Největší nepřítel Dynama je strach. Nesmíme se podělat, velí Čáslava

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubice se po vítězství nad Motorem mohly od svých soupeřů odpoutat a dostat se na první místo barážové tabulky. Místo toho však kvůli dvěma slepeným gólům prohrály s Motorem také druhé utkání a spadly až na dno barážové tabulky.

Fanshop

Dynamo vstupovalo do zápasu s vědomím dvou výher v řadě, když zvítězilo na ledě Motoru a v neděli se stalo prvním přemožitelem Dukly. Od začátku se ale nedařilo na tyto zápasy navázat. Hned v úvodu utkání sice ujížděl Nicholas Schaus s Ondřejem Pannou dva na jednoho, ale prvně jmenovaný zakončil střelu mimo. Pak už se dostali ke slovu hosté, kteří šli do vedení v přesilové hře zásluhou Vlastimila Dostálka.

"Vedli jsme 1:0, ale pak jsme propadli pasivitě, hlavně co se týče ofenzivy," přiznal na tiskové konferenci po zápase trenér Motoru Antonín Stavjaňa.

Toho využili domácí, kteří byli ve zbytku první části na ledě vidět rozhodně více. Dvakrát se do vyložené šance dostal Tomáš Rolinek po výborných přihrávkách Petra Sýkory. Ani jednou však nedokázal výborného Petra Kváču překonat. Českobudějovický gólman znovu držel svůj tým nad vodou.

"Když budeme hrát to, co máme, tak věřím, že uspějeme."

"Myslím si, že jednoznačně nejlepší hráč zápasu, chytal fantasticky," dodal na adresu svého brankáře Tomáš Vak.

Od druhé třetiny byla na domácích znát touha vyrovnat. Motor se tuto část hry spíše bránil, ale Východočechům se dlouho nedařilo vyrovnat. Až patnáct sekund před přestávkou tečoval Trončinského ránu Tomáš Rolinek.

"Nejsme důrazní před brankou, hra pět na pět není dobrá. Čekáme pořád jenom na přesilovku, až to vezme Sýkora. Musí pomoci také jiní," zlobil se po utkání Petr Čáslava.

Jestli se něco Dynamu hrubě nepovedlo, byl to vstup do třetí třetiny. Hosté vstřelili během šestnácti sekund dva téměř identické góly z holí Filipa Vlčka a Tomáše Vaka. Dynamo se ještě snažilo se zápasem něco udělat, ale dočkalo se pouze snížení na rozdíl jediné branky, která padla až po nevyužité přesilové hře pět na tři. Vstřelil ji opět tečí, tentokrát Čáslavovy střely, Rastislav Špirko. Ve zbytku třetí části se domácí tlačili do útoku, ale nepřesná koncovka je stála body. Vyrovnat se nepodařilo.

"Domácí zasloužěně vyrovnali, ale dva slepené góly rozhodly o utkání. Nedokázali udržet klid na holi," řekl na adresu soupeře Antonín Stavjaňa. "Rozhodující byl náš kolektivní výkon," dodal.

Dynamo tak nedokázalo pokračovat ve vítězné sérii a České Budějovice zvítězily i ve druhém zápase v Pardubicích. Nyní je tabulka baráže nesmírně vyrovnaná. Jihlava s Motorem mají 11 bodů, Karlovy Vary a Pardubice jsou o pouhý bod zpět. "Je to jenom o bod, musíme jet dál," konstatoval na vyrovnanost tabulky Petr Čáslava.

"Náš největší nepřítel je strach, že se budeme bát. Když budeme hrát to, co máme, tak věřím, že uspějeme. Bude to vyrovnané až do konce. Všichni jsme profesionálové, na tlak musíme být zvyklí, nesmíme se podělat, to pak nemusíme hrát," velí Čáslava. Baráž bude pokračovat osmými zápasy už v pátek. Dynamo zamíří na led Jihlavy, České Budějovice přivítají Energii.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz