Nezvyklý krok: Kladno má dva kapitány! Jednoho na doma, druhého ven

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Kladenští trenéři Miloslav Hořava s Pavlem Paterou zvolili při volbě nového kapitána netradiční řešení. Rytíři budou mít hned dva oficiální lídry: v domácích utkáních bude mít céčko na dresu Jakub Strnad a venku David Tůma (na fotce). S informací přišel Deník.

Fanshop

Alternovat budou i asistenti kapitána: budou jimi Patrik Machač s Davidem Štichem a Petr Hořava s Matějem Pekrem.

„Chceme, aby mužstvo drželo při sobě a ve vůdcovské roli bylo zainteresováno co nejvíc hráčů," řekl pro kladensky.denik.cz hlavní kouč Miloslav Hořava.

Jakub Strnad má za sebou průlomovou sezonu – v 63 zápasech získal 33 kanadských bodů a zařadil se mezi týmové tahouny. Teď má být nejen lídrem na ledě, ale i v kabině. Strnad bude v pětadvaceti letech jedním z nejmladších kapitánů, ne-li vůbec tím nejmladším, ve WSM Lize.

David Tůma, kterého po příchodu z Ústí nad Labem čeká druhá sezona v kladenském dresu, je pouze o rok starší. 

Kapitánem Rytířů v předchozím ročníku byl Jiří Burger, ten už ale v mužstvu podobně jako další veteráni – Petr Tenkrát, František Ptáček či Petr Ton – nepokračuje.

Soupiska Rytířů Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Miroslav Kopřiva, David Stahl.

Obránci: Jurij Repe, Petr Štindl, Petr Hořava, Matyáš Zelingr, Martin Kehar, David Štich, Martin Lenďák, František Matula, Václav Veber, Dominik Havelka.

Útočníci: Jan Kloz, Adam Kubík, David Tůma, Jakub Strnad, Patrik Machač, Matěj Pekr, Ladislav Zikmund, Tomáš Kaut, Tomáš Redlich, Johan Lorraine, Roman Přikryl, Daniel Kružík, Linus Svedlund, Tomáš Vildumetz, Štěpán Bláha, Křešimir Schildhabel, Petr Patyk, Vincent Keszi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz