Nová dvacítka se představí v Brně proti Švýcarům. I s Nečasem a Chytilem

Foto: Karel Švec, cslh.cz

4. července 2017, 12:00

Václav Jáchim

Poprvé společně pracovali koncem června, na týdenním kempu v rakouském Salcburku. Hokejisté ročníků 1998 a 1999 polykali v Mozartově městě tréninkové dávky, nový trenérský štáb v čele s hlavním koučem Filipem Pešánem poznával svěřence. Teď letní program pokročí k ostrým testům: dvacítka nejprve 18. a 19. července vyzve Švýcary, hrát se bude v brněnském Sportcentru Lužánky, následně tým odcestuje na další kemp do finského Vierumäki.

Fanshop

Jelikož řada reprezentantů a uchazečů o start na prosincovém mistrovství světa v Buffalu působí za Atlantikem, jsou letní měsíce jedinou příležitostí, jak je trenéři mohou vyzkoušet v zápasech. "V Brně a potom ve Finsku půjde o ostrá utkání, kdy budeme všechny hráče pečlivě sledovat. Další příležitost pak už nebude, neboť krajánci v polovině srpna odlétají do zámoří," připomněl Filip Pešán.

Zatímco přípravu v Salcburku absolvovalo pět pětek a tři gólmani, na červencové akce bude využit menší počet hokejistů. V Brně budou mít trenéři k dispozici 22 hráčů, volno dostane kupříkladu jihlavský brankář Jakub Škarek. V nominaci ovšem nechybějí Martin Nečas a Filip Chytil, kteří se prosadili v prvním kole nedávného draftu NHL a poté s novými kluby absolvovali kempy.

Premiérovou příležitost představit se v letošní dvacítce bude mít obránce Libor Hájek, jenž byl v červnu ještě součástí týmu Syracuse Crunch. Farma Tampy Bay tehdy bojovala ve finále Calder Cupu proti Grand Rapids Griffins. Všichni ostatní členové kádru pro zápasy v Brně absolvovali týdenní pobyt v Rakousku. Po zápasech proti Švýcarsku pak dojde k drobným úpravám. V nominaci na soustředění ve finském Vierumäki nejsou brněnští Filip Král, Dalimil Mikyska, Tomáš Havránek a Petr Kodýtek z Plzně, mužstvo naopak doplní beci David Kvasnička s Lukášem Douderou, útočníci Daniel Kurovský a Radovan Pavlík.

Trenéři Filip Pešán, Rostislav Vlach a Miroslav Přerost budou pokračovat v pilování strategie směrem k vrcholu sezony, vedle herních činností a práce na systému budou zvědavi především na výkony jednotlivců v utkáních. "Letošní tým nebude plný individualit, jako byly ty z loňských a předloňských šampionátů. Chceme sázet na kolektivní pojetí, agresivní hru, na dodržování systému. A také na bojovnost," uvedl v červnu Filip Pešán.

První test přijde v Brně, proti stále se lepšícím Švýcarům. Soupeř sice nenasadí letošní jedničku draftu Nico Hischiera, nicméně očekávat lze houževnatého a nebezpečného soupeře. V závěru července se dvacítka vydá do Finska, sportovního centra ve Vierumäki už loni využil výběr trenéra Jakuba Petra. Domácí Finové tehdy vyhráli oba vzájemné duely, letos bude na jejich straně znovu kvalita. Hráči jako Heiskanen, Vaakanainen, Vesalainen byli draftováni v prvním kole. Zámořské kluby měly zájem i o další finské talenty, které věkově patří do nové dvacítky.

Nominace reprezentační dvacítky na utkání proti Švýcarsku (18. a 19. července 2017, Brno):

Brankáři:
Adam Brízgala (Muskegon, USHL), Josef Kořenář (Lincoln, USHL).

Obránci:
František Hrdinka (Ml. Boleslav), Libor Hájek (Saskatoon, WHL), Vojtěch Budík (Prince Albert, WHL), Ondřej Vála (Kamloops, WHL), Ondřej Kachyňa (Č. Budějovice), Jakub Sirota (Zlín), Filip Král, Dalimil Mikyska (oba Kometa Brno).

Útočníci:
Martin Nečas, Tomáš Havránek (oba Kometa Brno), Filip Chytil (Zlín), Ostap Safin (Sparta Praha), Filip Zadina, Martin Kaut (oba Pardubice), Ondřej Machala (Niagara, OHL), Petr Kodýtek (Plzeň), Filip Helt, Kristián Reichel (oba Litvínov), Albert Michnáč (Guelph, OHL), Marek Zachar (Sherbrooke, QMJHL).

Náhradníci:
David Kvasnička (Plzeň), Lukáš Doudera (Litvínov), Radek Jeřábek (Sparta Praha), Daniel Kurovský (Vítkovice), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Matěj Chalupa (Plzeň), Milan Davídek (K. Vary).

Nominace reprezentační dvacítky na kemp s utkání ve Finsku (21. – 26. července 2017, Vierumäki):

Brankáři:
Adam Brízgala (Muskegon, USHL), Josef Kořenář (Lincoln, USHL).

Obránci:
František Hrdinka (Ml. Boleslav), Libor Hájek (Saskatoon, WHL), Vojtěch Budík (Prince Albert, WHL), Ondřej Vála (Kamloops, WHL), Ondřej Kachyňa (Č. Budějovice), Jakub Sirota (Zlín), Lukáš Doudera (Litvínov), David Kvasnička (Plzeň).

Útočníci:
Martin Nečas (Kometa Brno), Filip Chytil (Zlín), Ostap Safin (Sparta Praha), Filip Zadina, Martin Kaut (oba Pardubice), Ondřej Machala (Niagara, OHL),  Filip Helt, Kristián Reichel (oba Litvínov), Albert Michnáč (Guelph, OHL), Marek Zachar (Sherbrooke, QMJHL), Daniel Kurovský (Vítkovice), Radovan Pavlík (Mountfield HK).

Náhradníci:
Radek Jeřábek (Sparta Praha), Filip Král, Dalimil Mikyska, Tomáš Havránek (všichni Kometa Brno), Petr Kodýtek, Matěj Chalupa (oba Plzeň).

Realizační tým:

Manažer týmu: Otakar Černý.
Hlavní trenér: Filip Pešán.
Asistenti: Rostislav Vlach a Miroslav Přerost.
Trenér brankářů: Martin Láska.
Video trenér: Aleš Vladyka.
Kondiční trenér: Aleš Pařez.
Lékaři: MUDr. Jaroslav Budín (akce v Česku), Roman Mizera (akce ve Finsku).
Fyzioterapeutka: Barbora Krajsová.
Kustod: Oldřich Kopecký.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz