Naše hlavy byly asi jinde. Chomutov nejsou nazdárci, tvrdí Klepiš

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Chtěli vybojovat čtvrtfinále v nejkratší možné době, jenže hokejisté Mladé Boleslavi v předkole poprvé selhali. Jejich série s Chomutovem prozatím jasně svědčí hostujícím týmům, vyhráli pokaždé vysokým rozdílem. Zatímco Středočeši neskutečně překvapili na ledě Chomutova, tentokrát brali výhru 5:1 pro změnu Piráti. "Ještě to bude zajímavé," hlásí Jakub Klepiš. Jeden z nejzkušenějších bojovníků Bruslařů dřel do úmoru, ale veškerá snaha vyzněla do prázdna. Dnes od 17:30 hodin tudíž dojde na čtvrtou bitvu.

Fanshop

Přitom na domácích bylo ve čtvrtek vidět, jak moc chtějí. Do zápasu vlétli jak velká voda, měli ohromný nápor, ovšem radost z gólu jim v první třetině nebyla dopřána. Třikrát se naopak radoval protivník, což dalo ráz dalšímu průběhu. "Neodehráli jsme utkání způsobem jako předtím u nich. Už od začátku to nebylo ono. Měli jsme hodně přesilovek, soupeři to tam napadalo stejně jako nám v Chomutově. A podle toho to dopadlo," hodnotí mistr světa 2010.

Na hřišti Pirátů šlo Bruslařům všechno lehce. Až tak, že to historie tuzemského play off dlouho nepamatuje. Hodně jim pomáhala skutečnost, že se střelecky prosadili vždy jako první. Tohle hrálo roli i ve třetím utkání. "Když dá tým úvodní gól, hraje se mu trošku lépe. Oni měli dost přesilovek, které jsme jim nabídli svou hloupostí," mrzí Klepiše. Růžičkova armáda věděla, že potřebuje výhru, jinak by pro ni sezona končila hodně trpce. Piráti tomu přizpůsobili strategii. "Oni hráli, co potřebovali. Na nás to stačilo, protože my nedělali, co bychom měli," uznává boleslavský lídr.

Po zápase si domácí uvědomovali, že tentokrát neměli optimální pohodu. Hra z dobré defenzivy a na parádní brejky se nekonala. Chomutov získal po prvních pěti sedmi minutách klid a držel boleslavské dravce na uzdě. "V prvních dvou utkáních se nám vydařily vstupy, od toho se pak odvíjí hra, sebevědomí týmu. Stejné to bylo teď. Za stavu 0:3 jsme se těžko zvedali. Bylo to těžkopádné, soupeř dobře bránil, jeho výkon podpořil gólman. Na začátku jsme měli v přesilovce jednu dvě šance, možná by to vypadalo jinak. Ale bohužel," povídá trenér František Výborný.

Svým způsobem se opakoval scénář z pondělí a úterý, jen jaksi naruby. Piráti uspěli způsobem, který předtím svědčil Mladé Boleslavi. Bruslaři tím pádem přišli o první mečbol, dosud jasně se vyvíjející klání potvrdilo, že play off bývá nevyzpytatelné. "Ne nadarmo se říká, že poslední krok je nejtěžší. Naše hlavy možná byly někde trošku jinde. Asi jsme si mysleli, že když jsme dvakrát vyhráli o čtyři nebo o pět gólů, uděláme to i potřetí. Tak to není! Chomutov má zkušené mužstvo, nejsou to žádní nazdárci. Potvrdili to, série bude ještě zajímavá," upozorňuje Jakub Klepiš.

Sám toho s hokejem zažil mraky. Ví, že dokud není v cíli poslední vítězné utkání, je třeba makat naplno. Bude v tomto ohledu působit na mladší parťáky? "Myslím, že si každý uvědomuje, o co hrajeme. Času na regeneraci moc není. Víme, co potřebujeme, podřídíme se tomu," reaguje. Klepišův kolega z ofenzivy Pavel Musil hned po čtvrtečním utkání začali domácí myslet na to další. "Oba týmy hrají podobně, budu věřit, že se to dnes překlopí na naši stranu. Nemá cenu se ohlížet, každý zápas je jiný. Hlavy nahoru! Doufám, že pátek bude náš den," přeje si entr první boleslavské formace.

Snad do něj naskočí také Jakub Orsava. Jediný boleslavský střelec třetí bitvy nejprve předvedl úchvatný průnik z vlastní třetiny a parádní gólovou střelu, posléze se ale zranil v souboji s Brettem Skinnerem. Orsava nedohrál, bude dnes fit? "Utrpěl nějaké říznutí bruslí, Kuba šel hned na ošetřovnu. Snad to nebude nic vážného – třeba jako Vláďa Vůjtek, jemuž šlo tehdy v NHL o život. Věřím, že dnes bude Orsava hrát," uzavírá trenér Výborný.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz