Nejvíc mě těší, že jsme skončili před Spartou, přiznává Růžička

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti mají za sebou nejúspěšnější sezónu novodobé historie. Do historického semifinále je dovedl jako hlavní trenér Vladimír Růžička starší, jenž má s chomutovským týmem vzrůstající tendenci. Svěřenci kapitána zlaté generace skončili po základní části těsně za přímým postupem do čtvrtfinále Generali play off, které si i přes špatný začátek série s Mladou Boleslaví vybojovali. Po třineckém skalpu Piráti potrápili i dalšího favorita, s kterým nakonec padli. Do další sezony však půjdou se stejným cílem, jako vstupovali do právě skončené. „Chceme pod sebe dostat čtyři týmy,“ řekl jasně hlavní trenér.

Fanshop

Piráti v šestém semifinále proti Liberci podlehli nakonec 0:4, ale předtím dlouho drželi těsnou ztrátu. „Brzo jsme dostali gól a potom nás nic nenastartovalo. Neměli jsme vůbec žádné štěstíčko, aby se nám něco odrazilo a dali jsme gól. Pak nohy moc nejedou, ale já to klukům odpustím, protože odehráli sedmnáctý zápas a asi jim došly síly,“ zhodnotil poslední utkání sezony 2016-17.

Chomutovští v posledních kolech základní části bojovali o přímý postup do čtvrtfinále play off, na který nakonec nedosáhli. Do předkola šli jako nejlépe postavení proti desátým mladoboleslavským Bruslařům. Po dvou úvodních vysokých domácích porážkách už doufali v postup převážně jen bezbřezí optimisté. Svěřenci Vladimíra Růžičky ale předvedli nevídané, Mladou Boleslav vyřadili a ve stejném duchu začali i na ledě Ocelářů.

"Mužstvo šlapalo, hodně rozhodoval týmový duch a také najednou vyskočila vynikající forma Jánkovi Lacovi. Chytal jako blázen."

„Hodně rozhodoval týmový duch a také najednou naskočila vynikající forma Jánkovi Lacovi. Chytal jako blázen, mužstvo šlapalo a jsem rád, že jsme ze sedmého místa vyřadili Třinec, který myslel na titul,“ řekl Vladimír Růžička.

Piráti během série s Třincem nacestovali téměř dva tisíce kilometrů a strávili v autobuse takřka jeden celý den, přesto favorita porazili a poté potrápili Liberec. „Cestovat víckrát do Třince, to je spousta kilometrů. Přesto hráči neskutečně vydrželi a chci jim za to poděkovat,“ uvedl kouč Severočechů.

Chomutovští trenéři udávali před sezonou i v průběhu jasný cíl, a to dostat se do desítky. „My jsme od začátku sezony koukali na čtyři týmy, které dostaneme pod sebe,“ uvedl. „Nakonec jsme dostali za sebe deset týmů, jsem rád a šťastný, že to takhle dopadlo,“ pokračoval kapitán zlaté generace.

Jedním z nejmladších hráčů, kteří se v extralize usadili, je Jakub Lauko, jenž odehrál devět zápasů v play off. „V průběhu se rozjel, hraje dobře. Myslím, že to je příslib pro český hokej i pro Chomutov,“ pochválil mladíka.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Nejvýraznější osobností play off i základní části byl kapitán Michal Vondrka, který za sezonu nasbíral šedesát kanadských bodů. „Michal Vondrka je pořád stejný, co ho znám. Znám ho z dob, když jsme ho vyměnili do Slavie,“ vyprávěl. „Je to vynikající hráč, parťák i kluk v kabině. Kolem něj a Ivana Humla je postaven tým. Mají srdce a charakter, což je nejdůležitější,“ dodal zlatý a stříbrný olympijský medailista.

Hráči uvádějí, že mají nejlepší partu za poslední dobu, což potvrdil i hlavní kouč. „Já nevím, jestli je nejlepší za deset let, já jsem tu předtím nebyl, ale k úspěšné sezoně vás dotlačí týmový duch. Byli hráči, kteří tým táhli, ale máme vynikající partu,“ uznal.

Chomutovští diváci vážili cestu do Mladé Boleslavi, Třince i Liberce ve vysokých počtech a povzbuzovali Piráty hlasitým skandováním. „Je to něco úžasného. Chomutovský divák je výjimečný. I když se hrála druhá nejvyšší soutěž, tak chodilo hodně lidí, okolo čtyř tisíc,“ připomněl hlavní trenér. „Musím poděkovat divákům, kteří nás povzbuzovali na všech stadionech. Je to motivující do další sezony. Diváci si to za ta léta už zasloužili a doufám, že si to hodně užívali,“ věřil trenér, jenž získal dvě zlaté medaile z MS.

Pirát Vondrka po vyřazení: Jsem pyšný na to, co mančaft dokázal »

Chomutov už před měsícem zveřejnil nové smlouvy s Brettem Flemmingem, Ivanem Humlem a Markem Tomicou, k čemuž ještě uplatnil opci na Davida Kämpfa. I ze slov šéfa kabiny by měl tým zůstat pohromadě. „Já chci, aby mužstvo zůstalo pohromadě. Takže změny by měly být minimální. Kostra mužstva se ukázala jako dobrá, takže budeme pracovat dál,“ ujistil. „Určitě nebude tolik změn jako loni.“

Jaké cíle si bude chomutovský hokej klást do příští sezony, není tajemstvím. Od návratu do extraligy se Piráti posouvají v play off pokaždé o stupínek výše, takže to bude příští rok finále? „Extraliga je hrozně vyrovnaná. Člověk pořád musí mít pokoru k ostatním týmům. Rozhodují maličkosti a znovu půjdeme do sezony s tím, že pod sebe chceme dostat čtyři mančafty,“ vylíčil. „Týmy, co jsou dole, můžou vyskočit nahoru. Když to tak vezmete, tak ani Sparta se nedostala mezi nejlepší čtyři. To mě osobně těší nejvíc, že jsme skončili před Spartou. Toho si moc vážím,“ řekl.

Ve finále na sebe narazí Brno s Libercem. „Je to těžké. Liberec je kvalitní, celou sezonu kromě začátku hrál na prvním místě. Na druhou stranu Brno má hodně zkušené hráče, protože získali hodně nových jmen. Je to otevřené, ale větší šanci dávám Liberci,“ uzavřel Vladimír Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz