Nerozhodovalo se v posledním kole, ví Jaroměřský. Naštvaný nebyl

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

4. března 2017, 13:02

David Jahoda

Neměli situaci ve svých rukou, přesto se snažili, jak jen mohli. Ještě po dvou třetinách drželi postup do předkola právě Hanáci, doma nad Kometou vedli, ostatní výsledky jim taky nahrávaly. Jenže nakonec vše dopadlo jinak. Mora potřebné tři body nezískala, a i kdyby, ani tak by to k účasti v předkole nestačilo. I když Kohouti věděli, že sezona jim prakticky skončila, nesmutnili. „Dopadlo to takhle, ale nebudeme věšet hlavy,“ říkal bek Olomouce Jan Jaroměřský.

Fanshop

Olomouc dokázala brněnskou Kometu udolat až po samostatných nájezdech. Už po šedesáti minutách, kdy byl stav 2:2, Hanáci věděli, že se tentokrát vyřazovací boje obejdou bez nich. Ovšem smutek přetrvával jen chvíli, následně totiž Olomoučtí udělali vše pro to, aby poslední zápas základní části – navíc na domácím ledě – dotáhli do vítězného konce. A to se jim podařilo.

„Nechtěli jsme prohrát, že jo. Ještě jsme si vzali power play, abychom ten jeden gól dali, i když taky hrozilo, že bychom zápas mohli úplně prohrát. Bohužel nám to tam nepadlo, ale naštěstí ani jim. A samozřejmě pak i to prodloužení a nájezdy... Člověk nechce prohrát. Plný dům, ti lidi si to prostě za tu podporu zaslouží. Jezdili za námi i třeba v listopadu, kdy jsme byli prachbídní. Vždycky nás podpořili, patří jim velký dík,“ pověděl po konci utkání obránce Olomouce Jan Jaroměřský

To byly nervy! Předkolo nakonec urvala Plzeň, Hradec má čtyřku »

Přestože Hanáci do vysněné desítky neproklouzli, nijak velký smutek jste na jejich tvářích nenašli. „Vyhráli jsme, takže nemůžeme být naštvaní. Dopadlo to takhle, ale nebudeme věšet hlavy. Připravíme se, poopravíme rány a druhý den se začneme chystat na novou sezonu. Jestli se to tak dá říct, protože play out už je naštěstí rozhodnuté. Všichni, kteří jsou zranění, se musejí nějak doléčit, abychom příští rok začali dobře a umístili se lépe než letos,“ řekl Jaroměřský, který vstřelil v zápase s Brnem jednu branku a po konci utkání poděkoval fanouškům po boku svého malého synka.

I když to olomoučtí hokejisté na sobě nedávali příliš znát, alespoň kousek smutku z nepostupu v nich být musel. „Nebudu tvrdit, že jsme nechtěli postoupit, přáli jsme si to. Zvlášť když jsme ty poslední zápasy zvládali dobře a získávali potřebné body. Bohužel, když to není v rukách týmu, ale musíme se v uvozovkách spoléhat na ty ostatní, tak je to těžké,“ konstatoval. „Snažili jsme se pro to udělat maximum. Snad aspoň ti lidi jsou spokojení, vždyť kvůli nim se to hraje. Do předkola jsme nepostoupili, ale sezona to byla krásná,“ okomentoval bek, který na Hané působí už čtvrtým rokem.

Jaroměřský navíc tuší, že jen o posledním kole to určitě nebylo. „Sezona se nerozhodovala v posledním kole. Z naší pozice jsme to teď nemohli úplně ovlivnit. Gratuluji Plzni, která si postup vybojovala,“ prozradil. Olomouci ujel vlak už dříve. Dokáže Jaroměřský určit, kde se lámal chleba? „To bych nechtěl vyjmenovávat, to bych mohl zmínit každý gól. Možná jsme měli doma víc zápasů vyhrát, pár jsme jich tu bohužel pustili,“ mrzely ho domácí prohry.

Před utkáním s Kometou přece jenom ale naděje ještě žila. Chvíli se dokonce vše vyvíjelo příznivě ve prospěch Mory. Když během druhé části Mora po gólech právě Jaroměřského a Romana Vlacha vedla 2:0 a hlasatel oznámil průběžné výsledky ze Zlína a Sparty, plecharéna bouřila. Zaslechli to i hráči? „Jen v první třetině jsem to slyšel, pak už jsme byli ale v zápalu boje, takže jsme to už nevěděli,“ tvrdil Jaroměřský. „To člověka svazuje, lepší tyto věci nevědět, zbytečně vás to rozptyluje od výkonu a zápasu. Chtěli jsme podat dobrý výkon, což si myslím, že se povedlo. Vyhráli jsme na nájezdy, pořád je to výhra. Byl to poslední zápas základní části, jsem za to rád,“ doplnil.

„Bohužel, když to není v rukách týmu, ale musíme se v uvozovkách spoléhat na ty ostatní, tak je to těžké.“

I kouč Kohoutů Zdeněk Venera na tiskové konferenci prozradil, že ani v šatně se výsledky z ostatních stadionů jak on, tak ani jeho svěřenci nezaobírali. Proto šla ve třetím dějství Mora na krev. Dvakrát dokonce dopravila puk za brankáře Marka Čiliaka, rozhodčí ale v obou případech přerušil hru o něco dřív, než by Hanáci potřebovali. 

„Jednou jsem byl na ledě, další situaci jsem viděl ze střídačky. Ta první byla sporná, gólman určitě neměl puk v držení, z mého pohledu to byl regulérní gól. Co se týče těch ostatních dvou, tak jednou se volalo video, tam se nebylo o čem bavit. V dalším případě rozhodčí pískl, asi puk neviděl. Vteřina by možná rozhodla, ale to je takové kdyby aby. Na tohle se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme dát regulérního, o kterém by se nedal říct ani popel,“ nechtěl se vymlouvat druhý nejproduktivnější bek Mory v základní části.

„Připravíme se, poopravíme rány a druhý den se začneme chystat na novou sezonu. Jestli se to tak dá říct, protože play out už je naštěstí rozhodnuté.“

Nyní tak Olomouc čeká, nadneseně řečeno, bezvýznamné play out. Mora totiž má na barážové pozice náskok 21 bodů, což už během šesti duelů nemohou třinácté Karlovy Vary dohnat. V Olomouci toho tedy nejspíš využijí a dají pochroumaným hráčům svolení k léčení. V takové pozici je i Jaroměřský. „Sestava se určí až po víkendu. Doufám, že dostanu prostor k tomu, abych si doléčil, co potřebuju. Už nějakou dobu to trvá a potřeboval bych to zahojit. Příští rok pro mě bude rozhodující a chtěl bych se na něj připravit, jak nejlépe to půjde,“ uvedl Jaroměřský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz