Nejen Koukal! Hradec zlákal další velká jména včetně Graňáka a Pavlíka

Foto: hokej-litvinov.cz

1. května 2017, 9:12

Marek Hedbávný

Mountfield získal do svých řad několik velkých jmen. Krom Petra Koukala, o jehož příchodu do Hradce Králové jsme už informovali, přicházejí obránci Filip Pavlík, Dominik Graňák, Mislav Rosandič a útočníci Tomáš Zigo s Lukášem Cingelem.

Fanshop

Hradecký klub naopak opouštějí gólman Ondřej Kacetl (přestup do Pardubic), obránci Jake Newton se Stanislavem Dietzem (projevil zájem odejít) a útočníci Tomáš Knotek, Rastislav Dej a Rudolf Červený (hodlá zkusit zahraniční angažmá). Ze širšího kádru odcházejí Petr Beránek, Martin Bača a Karel Plášil. Jasno není o dalším působení Alexandra Picarda.

Držitel bronzové medaile z letošního play off se už ale dohodl na nové smlouvě s lotyšským útočníkem Andrisem Džerinšem.  „Jednání trvala delší dobu, ale všichni jsme rádi, že Andris zůstává. Skvěle zapadl do kabiny a dokázal, že je výborný centr. Pevně věřím, že se mu letos vyhnou zranění a jeho výkony budou ještě na vyšší úrovni,“ přeje si generální manažer Mountfielu Aleš Kmoníček. Klub dále jedná s posilou do brankoviště, dvěma zahraničními obránci a kvalitním křídlem.

„Historie Dominika Graňáka hovoří za vše. Jsem moc rád, že se nám ho podařilo získat do našeho mužstva."

Mezi novými posilami Hradce je čtveřice Slováků.

Nejznámějším z nich je bývalá opora Slavie Dominik Graňák. Třiatřicetiletý obránce hrál poslední dvě sezony za švédský Rögle a letos získal v 53 zápasech šest bodů. V dubnu se připravoval s národním týmem Slovenska, z účasti na světovém šampionátu se ale nakonec omluvil. „Dominik je výborný univerzální obránce, skvělý kluk do kabiny. Jeho historie hovoří za vše a jsem moc rád, že se nám ho podařilo získat do našeho mužstva," cituje Kmoníčka web mountfieldhk.cz.

Mladý útočník Lukáš Cingel přichází z pražské Sparty, kde v 54 zápasech získal 21 bodů (8+13). „Má velkou chuť dokázat svoje kvality a že jeho pozice ve Spartě nebyla odpovídající. Navíc se jedná o charakterově dobrého hráče, který by bez problémů měl zapadnout do kabiny. V tomto týdnu by u nás měl podepsat dvouletou smlouvu,“ uvedl Kmoníček.

Třetím Slovákem do party je Tomáš Zigo, který pomohl Bánské Bystrici k titulu ve slovenské extralize. Sezonu začal v KHL v dresu Slovanu Bratislava. „Tomáše jsme sledovali zejména ve finále slovenské extraligy, které odehrál velmi dobře," vysvětluje Kmoníček příchod pětadvacetiletého siláka, kterému během play off zemřela matka a emoce z titulu byly o to větší.

No a pak je tu ještě dvaadvacetiletý obránce Mislav Rosandič, který má chorvatské předky. Také on začal sezonu ve Slovanu Bratislava (36 zápasů, 2+5) a dokončil ji v Bánské Bystrici. Šikovný obránce je slovenským reprezentantem. „Trenéři ho byli s Jardou Kudrnou několikrát sledovat a velmi se jim líbila jeho kreativita, podpora útoku a celková ofenzivní činnost. Na svůj věk hraje velmi dobře, my si od něho slibujeme především zkvalitnění ofenzivní činnosti,“ věří Kmomíček. 

„Lukáš Cingel má velkou chuť dokázat svoje kvality a že jeho pozice ve Spartě nebyla odpovídající."

Výraznou posilou do defenzivních řad je také Filip Pavlík, nadějný obránce se zkušenostmi z české reprezentace a jedna z opor Litvínova při zlatém play off 2016. „V případě Filipa budeme chtít využít zejména jeho důraznou hru a výbornou střelu,“ řekl Kmoníček.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz