Noví trenéři, škatulata v kádru. Mladá Boleslav zaútočí na špičku hitparády

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Loni na jaře vybojovali historické semifinále, hokejisté Mladé Boleslavi poté toužili na největší úspěch klubové historie navázat. Jenomže další ročník se nepovedl. Bruslaři vypadli v předkole s Chomutovem, ambiciózní tým zhasl dřív, než se očekávalo. Což signalizovalo změny. "Byly nesmírné – v kádru i na pozicích trenérů. Chceme, aby bylo všechno jinak," říká většinový vlastník klubu Jan Plachý.

Fanshop

Na jaře se rozloučil zkušený trenér František Výborný, jenž pokračuje jako konzultant. Jeho syn David už není sportovním manažerem, na tuto nastoupil Luděk Bukač mladší, který už u Středočechů před časem působil. Střídačce nově velí hlavní kouč Patrik Augusta, pomáhá mu jiný bývalý útočník Viktor Ujčík společně s Borisem Žabkou.

Chceme nastartovat nový proces, tvrdí sportovní manažer Bukač

"František Výborný je jedním z nejlepších trenérů, nastupovat po něm je těžké. Věřím, že budeme úspěšní," přeje si Augusta, donedávna asistent u reprezentační osmnáctky a kouč mládeže v Jihlavě. Mezi svěřenci má řadu nových tváří. Bruslařský klub opustili brankáři Tomáš Halász (Znojmo), Jan Lukáš (B. Bystrica), obránci David Štich (na zkoušce v Kladně), Tomáš Voráček (Slovan Bratislava), Marek Trončinský (Pardubice), útočníci Tomáš Pospíšil (běloruský Soligorsk) a Petr Mrázek, který po příchodu Martina Procházky a návratu Tomáše Urbana zamířil do Znojma.

Nové angažmá si hledají Jan Holub, Jiří Kučný, Ivan Ďurač, Vít Jonák a Kroni Musliu. Klub se dohodl na ukončení smlouvy s Petrem Vampolou. Někteří mladí hokejisté budou získávat ostruhy v prvoligovém Ústí nad Labem, s nímž Bruslařský klub spolupracuje. "Bez podobného kvalitního partnera nelze vychovávat mladé hráče," upozorňuje sportovní manažer Luděk Bukač mladší. Bývalý trenér reprezentační osmnáctky, který loni působil ve Slavii, přivedl do města aut několik velice zajímavých hráčů.

"Loni jsem avizoval, že chceme atakovat hranici 100 milionů, což jsme naplnili. Letošní rozpočet by měl být o něco málo vyšší."

Středočeši se orientovali spíš na mladší posily, s velkým potenciálem, fyzickou kondicí a kromě jiného i patřičným bruslením. Nově jsou k dispozici zadáci David Němeček (loni Plzeň), Oldrich Kotvan (Zlín), Ronald Knot (Slavia Praha), elitní bek WSM Ligy Jiří Říha (Jihlava), útočníci Jakub Valský (Liberec), Tomáš Knotek (Mountfield HK), Martin Procházka (Plzeň) nebo Ondřej Najman s Pavlem Kousalem, kteří jsou zpátky z ročního angažmá v juniorce Spokane. Brankářskou dvojici tvoří Brandon Maxwell a mladý gólman Jan Růžička, pro změnu navrátilec z americké USHL.

Změn hodně, záměr zřejmý. "Chceme nastartovat určitý nový proces. Základem je, abychom pracovali s lidmi, kteří jsou motivovaní – trenéři i hráči. Jde o to, aby fanoušci pocítili, že naši lidé chtějí za Boleslav bojovat. Stálo nás hodně sil, abychom dali dohromady takové mužstvo. Jsme s ním spokojeni a očekáváme, že se bude ještě lepšit. V sezoně samozřejmě přijdou nějaké krize, ale my věříme, že je hráči zvládnou," konstatuje Luděk Bukač. 

Plány na novou arénu zastaveny, klub chystá oslavy 110. narozenin

Krátce před startem nové sezony klub uzavřel novou smlouvu s jedním z nejzkušenějších hráčů Jakubem Klepišem. "Boleslav byla jediným klubem, který mě ještě chce," směje se mistr světa 2010. "Jsem rád, že mohu zůstat. Nálada v kabině je dobrá., přišlo pár nových kluků, sedli jsme si. Všichni se už těšíme na start extraligy," hlásí. Pro sezonu 2017-18 pracuje klub s kvalitním finančním ropočtem. "Loni jsem avizoval, že chceme atakovat hranici 100 milionů, což jsme naplnili. Letošní rozpočet by měl být o něco málo vyšší. Některé položky jsou závislé na trejdech hráčů nebo na tom, jak se týmu daří či nedaří. Na místě je poděkovat všem partnerům," připomíná generální manažer Jan Tůma.

Před rokem Bruslaři naznačili výhledovou možnost výstavby nové víceúčelové arény. "Najali jsme si koordinátora příprav, byly vytvořeny studie, přičemž do diskuzí jsme zapojili i fanoušky. Ne všichni byli nadšeni, je to složité i z hlediska financí," konstatuje zástupce magistrátu Daniel Marek. "Všechno jsme vyhodnotili, záměr výstavby nové arény na nejbližší období opouštíme. Raději bychom zlepšili podmínky stávajícího zimního stadionu, hlavně s ohledem na kapacitu a zázemí," dodává.

Bruslaři chystají do sezony některé novinky, jednou z hlavních bude připomínka 110  výročí založení klubu, které připadá na začátek roku 2018. "Čekají nás oslavy a program pro partnery i fanoušky. Věřím, že na stadion přilákáme co nejvíc lidí," přeje si Jan Tůma. Cíle do sezony míří k lepšímu umístění než v uplynulém ročníku, hokejisté Mladé Boleslavi touží znovu zaútočit na špičku extraligové hitparády. "Nechci, abychom v sezoně museli řešit nějaké problémy. Základem je klid na práci. Udělali jsme hodně změn, všechno by mělo být jinak," uzavírá většinový vlastník Jan Plachý.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Aktuální kádr BK Mladá Boleslav

Brankáři:
Brandon Maxwell, Jan Růžička, Dominik Groh.

Obránci:
Jan Hanzlík, Matěj Stříteský, David Němeček, Jiří Říha, Ronald Knot, Oldrich Kotvan, František Hrdinka, Jiří Kurka, Tomáš Pastor, David Bernad, Marek Mlčoch.

Útočníci:
Radan Lenc, Pavel Musil, Jakub Valský, Jakub Klepiš, Lukáš Pabiška, Martin Látal, Tomáš Urban, Tomáš Knotek, Jakub Orsava, Dominik Pacovský, Martin Procházka, Ondřej Najman, Pavel Kousal, Lukáš Žejdl, Oscar Flynn, Lukáš Volf, Jakub Planý.

Trenéři: Patrik Augusta, Viktor Ujčík a Boris Žabka. Konzultant: František Výborný.

Příchody

Jan Růžička (Des Moines, USHL)
Ronald Knot (Slavia Praha)
Oldrich Kotvan (Zlín)
Jiří Říha (Jihlava)
David Němeček (Plzeň)
Ondřej Najman (Spokane, WHL)
Pavel Kousal (Spokane, WHL)
Tomáš Knotek (Mountfield HK)
Jakub Valský (Liberec)
Martin Procházka (Plzeň/Sparta Praha)

Odchody

Jan Lukáš (Banská Bystrica, Slovensko)
Jan Holub (neznámo)
Jiří Kučný (neznámo)
Tomáš Voráček (Slovan Bratislava, KHL)
David Štich (Kladno, zkouška)
Marek Trončinský (Pardubice)
Ivan Ďurač (neznámo)
Vít Jonák (neznámo)
Tomáš Pospíšil (Soligorsk, Bělorusko)
Petr Vampola (neznámo)
Petr Mrázek (Znojmo)
Kroni Musliu (neznámo)

Výsledky v přípravě

03.08. HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 1:4 (Flynn, Valský, Lenc, Látal)
08.08. BK Mladá Boleslav – Orli Znojmo 3:2 (Pacovský 2, Žejdl)
10.08. Orli Znojmo – BK Mladá Boleslav 7:6 (Mrázek 3, Najman, Látal, Kotvan)
15.08. HC VERVA Litvínov – BK Mladá Boleslav 4:3 (Knotek, Pabiška, Valský)
17.08. BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov 5:2 (Látal, Klepiš, Kousal, Pabiška, Žejdl)
22.08. BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 3:4 sn (Pacovský, Knotek, Látal)
29.08. HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 1:2 pp (Lenc, Orsava)
31.08. BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:2 (Musil 2, Látal)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz