Nelíbí se mi, že nás vidí na baráž, hlásí Škarek. Reichenberga těší krajané

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Moc se jim nevěřilo, ale hokejisté Jihlavy v úvodu Tipsport extraligy ukázali, že mají co nabídnout. Tým z Vysočiny doma zdolal Mladou Boleslav a v neděli sahal po bodech také proti Spartě. Dukla převáděla atraktivní bojovný hokej plný nadšení a nováčkovského elánu. Nakonec padla 3:4, což je s ohledem na průběh mrzutý výsledek. "Jsme zklamaní, že jsme si nic neodvezli. Ale s naší hrou můžeme být spokojení, přestože v ní nějaké chyby byly. Musím klukům za jejich hru poděkovat," konstatuje Jakub Škarek.

Fanshop

Jihlavští rozjeli základní část v podobně dravém stylu, jakým hráli jarní baráž. Tehdy poslali o patro níž Karlovy Vary, vydřeli postup a po dlouhých letech vrátili na Horácký zimní stadion nejvyšší soutěž. "Nikdo od nás moc nečeká. Nelíbí se mi, že se s námi automaticky počítá do baráže, přestože soutěž ani pomalu nezačala. Máme tým na to, abychom se minimálně baráži vyhnuli, nebo neskončili poslední," povídá účastník posledních MS dvacetiletých a osmnáctiletých.

Předností Dukly je bojovnost. Trenér Petr Vlk umí z relativně málo známých hráčů vytvořit odhodlanou armádu, která plní pokyny a mezi mantinely uplatní přidanou hodnotu. Tedy srdíčko, bruslení, ochotu rvát se za tým. "Myslím si, že máme výborné hráče, jen nejde o zvučná jména jako třeba Zámorský nebo Hlinka. V naší kabině je skvělá partu a bojujeme jeden za druhého. Když někdo udělá chybu, jiný za něj zaskočí," oceňuje nadaný gólman.

Sestřih utkání HC Sparta Praha - HC Dukla Jihlava

Jakub Škarek si elitní domácí soupeření zkusil už loni. Čtyřikrát nastoupil za Spartu a týmu pomáhal k vítězstvím. Ve druhém kole nové sezony stál ovšem na opačné straně barikády. "Bylo to pro mě speciální. Ve Spartě se ke mně všichni chovali moc hezky. Mám k ní jen kladný vztah a chtěl bych poděkovat za to, jak se ke mně v minulé sezoně chovala," vzkazuje. Teď ale Jakub chytá puky za Duklu. A má radost, že vstup do extraligy nebyl vůbec špatný. "Musím se přiznat, že jsem překvapený, jak zvládáme držet krok i s takovými týmy jako Sparta. A že je i chvílemi přehráváme. Doufám, že to vydrží a budeme mužstva minimálně alespoň trápit," přeje si.

V prvním útoku jsem od toho, abych přinesl rychlost, tvrdí Reichenberg

Dukla má na kontě dva bodíky a v úterý hraje doma s Třincem, naproti tomu Sparta vykročila pravou. Po dvou plnohodnotných vítězstvích jí patří stříbrná pozice. Na vítězství proti Jihlavě se jednou trefou podílel i norský reprezentant Alexander Reichenberg, který dostává příležitost vedle bardů Hlinky s Vránou. A  tohle trio vypadá zajímavě. "S nimi by chtěl hrát každý. Teď jsem dostal šanci já. Nechci na oba kluky jen koukat, musím ukázat, že si to zasloužím, aby trenéři neměli důvod měnit sestavu," připomíná účastník letošního šampionátu v Kolíně nad Rýnem a Paříži.

V prvním útoku jsou jeho úkoly zřejmé. "Já mám rád bojovnost a bruslení, jsem tam tedy od toho, abych na pravé křídlo přinesl rychlost a forčeking. Petr Vrána s Jardou Hlinkou jsou na puku a tvoří hru," hlásí. Reichenberg patří k několika novým cizincům v kádru Sparty. Pozici brankářské jedničky drží Fin Aittokallio, z norské nejvyšší soutěže dorazil také Američan Saponari. Reichenberg ještě na jaře oblékal dres Storhamaru, jak vyznívá norská liga v porovnání s tou českou?

"Tady je rychlejší tempo, víc se bruslí a napadá. V Norsku se hodně hraje na obranu středního pásma, spíš se vyčkává. Také mi přijde, že v Česku jsou šikovnější hráči," srovnává. V duelu proti Jihlavě měl proti sobě dva krajany. Brankář Volden nenastoupil, obránce Bryhnisveen ano. "Chvilku jsem s nimi mluvil, ale snažil jsem se spíš soustředit na zápas. Myslím, že všechno ještě probereme. Je každopádně příjemné vidět v této lize víc krajanů, určitě to bude dobře i pro naši reprezentaci," doplňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz