Na OH se čeká 4 až 5 medailí, přidají se také čeští hokejisté?

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

8. února 13:33

Adam Bagar

Letos je to přesně dvacet let od senzačního triumfu v Naganu! Český národní tým od té doby bral jen bronz v Turíně a na medaili z turnajů pod pěti kruhy čeká už dvanáct let. Dočká se na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu? "Sázkaři příliš našim hokejistům nevěří," sděluje hlavní bookmaker Chance Karel Brettschneider.

Fanshop

„Je to také tím, že lidé stále víc sázejí hlavou. Zatímco dřív hodně srdcem, teď jsou mnohem realističtější,“ dodává Brettschneider s tím, že vsadit si na celkový triumf českého národního týmu můžete v kursu 9:1 a na to, že přiveze jakoukoliv medaili v kursu 2,7:1.

Jasným favoritem v hokeji jsou Rusové, Slovákům se nevěří

Favorit hokejového turnaje je jasně dán. Jsou jím Rusové. Respektive Olympijští sportovci z Ruska. „Na jejich výhru je kurs 2,1:1. Dobře dopadnou také Kanaďané či Švédové s kursem 6,8:1.“ O medaile by mohli hrát i Finové, kterým se věří stejně jako Čechům.

A jak jsou na tom naši východní sousedé, které poprvé na velké akci povede kanadský trenér Craig Ramsay? „Slovákům se vůbec nevěří, na jejich celkové prvenství je kurs 60:1.“ Většími outsidery jsou už pouze Německo, Norsko, Slovinsko a domácí Jižní Korea.

Největší adepti na zlato? Ester Ledecká a Martina Sáblíková

Na hokejovém turnaji pod pěti kruhy se poprvé od roku 1994 nepředstaví hokejisté zámořské NHL. Pokud by startovali, potom by kursy na vítěze vypadaly úplně jinak. „Byly by podobné jako na Světovém poháru, takže by se k favoritům přidali ještě Američané.“

Hokejisté budou sahat po nějaké placce, ale kdo by mohl z českých barev uspět dál? „Z našich sportovců jsou největšími favority na zlato Ester Ledecká v kursu 1,55:1 a Martina Sáblíková v kursu 1,75:1,“ prozrazuje hlavní bookmaker Chance Karel Brettschneider.

Očekávaný objem sázek na olympiádu je 75 milionů korun

Věří se také Evě Samkové v kursu 4:1 a nějakou medaili by mohl urvat rovněž český biatlon, který se však musí obejít bez své hlavní hvězdy Gabriely Koukalové. „Mezi sázkaři panuje spíš lehký optimismus, ale my na hrách čekáme čtyři až pět medailí,“ hlásí.

Očekávaný objem sázek na olympiádu je 75 milionů korun, což je stejně jako před čtyřmi lety v Soči. „Nečekáme nárůst. Jak kvůli nepříjemnému časovému posunu, tak i šancím českých sportovců na medaile, které nejsou úplně růžové,“ uzavírá Brettschneider.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz