Novinky z WSM Ligy: Frühauf začne v Litoměřicích, Gřeš jde do Havířova

V úvodu sezony pomáhal Litoměřicím Peter Frühauf. Zkušený slovenský obránce odehrál za Stadion 12 utkání (4+1) a poté odešel do Plzně. | Foto: Hokejové foto – Petr Kraus

Po konci v Hradci Králové trénoval s Litoměřicemi, pak za ně hrál i přípravné duely. A teď je zřejmé, že ve Stadionu začne letošní sezonu. Litoměřice tak získávají velkou posilu – Petra Frühaufa.

Fanshop

V minulém ročníku odehrál 36 extraligových zápasů, ve kterých získal devatenáct bodů.

Přesto s ním v Hradci Králové, podobně jako s Karlem Pilařem, už nepočítali. Frühauf se tak zapojil do přípravy s partnerskými Litoměřicemi, kde nakonec zůstává.

Je tedy dalším velkým jménem, které zamířilo do WSM Ligy.

Před šesti lety reprezentoval Slovensko na mistrovství světa a v poslední době platil za nadstandardního extraligového obránce. 

V boji s rakovinou pak ukázal nezdolný charakter.

Od doby, co porazil zákeřnou nemoc, se navíc angažuje v charitativních projektech. 

„Úroveň první ligy je lepší než extraliga na Slovensku. I co se týče organizace a podmínek pro hráče. Já jsem zde hodně spokojený."

WSM Liga tak získává velkou osobnost na led i mimo něj. Litoměřice pak další zajímavou posilu do defenzivy, která vypadá na papíře hodně silně – krom Frühaufa jsou na soupisce Ondřej Smetana, Aleš Pavlas, Martin Bača nebo Jakub Šulc.

„Když porovnám hokej tady a na Slovensku, tak musím uznat, že zdejší úroveň první ligy je lepší než slovenská extraliga. I co se týče organizace a podmínek pro hráče. Jsem tady hodně spokojený," řekl pro hclitomerice.cz.

Byt si našel v nedalekých Lovosicích, kde je i s rodinou. Také to by mělo přispět k jeho hokejové pohodě.

Z Lovosic to má do Kalich Areny kousek, ale co kdyby ho Mountfield povolal zpět? „Kdybych se měl vrátit do Hradce, tak by to pro mě bylo komplikovanější. Vůbec nevím, jak bych to řešil. Ale otázka mého návratu tam je strašně daleko. Vůbec nevím, jakou formou by se to uskutečnilo. Možná jen nějakou výpomocí a řešil bych to za pochodu," uvedl v rozhovoru s Janem Luňáčkem.

Kádr HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Filip Šindelář, Patrik Rybár, Jaroslav Pavelka, Martin Michajlov, František Veselý

Obránci: Aleš Pavlas, Ondřej Smetana, Peter Frühauf, Martin Bača, Jakub Šulc, Jiří Jebavý, René Piegl, Matěj Bažant, Jaromír Chmel, Dominik Málek

Útočníci: Jaroslav Kalla, Václav Pletka, Matúš Paločko, David Švagrovský, Tomáš Rubeš, Ondřej Kopta, Petr Beránek, Aleš Krátoška, Patrik Miškář, Radek Pilař, Václav Racek, Jan Veselý, Pavel Zajan, Milan Valášek, Filip Hanták, Václav Racek, Ondřej Procházka

Peter Frühauf.

Peter Frühauf. | Foto: Hokejové foto – Petr Kraus

Další zprávy z WSM Ligy

Havířov – Útok AZetu byl silný i tak, přesto přichází ještě jedna posila. A hodně kvalitní – Tomáš Gřeš, který bude stejně jako loni hostovat z Vítkovic. Dvacetiletý útočník má za sebou vydařený rok – v Havířově odehrál 37 zápasů a získal devatenáct bodů. Pochlubit se může i tělesnými parametry: měří 198 centimetrů a váží 90 kilogramů. 

Most – Zadní řady Mostu vyztuží Petr Chaloupka, mistr s Litvínovem z roku 2015 a bývalý hráč Mladé Boleslavi či Vrchlabí.

Havířov – Další staronovou tváří na soupisce Havířova je Jakub Dudek. Statný zadák hrál v minulosti za mládežnické celky AZetu, loni pak vypomáhal karlovarské juniorce (50 utkání, 17 bodů). Teď jej čeká první sezona mezi muži. Věkem je ale stále junior. 

Prostějov – Šestadvacetiletý útočník Jan Káňa se dohodl s Prostějovem na smlouvě a stává se členem A-mužstva. O jeho zkoušce u Jestřábů jsme psali už ZDE.

Prostějov – O místo v sestavě Jestřábů se uchází Tomáš Kvapil. Třiadvacetiletý obránce byl v minulé sezoně součástí úspěšného mužstva Frýdku-Místku. Na letošní ročník se připravoval v Kadani, podobně jako Ondřej Šafář ale nakonec zkouší štěstí v Prostějově. 

Prostějov – Ve čtvrtečním přátelském utkání nastoupil za Jestřáby také Alex Pisarik. Přípravu přitom zahájil ve Frýdku-Místku. Jednadvacetiletý obránce je hráčem Třince. 

Benátky nad Jizerou – Nadějný útočník Radek Prokeš uspěl na zkoušce v Benátkách nad Jizerou, kde bude hostovat z Českých Budějovic. Motor však bude Prokeše i nadále platit, proto ho může kdykoliv povolat zpět.

Benátky nad Jizerou – Další posilou z Motoru je brankář Petr Kváča. V Českých Budějovicích by byl trojkou, odchází tak na hostování do Benátek nad Jizerou, které jsou jeho mateřským klubem. V případě potřeby si jej může Motor urychleně stáhnout.

České Budějovice – Také Tomáš Guman odchází na zkušenou. Devatenáctiletý útočník míří na dvoutýdenní zkoušku do Švédska.

Třebíč – V generálce na WSM Ligu nastoupili za Třebíč brankář Karel Vejmelka a mladý útočník Komety Roman Dymáček. Zda bude Vejmelka k dispozici i pro úvod soutěže, se ještě neví. „Jsem rád, že přijel a že si to s námi vyzkoušel,“ uvedl pro iDnes.cz Martin Sobotka, trenér Třebíče. „Dorazil ale jen na tento zápas a od zítřka se zase budeme s panem Daňkem (šéftrenér brankářů Komety Brno) domlouvat, jak to s ním bude do budoucna.“

Přerov – Slovenský obránce Ľubomír Malina uspěl na zkoušce a podepsal roční smlouvu s Přerovem. Loni působil v Popradě (57 zápasů, 0+7). „Doma už jsem hrál dlouho, tak jsem si řekl, že to chce nějakou změnu. Znám se s Romanem Pšurným, přes kterého to všechno šlo. Řekl mi o Přerovu hodně věcí, které se mi líbily, takže jsem si řekl, že to tady zkusím," uvedl pětadvacetiletý zadák pro klubové stránky.

Přerov – Smlouvu v Přerově si vybojovali také tamější odchovanec Mikuláš Zbořil a loni útočník Nového Jičína Jakub Ižacký.

Třebíč – Nové působiště si po konci v Horácké Slavii našel slovinský útočník Luka Petelin. Bude hrát za béčko Klagenfurtu v Alpské hokejové lize.

Havířov – Obránce David Chroboček byl poslán na hostování do druholigového Valašského Meziříčí.

Jan Káňa.

Jan Káňa. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz