NHL zatím ne, olympiáda ano? Obránce Šulák jde z Detroitu do Lahti

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

2. října 2017, 16:02

Václav Jáchim

Snil o startech v NHL, Libor Šulák nebyl od senzační premiéry daleko. Vlasatý zadák podepsal na jaře smlouvu s Detroitem, zaujal na kempu nováčků, velmi dobře se jevil i během hlavní přípravy týmu před novou sezonou. Ovšem bývalý zadák Znojma se nakonec mezi vyvolené beky nedostal, vedení klubu ho posílá do finského Lahti, kde by měl strávit většinu sezony. "Pro náš tým je to veliká posila," libuje si sportovní manažer Janne Laukkanen.

Fanshop

Šulák věděl, že jeho nejbližší budoucnost může mít v podstatě tři řešení. Buď se prosadí do prvního týmu a bude hrát NHL, nebo ho Red Wings pošlou na farmu. Další možnost se týkala přesunu do finského Lahti, kde účastník letošního mistrovství světa uzavřel kontrakt ještě dřív, než přišly nabídky z NHL včetně té od Detroitu.

Nakonec vyhrála právě "evropská" varianta. Představitelé Red Wings dnes oznámili, že Šulák naplní dohodu s Lahti a bude hrát finskou SM-Liigu. Podle činovníků zámořské organizace bude tento krok přínosnější než směrovka na farmu do Grand Rapids. Vedení Pelicans netají nadšení. "Šulák je obránce s velmi dobrým bruslením, který podporuje útok a zapadá skvěle do herního stylu i našeho týmu," uvedl na klubových stránkách Janne Laukkanen.

Někdejší obránce Orlů ze Znojma nebo Chomutova, který hokejově vyrostl v Pelhřimově, finské prostředí zná. "S týmem Lahti jsem v létě absolvoval týden letní přípravy. Viděl jsem prostředí, poznal se s trenéry a hráči. Moje dojmy byly výborné," řekl Šulák v srpnu, kdy s českou reprezentací absolvoval přípravné duely proti Slovensku.

Brzy patrně přidá další. Pokud vynikající bruslař naváže na dřívější výkonnost, pravděpodobně dostane od trenéra Jandače příležitost na listopadovém turnaji Karjala. Šulák zatím nezdolal metu jménem NHL, místo ní se ale rýsuje jiná. Olympiáda v Koreji znamená rovněž obrovskou motivaci. "Věděl jsem, že záleží na tom, jak se všechno vyvine v Detroitu. Bral jsem to tak, že udělám maximum, abych uspěl. Pokud by to nevyšlo, půjdu do Finska a zabojuju o olympijské hry," poznamenal Šulák před víc než měsícem.

Teď se co nevidět představí v duelech SM-Liigy, Šulák dorazí posílen o zkušenosti z kempu Red Wings i účasti ve třech přípravných utkáních Detroitu, v nichž zaznamenal jeden gól. Na našem kontinentu hrál soutěžní duely dosud naposledy za Znojmo, v 58 utkáních EBEL (včetně play off) si za uplynulý ročník připsal 31 kanadský bod. Loni pomohl Orlům do finále soutěže a sám byl vyhlášen jejím nejlepším nováčkem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz