Na žádné velké úsměvy to není, ale dáme se dohromady, věří Černý

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Čtvrtfinálová série mezi Hradcem Králové a Litvínovem se za vyrovnaného stavu 1:1 přesunula na sever Čech, kde poprvé svého soupeře hostila Verva. V utkání byla k vidění urputná bitva, kterou ve druhé třetině vítěznou brankou rozhodl Richard Jarůšek. O tom, že to pro domácí Litvínov nebylo šťastné utkání, hovořil po porážce 1:4 jeden ze zkušenějších borců z řad domácích Jakub Černý.

Fanshop

Jak byste zhodnotil nepovedené utkání s Hradcem?
Řekl bych, že jsme jim to vítězství darovali. Ze všech tří zápasů byl tenhle asi nejvíce hratelný a je obrovská škoda, že jsme je neporazili.

V čem byl váš hlavní problém?
Snažili jsme se je tlačit, ale bohužel jsme jim našimi chybami darovali pár šancí, které oni bezezbytku využili. Z toho mála, co měli, byli hrozně efektivní.

Hradec otočil vývoj série a poprvé se ujal vedení.
Hraje se na čtyři vítězná utkání, takže myslím, že pořád není nic ztraceného! Čtvrtý zápas vyhrajeme, bude to remíza a pojede se od začátku.

Ukázalo třetí utkání, jak na Hradec nehrát nebo co na něj neplatí?
Ani nevím. Myslím, že výkon v tomto utkání nebyl špatný. Pohyb jsme měli dobrý, dostávali se do jejich třetiny, akorát bohužel neproměňovali naše šance. Tohle měl být klíč k úspěchu.

Mohl jste být střelcem rozdílového gólu, nakonec jste nastřelil pouze tyčku.
Bohužel takový je hokej, nedáš - dostaneš. V tomhle případě to platilo dvojnásob.

Jaká je nálada v kabině?
Není to úplně optimální, na žádné velké úsměvy to není, ale myslím, že do dalšího utkání se dáme dohromady. Fantastičtí fanoušci nám hodně pomáhají. Věřím, že čtvrtý zápas zvládneme a nedovolíme soupeři odskočit na rozdíl dvou zápasů.

Je to i o větší disciplíně?
Jednoznačně. My jsme měli každou třetinu jednu přesilovku, oni tři! Je to obrovský rozdíl, ve třetím zápase to ubírá mnoho sil. Musíme si na to dát velký pozor, hrát disciplinovaně, a naopak dostat Hradec pod tlak a nějakou přesilovku si vynutit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz