Na Spartě pískali tři hlavní sudí. To jsem ještě nezažil, líčí Řepík

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

14. března 2017, 9:14

Adam Bagar

Úvodní čtvrtfinálový souboj pražské Sparty s brněnskou Kometou přinesl pět branek, parádní obrat, 77 trestných minut, bitku, nesmyslný zákrok sparťanského zadáka Richarda Nedomlela i zranění hlavního rozhodčího Vladimíra Pešiny. Jeho kolega Daniel Pražák odpískal takřka polovinu utkání sám, nakonec do bitvy dvou rivalů zasáhli netradičně tři hlavní arbitři. "To jsem ještě nezažil," přiznává po porážce 2:3 domácí útočník Michal Řepík.

Fanshop

Na úvodní čtvrtfinálový zápas Sparty s Kometou nebude v dobrém vzpomínat hlavní rozhodčí Vladimír Pešina, kterého na začátku čtrnácté minuty nechtěně trefil hokejkou domácí útočník Miroslav Forman. Zkušený arbitr se okamžitě skácel na led s tržnou ránou v obličeji, musel na ošetření v útrobách pražské O2 areny a do duelu už později nezasáhl.

Nedomlelův úlet? Byl jsem mimo, hlásí Kováčik. Zastal se ho Vincour »

"Rozhodčí Pešina utrpěl tržnou ránu, kterou mu pěti šesti stehy zašil náš doktor. Jeho návrat na led však nebyl možný, protože nedokázal ve rtech udržet píšťalku," sděluje k jeho absenci tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek. Třaskavou bitvu tak soudcoval jen Daniel Pražák, který si v prostředním dějství na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat.

Rozdal 61 trestných minut, z toho více než polovinu udělil domácímu Richardu Nedomlelovi, jenž si po návratu z lavice hanby nesmyslně vyšlápl na Jozefa Kováčika a vzápětí se ještě pustil do bitky s Tomášem Vincourem. "Richard je tvrdý bek, ale tohle byl nezaviněný střet. Skákal z trestné lavice, bek Komety couval a srazili se," myslí si Michal Řepík.

Takřka polovinu třaskavé bitvy řídil jen jeden hlavní rozhodčí. Povolán byl Pavel Hodek, arbitr nedělního vítkovického maratonu se zapojil od začátku třetí třetiny. "Ve druhé části to zvládl jeden rozhodčí a najednou koukám, že do třetí třetiny tam najednou přijel nějaký úplně jiný. To jsem ještě nezažil. Ale stane se," prozrazuje překvapený útočník.

Toho mrzela ztráta dvoubrankového náskoku, který si sparťané vytvořili ve fantastické úvodní třetině, v níž Kometě prakticky nic nedovolili a přestříleli ji jasně 16:4. "Měli jsme naše vedení potvrdit dalšími góly. Pak jsme vůbec nezvládli posledních deset minut. Udělali jsme v obraně dvě chyby a oni obě potrestali," mrzí Michala Řepíka po porážce 2:3.

Skvělý obrat Komety, Sparta doma padla. Hradec nestačil na Litvínov »

Sparta tak nevstoupila do série podle svých představ, ale není důvod k panice. Hraje na čtyři vítězná utkání a už po úterní druhé partii může být všechno zase jinak. "Nesmíme věšet hlavy, spíše se z toho poučit. Je potřeba se oklepat a podat lepší výkon než v pondělí. Máme před sebou nový zápas a ten chceme vyhrát," velí osmadvacetiletý střelec.

Jak to vypadá s rozhodčím Vladimírem Pešinou?

"Ve středečním utkání, do kterého byl delegován, se ještě neobjeví. Ale pokud se nevyskytnou komplikace, mohl by rozhodovat některý z nedělních zápasů," uvedl pro hokej.cz tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund s tím, že náhradní hlavní sudí Pavel Hodek přijel do O2 areny z obchodního jednání a výstroj mu mezitím z domova přivezla manželka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz