Nezlomný Jan Výtisk znovu ovládl Radegast index a míří k rekordu

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V závěru druhé třetiny utkání Olomouce proti Vítkovicím ležel Jan Výtisk otřesený za vlastní brankou. Petr Strapáč ho dohrál tak důrazně, že si za to vysloužil trest na tři zápasy. Hrůzostrašně vypadající faul však nekorunovaného krále hokejových bojovníků nezlomil. Jan Výtisk vstal a pokračoval ve své hře plné tvrdých hitů a pádů do střel dál. Právem tak ovládl říjnové hodnocení Radegast indexu a v zelené helmě se jménem nejobětavějšího fanouška odehraje také listopadová utkání.

Fanshop

Nikoho by nepřekvapilo, kdyby Jan Výtisk po olomouckém zážitku začal hrát víc opatrně. „Nebýt to Honza Výtisk, ale někdo lehčí, tak má urvanou hlavu,“ vyjádřil se k celé situaci vítkovický David Květoň. Výtiskova hra však zůstala nezměněna. „Nad takovými věcmi nesmí hokejista přemýšlet. Když začnete pochybovat, nebudete hrát tak, jak po vás tým vyžaduje,“ myslí si samotný vítěz říjnového Radegast Indexu.

"Nebýt to Honza Výtisk, tak má urvanou hlavu."

Urostlý bek s nepřehlédnutelnou bradkou ovládl říjnové bodování s 82 RI body. Zároveň vede celkové hodnocení, kterému po 17 kolech vévodí se 169 body. To znamená jediné – v ohrožení je rekord statistiky, který v minulé sezoně vytvořil právě Jan Výtisk, a který činí 314 bodů v 52 kolech základní části. Pokud jsme u srovnání: aktuálně má Výtisk po dvou měsících o 70 bodů více než ve stejném období loňské sezony.

Hořká volba: Vítkovický fanoušek už 26 let nechyběl na domácím zápase »

Jakožto vítěz měsíčního bodování má Jan Výtisk právo nastupovat s typickou zelenou helmou. Ta na sobě nese jméno Petra Míčka – vítkovického fanouška, který 26 let nechyběl na jediném domácím zápase jeho oblíbeného klubu. „Nejdřív mě vozil strejda, později jsem to zvládal sám autobusem. Dnes už bydlím přímo ve Vítkovicích a na stadion to mám kousek,“ řekl šestačtyřicetiletý Míček, jehož jméno se na helmu dostalo díky projektu Hořká volba, který spojuje příběhy fanoušků a vítězů Radegast indexu. K setkání obou mužů a předání helmy dojde 15. listopadu na úvod zápasu Vítkovic s Litvínovem.

Co je Radegast index?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013-14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více zde.

Co je Hořká volba?

Hořká volba je součást letošního ročníku nejvyšší hokejové soutěže. Projekt má za cíl najít v každém extraligovém klubu nejobětavějšího fanouška, který se obětoval se pro klub. Více informací o projektu a možnost nominovat fanouška s příběhem hořké volby najdete zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz