Návrat Philippa? Šup do vody a plav. Bojoval jsem sám se sebou, přiznává

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

17. ledna 2016, 13:30

Jan Šimek

Více než dva měsíce pořádně nehrál. Po nuceném konci v Košicích trénoval s Vítkovicemi a ty po něm okamžitě sáhly. Zkušený obránce Radek Philipp se tak po deseti letech strávených v Rusku, Švédsku, na Slovensku a ve Spartě, vrátil domů. V prvním utkání pomohl ostravskému celku k vítězství nad Karlovými Vary a zápas zvládl se ctí. Zvládl přes odehrát přes 17 minut a chodil i na přesilovky. „Do pohody to má daleko, hodili mě do vody a plavej. Kluci se ale dobře vraceli a za to jim patří díky,“ hlásí Radek Philipp, jehož vítkovický kotel přivítal skandováním jeho jména.

Fanshop

Jak se upekl jeho návrat? „Když jsem dostal výpověď v Košicích, Vítkovice mi dovolily trénovat, takže jsem se tady s kluky připravoval. Čekal jsem do 31. prosince, kdy mi vypršela výpovědní lhůta. Vítkovice o mě projevily zájem, takže nebylo co řešit,“ popisuje Radek Philipp. O důvodech, proč v týmu úřadujícího slovenského šampiona skončil, mluvit nechce. „Nerad bych se v tom pitval,“ říká stručně.

Vítkovický dres oblékl bývalý reprezentant po deseti letech. Co je pro něj ve staronovém působišti nového? „Zmodernizovala se hala, jinak je všechno stejné. Samozřejmě, jsou tady mladší kluci a kabina se obměnila. Jinak zůstalo vše při starém,“ soudí osmatřicetiletý zadák.

„Do pohody to má daleko, hodili mě do vody a plavej.“ 

Ten v podstatě z fleku naskočil do rozjeté soutěže. „Nebylo to pro mě jednoduché, ale pro kterého hráče na ledě to bylo jednoduché? Všichni víme, kde se nacházíme. Klukům musím poděkovat, že bojovali pro výsledek a pro mužstvo. Oni bojovali za mužstvo, já sám se sebou,“ usmívá se Philipp.

V utkání proti Karlovým Varům strávil na ledě přesně 17 minut a 37 sekund. Zahrál si i v přesilovkách. „Do pohody to má daleko, hodili mě do vody a plavej. Kluci se však dobře vraceli a za to jim patří dík. Celkově jsme krom druhé třetiny spokojeni,“ říká někdejší kapitán pražské Sparty.

Při návratu jej v hledišti vítkovického stadionu sledovali i ti nejbližší. „Byla tady manželka s malou a spousta známých, se kterými se často nevídávám, ale známe se. Snažil jsem se nemyslet na to, že jsem měl takovou dlouhou pauzu a byl tolik let pryč,“ tvrdí.

Ostravané rozhodli o svém vítězství už v prvních dvaceti minutách, kdy Energii nasázeli čtyři branky. „Je lepší, když se vede 4:0 po první třetině. Pomůže to, ale nakonec jste viděli sami, že jsme se pak trápili. Dostali jsme dva góly a báli se o výsledek. Ve třetí části jsme to zatáhli a myslím, že moc šancí Karlovy Vary neměly,“ soudí urostlý bek.

Dává si nějaké osobní cíle do konce letošního ročníku? „Ty nemám žádné. Pro mě bylo a je vždy důležité, jak je na tom mužstvo, a jak se umístí. Hlavně, abychom byli po konci sezony spokojeni,“ uzavírá Radek Philipp.

Sestřih utkání Vítkovice – Karlovy Vary

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz