Na Hané napadl fanoušek čárového rozhodčího, Mora zaplatí 10 tisíc

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

9. března 2017, 14:29

Adam Bagar

Hokejisté Olomouce bojovali do poslední chvíle o postup do předkola play off. A přestože v 52. kole porazili Kometu 3:2 v nájezdech, do vyřazovacích bojů se nedostali. Chyběly jim dva body. To zřejmě neunesl jeden z domácích fanoušků, který po střetnutí napadl čárového rozhodčího. Nebo snad po porážce svého týmu řádil některý z příznivců Komety? Tak jako tak se případem zabýval předseda disciplinární komise Karel Holý, který Hanáky potrestal.

Fanshop

K nepříjemnému incidentu nedošlo bezprostředně po závěrečné siréně, jak už se párkrát stalo, nýbrž až při odchodu rozhodčích ze zimního stadionu. V tu chvíli byl jeden z čárových sudích napaden divákem, který ho udeřil do zad. Duel Olomouce s Kometou řídila na čarách zkušená dvojice Stanislav Barvíř a Petr Blümel.

Hořká volba: Olomouci fandí už 50 let, prodej extraligy ho bolel »

„Došlo tím k porušení ustanovení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH, které pořadatelské službě ukládá povinnost zajistit po utkání bezpečný odchod a odjezd členů týmů, rozhodčích a zástupců řídícího orgánu soutěže. A to jak v areálu stadionu, tak v jeho blízkosti,“ hlásí předseda disciplinární komise Karel Holý.

Ten udělil pořádajícímu klubu, tedy Hanákům, finanční pokutu ve výši 10 tisíc korun. Utkání posledního kola základní části skončilo výsledkem 3:2 po samostatných nájezdech pro Moru, které ale ani dvoubodové vítězství nestačilo k postupu do předkola play off. Olomoucký triumf nakonec zařídil Roman Vlach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz