Nebýt spolupráce s ČSLH, hrozila by Litoměřicím druhá liga. Ambic se nezříkají

Foto: Vojtěch Cermánek, hclitomerice.cz

Litoměřice se chystají na osmou sezonu ve WSM Lize. Na začátku roku přitom uvažovaly, jestli druhou nejvyšší soutěž neopustí.

Fanshop

„Když jsme před koncem minulé sezony přemýšleli, co bude dál, soustředily se naše myšlenky i na to, jestli vůbec budeme schopni ve WSM Lize zůstat a nepokusíme se získat licenci pro 2. ligu, případně jaká bude budoucnost mužského hokeje," přiznal pro hclitomerice.cz generální manažer Jan Fišera.

Stadion se později dohodl s Českým svazem ledního hokeje na spoluúčasti v novém projektu s pracovním názvem Dukla – v Litoměřicích budou sbírat zkušenosti oslovení mládežničtí reprezentanti (psali jsme zde).

„Krok jsme učinili také s ohledem na naše fanoušky, kteří si zaslouží, aby se v Litoměřicích nadále hrála WSM Liga," vysvětlil Fišera na klubových stránkách. „Od začátku působení v 1. lize jsme nikdy nepopírali, že musíme pokaždé s někým spolupracovat. Není v našich silách vytvořit si dvacetimilionový rozpočet, abychom byli samostatně konkurenceschopní."

„Na hráče budou kladeny velmi přísné nároky nejen po sportovní stránce."

Litoměřice povede široký realizační tým a hráči budou mít zajištěný prvotřídní servis ve stravování nebo regeneraci. Tréninky budou vícefázové a se zaměřením na individuální rozvoj. „Na hráče budou kladeny velmi přísné nároky nejen po sportovní stránce. V případě porušení pravidel může daný hráč svou účast v projektu nedobrovolně ukončit," varoval Fišera.

Kteří hráči do Litoměřic zamíří, klub zatím nezveřejnil. Má jich být okolo deseti včetně brankářů a k týmu se připojí nejpozději v polovině srpna. „Do projektu budou zapojeni reprezentanti, kteří mají vyhlídky do extraligy, NHL či KHL. Svoji kvalitu mají a neznamená to, že když tu bude osm nebo deset mladých hráčů, že vše bude naprosto špatně," cituje Fišeru web hclitomerice.cz.

„Nezříkáme se žádných ambic. Rozhodně nechceme být na posledním místě, i když je WSM Liga nesestupová. Chceme být co nejvýše," hlásí generální manažer Stadionu. „Proto jsme prodloužili smlouvy s Alešem Pavlasem a Jaroslavem Kallou. Proto jsme přivedli zpět Vítězslava Bílka a dohodli se také s Filipem Hantákem, který tak naváže na své loňské působení v Litoměřicích," zakončil rozhovor s Miroslavem Kejmarem.

Aktuální kádr HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Martin Michajlov.

Obránci: Aleš Pavlas, Ondřej Smetana, Jiří Jebavý, Matěj Bažant, Štěpán Havránek, Dominik Málek, Jan Strejček, David Šesták.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Jaroslav Kalla, Filip Hanták, Josef Stříbrný, Jaroslav Šimeček, Patrik Miškář, Radek Pilař, Ivan Řehoř, Pavel Zajan, Ondřej Sýkora, Vojtěch Kulda, Jakub Kmošek, Martin Havelka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz