Nic hodnotit nebudu, soptil Kýhos. Podívá se Růžička příště na nájezd?

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Velké bitvy přinášejí sporné momenty. A také emoce. Po čtvrtém čtvrtfinále mezi Chomutovem a Třincem vládly jasně na straně hostů, vyrovnanou bitvu totiž ztratili necelých 48 vteřin před koncem prodloužení. A za situace, kdy hráli oslabení tří proti pěti. Velkou výhodu zužitkoval obránce Valach, díky výhře 2:1 mají Piráti mečbol. Naopak Oceláři jsou nad propastí, už nemohou zaváhat, jinak pro ně vyřazovací boje skončí.

Fanshop

Finiš duelu byl každopádně napínavý, hosté těžko kousali dvě situace. Jednak jim nejprve rozhodčí neuznali Rákosův gól pro postavení Petružálka v brankovišti, jednak je štvalo posouzení kontaktů mezi Vondrkou a Maroszem. Arbitři Mrkva se Šírem trestali až reakci třineckého hráče, měli ale buď vyloučit oba, nebo hru nechat plavat.

Naštvaný Kýhos: Ať si každý udělá obrázek sám. Díky, nashle!

Piráti nejprve sice hráli ve čtyřech, když na trestnou lavici musel Skokan, pak ho ale postupně doplnili také třinečtí Hrabal s Maroszem. A domácí klíčovou přesilovku zvládli. Hostující střídačka protestovala, trenér Kýhos po utkání pořádně vyčinil oběma rozhodčím. Na tiskové konferenci raději zápas nekomentoval. "Nic hodnotit nebudu, protože bych se nedoplatil. Po tom závěru, po tom, co se tady událo... Ať si každý udělá obrázek sám. Díky, nashle," řekl. Načež zamkl ústa na sedm západů.

Také Vladimír Růžička (na snímku) během série pěnil. Tentokrát hlavně po situaci, kdy čárový nejprve zapískal Třinci hru v šesti, ale hlavní pak trest odvolali. "Bylo mi vysvětleno, že se upískli. Ale my jsme měli brejk tři na dva, který nám přerušili," povídá. "Na druhou stranu, rozhodčí to vidí nějakým způsobem, tyhle situace jsou pro ně těžké. Musejí se rozhodnout během vteřiny." Vypjatá střetnutí jsou na hraně, najít patřičný metr bývá velmi obtížné. "V neděli jsme to my měli nějak, den poté oni nějak. V Třinci to je zase jinak. Chápu, že oni jsou zvyklí na něco jiného, ale každý to vidí svým pohledem. Tyhle zápasy samozřejmě přinášejí velké emoce," dodává kouč Pirátů.

Růžička: Jsme nadšení, jak nám to jde. Kluci jsou úplně v pohodě

Dramatické prodloužení přitom vůbec nemuselo nastat, minutu a půl před koncem třetí třetiny sekl Krajíček hokejkou v jasné pozici Růžičku mladšího a trenérův syn se rozjel k trestnému střílení. Jenomže mířil do tyče. Růžička starší se kdysi na Slavii při penaltách díval do země, tentokrát neodolal a pokus sledoval. "Je pravda, že poslední dobou se většinou dívám. Nevím, možná to zase změním. Byla to škoda, věřil jsem, že dá. Byl by dřív konec a my se nemuseli dál nervovat," usměje se.

Nakonec se domácí radovali o dvacet minut čistého času později, po vysilujícím mači a necelých 48 vteřin před nájezdy. Valachův vítězný gól poslal Piráty na oběžnou dráhu, trenér Růžička ovšem odmítá, že by musel svěřence důrazněji vracet do reality. Čtvrtfinále totiž neskončilo. "Jedna věc je, jakým způsobem jsme zvládli předkolo, to všichni dobře vědí. Druhá se týká toho, že jsme nadšení, jak nám to jde. Kluci jsou úplně v pohodě. Pro Chomutov je to teď něco nového. Loni jsme ve čtvrtfinále prohráli všechny zápasy, teď jsme zvládli už tři. Užíváme si to," potvrzuje.

Oceláři jsou zatím posledním týmem, kteří v tuzemském play off otočili sérii ze stavu 1:3 ve svůj prospěch. Třinci se to povedlo před šesti lety v semifinále proti Slavii, kterou tehdy vedl právě Růžička. "Proběhne to hlavou, ale i jiné série," připomene. "Může se stát cokoli. Jedna chyba dokáže ovlivnit zápas i všechno ostatní. My teď máme tři utkání na to, abychom to dokončili. Jedeme do Třince, můžeme se vrátit domů, pak by byl u nich ještě sedmý zápas...Pořád máme ze soupeře respekt. Čekáme hrozně těžký zápas, ale samozřejmě se to pokusíme uhrát už ve středu," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz