Může jen překvapit. Kadaň doplnila tým juniory a hráči ze druhé ligy

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Kadaň se na jaře zachránila v play out, a tím si zajistila prvoligovou příslušnost minimálně pro další tři sezony. Pokud by se ale z WSM Ligy sestupovalo, při pohledu na nezkušenost aktuálního kádru by byli Trhači asi jedním z adeptů na pád do druhé ligy.

Fanshop

Hlavní důvod? Poté, co Karlovy Vary sestoupily z extraligy, už s nimi Kadaň úzce nespolupracuje. Trhači tím ztratili například Martina Kohouta, Jana Tomečka, Martina Osmíka nebo Ondřeje Beránka.

Do Třince navíc odešel chomutovský brankář Jan Strmeň, do Znojma zamířil obránce Dominik Tejnor a skončil také kadaňský tahoun Jaroslav Kůs.

A posily? Většinou hráči z juniorky nebo mladíci ze druhé ligy. 

Kadaňský tým bude bojovat a bude těžit z dobrého bruslení, srážet ho ale může produktivita. V útoku je málo hokejistů, kteří mají s WSM Ligou zkušenosti a už letos se dokážou stát rozdílovými hráči.

Osobnost týmu – Roman Chlouba

Chlouba v posledních čtyřech prvoligových sezonách pokaždé nastřílel víc jak deset branek. Tentokrát by se mohl dostat i nad dvacet (pokud tedy nebude hrát za Chomutov). Žádný jiný Trhač nemá takové střelecké schopnosti jako on. 

Roman Chlouba, útočník Kadaně.

Roman Chlouba, útočník Kadaně. | Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (6/15): Chomutov opustili Tomáš Král i Jan Strmeň, ani jeden z nich se tedy v Kadani tuto sezonu nepředstaví. Než se Král rozhodl vydat do ciziny, zdálo se, že by mohl být jedničkou Trhačů někdejší mládežnický reprezentant Štěpán Lukeš. Po Králově odchodu ale bude mít povinnosti v Chomutově, takže je otázkou, jak často – a pokud vůbec – bude Kadani k dispozici. Tadeáš Dvořák zatím ve WSM Lize nastupoval pouze sporadicky a Michal Danylec na premiéru ve druhé nejvyšší soutěži čeká. V přípravných zápasech se objevil také sedmnáctiletý mládežnický reprezentant Dominik Pavlát.

Obránci (6/15): Trhači mají jediného hokejistu nad třicet let: je jím kapitán Jakub Trefný. Vedle něj vyrostl Robert Černý, jedno z nejpříjemnějších překvapení minulé sezony. Spolehnutí je na Šimona Szathmáryho, který se do chomutovské organizace vrátil z hostování v Jihlavě. Zkušenosti s WSM Ligou má také Lukáš Blaha. K oporám by mohl patřit mladičký Ondřej Buchtela, účastník letošního mistrovství světa hráčů do 18 let. V přípravě za Kadaň poměrně často nastupoval také chomutovský bek Lukáš Chalupa. Vyloučeno není ani působení exznojemského Patrika Kadeřávka. 

Útočníci (4/15): Nejstarším útočníkem týmu a zároveň největší ofenzivní hrozbou je šestadvacetiletý Roman Chlouba, který ale v létě nastupoval také za Chomutov, a jeho působení v Kadani je proto otázkou. Podobně je tomu u dalších Pirátů: Nicolase Hlavy, Jakuba Chrpy, Darka Hejcmana, Martina Šťovíčka a Luboše Roba. Ostatní hráči z možného kadaňského kádru na pořádný hokejový průlom teprve čekají. V Kadani budou mít ideální příležitost a dostatek herního času, aby si ve WSM Lize udělali jméno. Každý někdy musel začít. 

Ostatní (6/10): Trhače čeká dvacátá sezona v první lize, po Třebíči jsou tedy druhým nejdéle působícím týmem v soutěži. Bude zajímavé sledovat, jak se mimořádně mladý tým popere s profesionální soutěží. Může z toho být poslední místo, ale také příjemné překvapení. 

CELKEM: 22/55.

Soupiska 

Brankáři: Tadeáš Dvořák, Michal Danylec, Dominik Pavlát, Štěpán Lukeš.

Obránci: Jakub Trefný, Daniel Novák, Václav Cestr, Šimon Szathmáry, Ondřej Buchtela, Lukáš Chalupa, Robert Černý, Lukáš Blaha, Marcel Hlaváček, Patrik Lidák, Jakub Hierman, Patrik Kadeřávek?.

Útočníci: Jakub Chrpa, Nicolas Hlava, Luboš Rob, Darek Hejcman, Roman Chlouba, Martin Šťovíček, Tom Ringler, Josef Rindoš, Aleš Macháček, Jan Müller, Vojtěch Krejčiřík, Tomáš Adámek, Dávid Kohút, František Wágner, Jiří Tupý, Martin Tůma, Martin Strunz, Jakub Köver, Daniel Šilar, Ondrej Šišolák, Jaroslav Kulich.

Soupiska vychází z přípravných zápasů. Někteří hráči ale začnou sezonu v Chomutově.

Změny v kádru

Příchody: Michal Danylec (Klášterec n/O), Dominik Pavlát (jun. Chomutov), Šimon Szathmáry (Jihlava), Patrik Kadeřávek? (Znojmo, v přípravě za Kadaň nenastoupil a momentálně je na marodce), Lukáš Blaha (Třebíč), Marcel Hlaváček (Klatovy), Patrik Lidák (jun. Chomutov), Jakub Hierman (Klášterec n/O), Luboš Rob (Č. Budějovice), Aleš Macháček (Klášterec n/O), Jan Müller (Slavia Praha), Tomáš Adámek (jun. Chomutov), Dávid Kohút (Jindřichův Hradec), Jiří Tupý (Klášterec n/O), Martin Tůma (jun. Chomutov), Martin Strunz (Klášterec n/O), Jakub Köver (st. dor. Chomutov), Daniel Šilar (jun. Chomutov), Ondrej Šišolák (st. dor. Sparta), Jaroslav Kulich (jun. Chomutov).

Odchody: Jan Strmeň (Frýdek-Místek), Tomáš Král, Radek Havel, Jan Tomeček (K. Vary), Dominik Tejnor (Znojmo), Denis Šimek (Nové Zámky), Lukáš Popela (Poruba), Martin Weinhold (K. Vary), Ondřej Šafář (K. Vary), Jaroslav Kůs, Martin Kohout (K. Vary), Matěj Zadražil (K. Vary), Adam Raška (Znojmo), Martin Osmík (K. Vary), Bohumil Slavíček, Lukáš Vrána, Ondřej Beránek (K. Vary).

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Luboš Rob
Pokud by Luboš Rob začal v Kadani a ne v Chomutově, pro Trhače by to byla opravdu vítaná pomoc. Šikovný centr má za sebou čtyři slušné sezony v Českých Budějovicích – v té minulé nasbíral v 53 zápasech (včetně baráže) 34 kanadských bodů.

Luboš Rob.

Luboš Rob. | Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Citelný odchod – Jaroslav Kůs
Ve 44 duelech uplynulé sezony získal skvělých 42 kanadských bodů, tedy o čtrnáct víc než druhý nejproduktivnější hráč týmu Darek Hejcman. Je jasné, že Kůsova produktivita bude Trhačům scházet.

Koho sledovat? Robert Černý
V minulém ročníku výkonnostně povyskočil. Bude Černého hokejový vzestup pokračovat?

Mohl by zazářit – Štěpán Lukeš
Kadaň nečeká jednoduchý ročník, stejně tak její brankáře. Lukeš má talent, vždyť si zachytal i za mládežnické reprezentace. V nadcházejí sezoně by mohl udělat velký výkonnostní skok – otázkou je, jak často bude Kadani k dispozici, v posledních zápasech totiž chytal za Chomutov.

Talent – Ondřej Buchtela
Českou republiku reprezentuje už od kategorie U16. V minulém ročníku dokonce nakoukl do extraligy a zahrál si také na mistrovství světa osmnáctek. Zápasová vytíženost v Kadani by mohla jeho kariéře hodně pomoci.

Trenéři – Robert Kaše a Kamil Koláček
Kaše působil v Kadani na přelomu tisíciletí jako hráč, větší respekt v hokejovém prostředí si ale vybudoval až coby kouč: k nastartování profesionální kariéry pomohl svým synům Ondřeji a Davidovi, byl také u dorosteneckého a juniorského titulu chomutovských mládežníků. Kaše má rovněž zkušenosti s trénováním seniorských týmů, krátce byl totiž asistentem v Kadani a u Pirátů.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Přípravné zápasy
Klatovy 3:5 Kadaň
Kadaň 1:3 Ústí n/L
Kadaň 1:5 Fischtown (DEL)
Litoměřice 3:0 Kadaň
Ústí nad Labem 3:5 Kadaň
Kadaň 2:3 Benátky n/J
Kadaň 9:2 Klatovy
Kadaň 2:4 Litoměřice
Benátky nad Jizerou 5:4 Kadaň
Kadaň 5:2 Drážďany (DEL2)

Chronologická umístění
2009/2010 – 8. místo
2010/2011 – 12. místo
2011/2012 – 12. místo
2012/2013 – 5. místo
2013/2014 – 12. místo
2014/2015 – 9. místo
2015/2016 – 9. místo
2016/2017 – 13. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz