Naštvaný trenér Petr: Náš výkon nebyl hoden vítkovického klubu

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

1. března 2017, 16:40

Adam Bagar

Už s jistotou účasti v předkole play off si chtěli vítkovičtí hokejisté poslední domácí klání v základní části užít, nalákat fanoušky na klíčové bitvy sezony a upevnit osmou pozici. Ale to jim vůbec nevyšlo, srdnatě bojujícím Hanákům podlehli fotbalově 0:2 a pořádně tím vytočili generálního manažera a kouče Jakuba Petra. "Jsem hrubě nespokojený a kabina to dostala najevo hned po zápase i dnes od časných ranních hodin. Nepodali jsme výkon hodný vítkovického klubu," zlobí se.

Fanshop

Jindy klidný vítkovický lodivod tentokrát pochodoval na střídačce jako hodně rozzuřený tygr v kleci. Není se čemu divit. Jeho svěřenci podali proti Olomouci bezkrevný výkon a zaslouženě odešli poraženi. "Po zápase jsem se musel vydýchat, protože emoce ve mně plály od začátku střetnutí. Fanoušci viděli v přímém přenosu přesně důvod, proč jsme nepostoupili do nejlepší šestky," přiznává Jakub Petr.

Vítkovice naposledy zvítězily v Pardubicích, předtím po parádním výkonu vynulovaly obhájce z Liberce, jenže pak přijde takový duel jako proti Olomouci. Už poněkolikáté v sezoně. "Nejsme konzistentní mužstvo, které by bylo schopné navázat na předchozí výborné výkony," nechápe vítkovický lodivod. Ostravané si přitom v neděli zajistili účast v předkole play off a mohli hrát uvolněně, bavit se hokejem.

Mora žije! Výsledky nám nenahrály, ale ještě nic nebalíme, hlásí Burian »

"Přesně tak. Měl to být týden bez nervů, kdy jsme se měli hokejem bavit, pozvat fanoušky na play off a připravit se na klíčové bitvy. Jenže takto fanoušky do hlediště nedostaneme. To není vítkovická cesta. Nepodali jsme výkon hodný tomuto klubu, jsem hrubě nespokojený. Ale nesu za to zodpovědnost, nezříkám se jí," říká třiačtyřicetiletý trenér, který dal svou nespokojenost rychle najevo i svým hráčům.

"Hned po zápase. A dostali to najevo také od časných ranních hodin. Uděláme všechno pro to, abychom byli v rozhodujících bojích konkurenceschopní," hlásí Jakub Petr. Jeho celek zakončí dlouhodobou část na ledě Ocelářů, kde bude hájit osmou příčku, znamenající začínat předkolo play off na domácí půdě. "Pořád potřebujeme vyhrávat, už za pár dní je tady předkolo. Navíc je to derby," líčí Stanislav Balán.

Pohár pro Liberec, čtvrtfinále urvalo Brno. Do desítky má nejblíž Plzeň »

Ten po porážce 0:2 jen těžko hledá slova. "Vždycky po dobrých zápasech chceme i ty další hrát tak, abychom na ně navázali. Pak ovšem přijde přesně tohle, co se stalo. Bez gólů se nevyhrává. Trápí nás to celou sezonu, je to náš větší problém. Chtěli jsme vyhrát, abychom udrželi výhodu domácího prostředí do předkola." V něm vítkovičtí hokejisté narazí na zvedající se mančafty Mladé Boleslavi, nebo Plzně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz