nové sezony půjdou s Janem Růžičkou a Pavlem Kantorem. Jenomže plán dostal trhliny – prvně zmíněný je totiž na marodce a dost dlouho potrvá, než bude zase v pořádku. "Honza Růžička se bohužel zranil. Má problém v dolní části těla. Mimo hru je zhruba na čtyři až pět měsíců," informuje sportovní manažer Jaromír Látal.

Nový fanshop

Pro Bruslaře rázem vyvstal nečekaný úkol. Zatím vůbec není jisté, kdy s Růžičkou budou moci počítat. "Na situaci bylo třeba reagovat. Stalo se, museli jsme hledat náhradu. Rozhlíželi jsme se po tuzemských variantách, ovšem trh s brankáři jich aktuálně příliš nenabízí," pokračuje.

Představitelé klubu zaměřili pozornost za hranice, určité možnosti údajně řešili na Slovensku. Pak ale padla volba na slovinského reprezentanta Gašpera Krošelje. "Probírali jsme to s naším trenérem gólmanů Radkem Haasem. Viděli jsme záznamy, v nichž Gasper chytal. Například utkání Slovinců na poslední olympiádě," zmiňuje Látal.

Po určitém zvažování se zástupci Bruslařů rozhodli, že Krošelje angažují. "Podepsali jsme s ním časově omezenou smlouvu. S tím, že pokud budou obě strany spokojené, můžeme spolupráci prodloužit do konce sezony," hlásí sportovní manažer klubu. Po dobu Růžičkovy léčby vytvoří Krošelj dvojici s Pavlem Kantorem.

Čerstvá boleslavská posila může nabídnout hodně zkušeností, Krošelj chytal Kontinentální ligu za Záhřeb, působil také ve Švédsku. Naposledy chytal za dánský tým Rodovre Mighty Bulls. "V minulosti prošel i slovenským hokejem, Gasper tím pádem nebude mít potíže s komunikací. Češtině rozumí, mluví slušnou slovenštinou. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se pro něj rozhodl. Je tu předpoklad, že velmi rychle zapadne do mužstva," dodává Látal.

Jednatřicetiletý rodák z Lublaně startoval na olympijských hrách v Koreji a na třech světových šampionátech elitní kategorie. V minulosti hrál nejen za Záhřeb nebo zmíněný dánský tým, ale hájil také branku švédských celků AIK Stockholm a Oskarshamn. Působil v norské Spartě Sarpsborg nebo v dánských klubech Aalborg a Herlev.

Teď míří do Mladé Boleslavi, kde naváže na dřívější angažmá slovinských krajanů Luky Vidmara a Mitji Robara, jenž nyní agentem Krošelje. "Gasper se na novou sezonu chystá individuálně. My společnou přípravu budeme končit, následuje dovolená. Na led půjdeme 23. července, tehdy se Krošelj k týmu přidá," uzavírá Jaromír Látal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz