Nejtěžší možné podmínky! Kometa s Duklou hrály za hustého sněžení

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Mnozí z nich si už zahráli pod širým nebem v žákovských kategoriích, ovšem pondělní bitva mladších dorostenců brněnské Komety a jihlavské Dukly byla úplně jiná, než ty předchozí. K mrazivému počasí, které museli skousnout už v neděli odpoledne hokejisté elitní tuzemské soutěže, se totiž přidalo také husté sněžení. „Hrálo se asi v nejtěžších podmínkách, které může utkání pod otevřeným nebem přinést,“ potvrzuje brněnský trenér Jiří Mífek.

Fanshop

Přitom právě sněžení je při takových zápasech největším strašákem většiny hráčů. „Hlavně ať nesněží,“ říkal před extraligovou bitvou plzeňský obránce Jakub Jeřábek. „Kdyby sněžilo, tak to nebude žádný požitek a těžko bychom honili puk. Kdo by ho potom v tom sněhu hledal?“ ptal se brněnský útočník Jan Hruška. Zatímco přání těchto borců bylo vyslyšeno, jejich mladší kolegové už tolik štěstí neměli.

"Puky tolik neklouzaly, museli jsme dávat tvrdší přihrávky."

Hrozilo dokonce zrušení zápasu. Ovšem touha všech aktérů sehrát výjimečný mač byla velká. „Jsme moc rádi za to, jak k tomu Jihlava přistoupila a souhlasila, aby se zápas i za takových podmínek odehrál pod otevřeným nebem,“ líčí brněnský lodivod na klubovém webu Komety, která vstoupila do bitvy podstatně lépe a v extrémně náročných podmínkách si brzy vytvořila rozhodující náskok dvou gólů.

Už po 150 sekundách udeřil Adam Gajarský a ještě v prvním dějství přidal druhou, vítěznou, branku Maxim Čajkovič. „Naštěstí se u nás platí do kasy jen za desátý gól,“ směje se. Ovšem během samotného střetnutí mu moc do smíchu nebylo. „Puky tolik neklouzaly, museli jsme tedy dávat tvrdší přihrávky,“ popisuje čerstvě patnáctiletý útočník, který v letošním ročníku ELMD nastřílel už 21 branek.

Dukla se prosadila až necelých osm minut před koncem zásluhou Adama Najmana, ale na vyrovnání už nedosáhla. „Poslední minuty však byly pro nás hodně těžké, branka je nakopla,“ přiznává Čajkovič po těsném triumfu 2:1. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale především si to užít, protože tohle je svátek hokeje. Takové krásné utkání se vám nepodaří často sehrát,“ hlásí jihlavský lodivod Jan Dršata.

Kvůli hustému sněžení byly zkráceny také přestávky. Soupeři se dohodli na tom, že okamžitě po úpravě ledu se bude pokračovat ve hře. „Hrálo se asi v nejtěžších podmínkách, které může utkání pod otevřeným nebem přinést. Sníh měl vliv na rychlosti hry, protože se v něm zadrhával puk. Na druhou stranu jsme rádi, že nám bylo umožněno si takové utkání zahrát. Myslím, že si to všichni užili,“ uzavírá Mífek.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz