Nedoplatil bych se, řekl Kýhos. Pokutě ale neunikl, postih má i Marosz

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Hodně emotivní závěr mělo pondělní čtvrté čtvrtfinále mezi Piráty z Chomutova a třineckými Oceláři. Ve třetí třetině a během prodloužení došlo na několik sporných situací: domácím nejprve rozhodčí vzali přesilovku za hru hostí v šesti, Třinci následně nebyl uznán gól Rákose pro postavení Petružálka v brankovišti. V koncovce nastavení pak rozhodčí Šír s Mrkvou vyloučili Marosze a Piráti z dvojnásobné přesilovky rozhodli. Po utkání na straně Ocelářů hodně bublaly emoce a vztek.

Fanshop

Hlavní trenér Vladimír Kýhos se při tiskové konferenci omezil jen na stručné vyjádření. "Nic hodnotit nebudu, protože bych se nedoplatil. Po tom závěru, po tom, co se tady událo... Ať si každý udělá obrázek sám. Díky, nashle," uvedl, načež odešel.

Hlavní třinecký kouč ovšem platit bude, ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček mu uložil pokutu 10 tisíc korun. Postih dostal také třinecký útočník Rostislav Marosz, jenž řekl: "Bohužel, dneska rozhodly i jiné faktory. Každý ať si to vezme, jak chce."

"Z citací, uvedených ve sdělovacích prostředcích je zřejmé, že trenér i hráč si byli vědomi, že jejich výroky se k hodnocení výkonu rozhodčích vztahují a budou tak vnímána, což se – vzhledem k případné finanční pokutě – pokusili obejít tím, že hodnocení formulovali jako nepřímá. Ustanovení čl. 7.21 přitom zahrnuje i tyto výroky, přičemž uvedený výklad je klubům znám, mimo jiné z valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje," uvádí tisková zpráva, kterou hokej.cz poskytl mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Vladimír Kýhos měl už platit pět tisíc korun za to, že 15. března nezúčastnil coby hlavní kouč tiskové konference po utkání s Piráty. Josef Řezníček ale pokutu zrušil. "Vzal přitom v potaz, že v rozhodnutí nezohlednil předchozí komunikaci s vedoucím mužstva Jaroslavem Kamešem, vedenou v tom smyslu, že tiskových konferencí se bude zúčastňovat René Mucha, vedený jako hlavní trenér v zápisech o utkání. Ředitel Tipsport extraligy však klub současně upozornil, že ve všech dalších případech se musí v souladu s Herním řádem ELH účastnit tiskových konferencí po zápasech play off trenér, který je jako hlavní uveden v Přihlášce do ELH, tj. Vladimír Kýhos," uvádí tisková zpráva.

Disciplinární komise se zabývala podněty Třince, které mířily na adresu Michala Vondrky. Předseda komise Karel Holý ve zkráceném řízení posuzoval dvě případná provinění chomutovského útočníka, ani v jednom případě ale neshledal, že by se Vondrka dopustil filmování nebo přehrávání. Hráč tudíž potrestán nebude..

"V prvním případě dospěl k závěru, že hráč byl po objetí branky atakován protihráčem Josefem Hrabalem, který se pokusil zasáhnout jeho hůl, což hráč levou rukou odmítl. V důsledku toho protihráč zatlačil svou holí do levé hráčovy brusle, což vedlo ke ztrátě stability a pádu na ledovou plochu. Ve druhém případě předseda komise shledal, že se hráč, odjíždějící ze souboje s Rostislavem Maroszem, pokusil stíhat dalšího protihráče Coryho Kanea. Při této snaze přišlápl levou bruslí hůl protihráče Rostislava Marosze a upadl na ledovou plochu. Předseda disciplinární komise ELH přitom vyloučil, že by hráč jednal s cílem využít kontaktu s protihráčovou holí k nafilmovanému pádu," stojí ve vyjádření Karla Holého.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz