Návrat po 12 letech? Chceme se usadit mezi elitou, zní z Jihlavy

Foto: Facebook HC Dukla Jihlava

6. září 2017, 14:29

Adam Bagar

Už jen dva dny zbývají do startu nového extraligového ročníku, po dlouhých dvanácti letech se v něm představí také Dukla. Jihlavští hokejisté mají papírově patřit k outsiderům soutěže, ale s nováčkovským elánem a týmovou hrou mohou překvapit. "Věřím, že parta bude víc než nějaké individuality a hvězdy týmu, stejně jako loni," hlásí kapitán Tomáš Čachotský.

Fanshop

„Jak už bylo mnohokrát řečeno, vždycky jsem snil o návratu Dukly do extraligy. Byl to také náš cíl a jsem strašně moc rád, že se to podařilo. Vážím si toho a užívám si to,“ září jihlavský jednatel Bedřich Ščerban. Zároveň ale přiznává, že bylo velmi těžké vše organizačně i týmově připravit na nový ročník. „Je za tím spousta práce,“ líčí.

Hned po posledním barážovém zápase začal extraligový nováček se skladbou kádru, který se hodně obměnil. Duklu opustilo deset hráčů, trenéři naopak přivítali dvanáct posil. Mezi nimi figuruje pětice zahraničních hráčů. Slováci Radovan Puliš a Radoslav Macík, Norové Nicolai Bryhnisveen a Lars Volden nebo Švéd Erik de la Rose.

Jak probíhá komunikace se třemi Seveřany? „Naučíme je česky,“ vtipkuje Bedřich Ščerban. „Pro nás trenéry je to trošku těžší, ale pomáhá nám třeba trenér gólmanů Petr Jaroš,“ přiznává trenér Petr Vlk. „Ale v kabině je dost kluků, kteří umějí anglicky, a mohou překládat. V tomto nebude problém,“ doplňuje kanonýr Tomáš Čachotský.

Foto: Facebook HC Dukla Jihlava

Dalšími posilami jsou brankář Josef Kořenář, beci Jan Zdráhal, Jakub Suchánek a Petr Ulrych nebo útočníci Lukáš Žálčík, Jiří Rys a Michal Hlinka. „Ještě hledáme útočníka, který bude souhlasit s naší filosofií, zapadne do týmu, bude pro nás přínosem a zároveň bude souhlasit s našimi financemi,“ sděluje bývalý vynikající obránce.

Hodně se mluvilo také o brankářích, kromě Larse Voldena má klub také talentovaného Jakuba Škarka, který Jihlavě vychytal návrat mezi hokejovou smetánku. „Souboj o jedničku dopadl dobře, ale tohle je interní věc klubu,“ líčí Vlk. Ten se zatím musí obejít bez Radovana Puliše a Adama Zemana, který má momentálně nohu v sádře.

Dukla jde do nového ročníku s novými dresy, logem, kádrem, ale pochopitelně i navýšeným rozpočtem. „Loni byl rozpočet na A-tým devět milionů, letos se nám ho podařilo zdvojnásobit na devatenáct milionů korun. Za tu dobu, co jsem tady, se mi nikdy nesháněly peníze lépe než letos,“ těší Ščerbana. Dukla má něco přes sto partnerů.

Ščerban: Byl bych rád, kdyby bylo na každý zápas vyprodáno

Před startem sezony však klub z Vysočiny patří k papírovým outsiderům. „Rozhodně nejdeme do sezony s tím, že se chceme jen zachránit. Naším cílem je etablovat tým v extralize tak, aby se Dukla usadila mezi elitou. Je to práce nejen na ledě, ale souvisí to také s PR, prací s fanoušky. Pořád se v tomto učíme,“ říká jihlavský šéf.

„Každý zápas začíná za stavu 0:0 a když k tomu budeme přistupovat týmově, tak by to mohlo jít. Uvidíme během několika prvních zápasů. Věřím, že to zvládneme. A že parta bude víc než nějaké individuality a hvězdy týmu, stejně jako loni,“ hlásí natěšený Tomáš Čachotský, který byl už u třináct let starého postupu Dukly do extraligy.

Jihlavští chtějí spoléhat i na fanoušky, už nyní je prodáno šestkrát víc permic než loni touto dobou. „Byl bych rád, kdyby bylo na každý zápas vyprodáno. Vnímáme, že lidé žijí hokejem. My je nezklameme a chceme tady extraligu zachovat,“ velí Ščerban. „Když bude chodit stejně lidí jako na baráž, budeme spokojeni,“ doplňuje Vlk.

Foto: Facebook HC Dukla Jihlava

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jakub Škarek, Jan Brož, Lars Volden, Josef Kořenář.

Obránci: Petr Šidlík, David Kajínek, David Váňa, Erik de la Rose, Nicolai Bryhnisveen, Petr Ulrych, Jan Zdráhal, Jakub Suchánek, Ladislav Pospíchal, Václav Půža, David Váňa.

Útočníci: Tomáš Čachotský, Adam Zeman, Filip Seman, Anatolij Protasenja, Josef Skořepa, Richard Diviš, Lukáš Anděl, David Čermák, Radek Hubáček, Tomáš Jiránek, Radovan Puliš, Lukáš Žálčík, Radoslav Macík, Jiří Rys, Michal Hlinka.

Příchody do HC Dukla Jihlava

Jan Zdráhal (Třebíč)
Jakub Suchánek (České Budějovice)
Petr Ulrych (Kladno)
Lukáš Žálčík (České Budějovice)
Lars Volden (Trenčín)
Nicolai Bryhnisveen (Tingsryds)
Erik de la Rose (Storhamar)
Radovan Puliš (Zvolen)
Josef Kořenář (Lincoln)
Radoslav Macík (Nitra)
Jiří Rys (Slavia Praha/Mladá Boleslav)
Michal Hlinka (Havířov/Vítkovice)

Odchody z HC Dukla Jihlava

Tomáš Kaláb (Třebíč)
Jiří Říha (Mladá Boleslav)
Miroslav Svoboda (Plzeň)
Filip Dundáček (Vsetín)
David Březina (Vsetín)
Lukáš Jícha (Žďár nad Sázavou)
Michal Důras (Strasbourg)
Jiří Dobrovolný (ukončil kariéru)
Lukáš Sáblík (ukončil kariéru)
Vlastimil Bilčík (Gdaňsk)

Příprava HC Dukla Jihlava 2017-18

01.08. HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 2:1 (Rezek)
08.08. HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno 1:5 (Hubáček)
17.08. HC Kometa Brno – HC Dukla Jihlava 3:1 (Kajínek)
22.08. HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 1:2 (Zeman)
24.08. Aukro Berani Zlín – HC Dukla Jihlava 3:2 sn (Bryhnisveen, Anděl)
29.08. HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín 3:1 (Protasenja, Hubáček, Zdráhal)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz