Musíme začít úplně jinak, ví Dej. Hradec zklamal vyprodanou halu

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

14. března 2017, 11:09

Martin Voltr

Víc než týden se těšili a chystali na play off. Jenže pak to přišlo, a jako by ze sebe nedokázali vyždímat maximum. Hokejisté hradeckého Mountfieldu po slibném startu prohráli první čtvrtfinále s Litvínovem 2:3 a teď nutně potřebují zabrat. „Nevnímám to jako komplikaci. Hraje se na čtyři vítězné zápasy a ještě je dost času, abychom to napravili,“ říká Rastislav Dej.

Fanshop

Od obou sérií, které v pondělí vypukly, se dala očekávat skvělá kulisa. Co do počtu fanoušků sice nemůže čtvrtfinále Hradce Králové s Litvínovem konkurovat souboji „Praha versus Brno“, ale strmé tribuny na obou zimácích slibují parádní kotel na každém zápase.

Hned ten první to potvrdil, pod Bílou věží se nakonec tísnilo 6890 diváků – bylo vyprodáno! „Fanoušci nás zase hnali. Bohužel jsme je trochu zklamali, musíme jim to vrátit,“ mrzí slovenského útočníka Deje.

Proč vám první zápas nevyšel?
Nemůžeme být spokojení. Začali jsme docela dobře, dali jsme první gól, ale Litvínov srovnal a druhou třetinu jsme odehráli špatně. Od toho se potom zápas odvíjel. Dostali jsme gól v naší přesilovce, což se nám v poslední době stává. To musíme zlepšit. Určitě jsme chtěli, ale nějak to tam nebylo extra vidět. Musíme si víc pomáhat, zlepšit bruslení a osobní souboje, musíme hrát jednodušeji. Na konci jsme to trochu zlepšili, ale už bylo pozdě. Musíme začít znovu a úplně jinak, s větším nasazením.

Lukeš zlomil Hradec v oslabení! Ještě že jsem vystřelil, směje se »

Nepřišlo vám, že Litvínov hrál lepší play off hokej? S větším týmovým pojetím?
Jasně, určitě. Možná s tím mají větší zkušenosti... Určitě v tomhle byli lepší. Víc si v těch maličkostech pomáhali, pomáhali si při blokování hráčů a my jsme se k nim těžko dostávali. Špatně jsme se udrželi na puku v útočném pásmu, nevytvořili jsme si souvislý tlak, což nám jindy doma šlo. Nebylo to ono. Oni se zdvojovali, ztrojovali a my jsme si s tím nevěděli rady. Měli jsme strašný problém i u nás v pásmu. Dostávali puky na beky a rychle před bránu.

Litvínov hrál od vyrovnávací branky zezadu, dobře bránil a čekal na vaše chyby. Souhlasíte?
Ano, bylo to od nich dobře takticky odehrané. Určitě se ani tak nenadřeli jako my. Možná to nebylo vidět, ale my jsme chtěli. Museli jsme ale třeba bruslit třicet metrů nahoru dolů, dvakrát po sobě... Potom už nezbývaly síly, abychom v útočném pásmu něco vymysleli. Je potřeba, abychom se víc udrželi na puku, dali si dvě tři přihrávky z obranného pásma a v útoku hráli líp.

Všechny tři góly jste dostali po velkých chybách. Mrzí to o to víc?
Samozřejmě že to mrzí. Tohle by se v play off nemělo stávat. Ještě nám několikrát šli dva na jednoho, tři na dva. Nemůžeme si dovolit takhle propadat a nevracet se. Doma musíme hrát zezadu, potom si vytvářet šance.

„Musíme se o to víc porvat, protože takhle to nepůjde. Musíme do toho dát větší chuť, víc emocí a srdce.“

Gól na 1:3 po kiksu Patrika Rybára pro vás byl ranou do vazu. Do té doby se zdálo, že ještě věříte v obrat.
Věřili jsme i potom. Já osobně jsem věřil, že se zápasem ještě můžeme něco udělat. Bylo to docela nešťastné, určitě nic příjemného. Nějakých šest sedm minut do konce... Chtěli jsme s tím ještě něco udělat, jen už toho času moc nezbývalo. Dvacet sekund před koncem jsme to zkorigovali na 2:3, ještě jsme měli naději, hráli jsme power play, ale nedopadlo to.

V čem spočívá síla vašeho čtvrtfinálového soupeře? Je to ta obrana, která vás i přes střeleckou převahu do šancí moc nepouštěla?
Neřekl bych. Jsou takoví kompatibilnější, nebo aspoň v prvním zápase byli. Věděli, co chtějí hrát, a vycházelo jim to. Nám to, co jsme chtěli my, nevyšlo. Nevyšly nám ani přesilovky, na kterých si musíme dát záležet. Ale myslím, že to bude hodně vyrovnaná série. Každý zápas může skončit o gól. Musíme se o to ale víc porvat, protože takhle to nepůjde. Musíme do toho dát větší chuť, víc emocí a srdce.

Stadion byl nakonec vyprodaný. Parádní atmosféra, viďte?
Samozřejmě, o tom ani nemusíme mluvit. Fanoušci nás zase hnali. Bohužel jsme je trochu zklamali, musíme jim to vrátit.

Berete první porážku v sérii jako velkou komplikaci?
Nevnímám to jako komplikaci. Stalo se to, prohráli jsme. Hodili jsme to za hlavu a připravíme se na druhý zápas, budeme ho chtít urvat. Škoda, že jsme neurvali ten první, ale jedeme dál. Hraje se na čtyři vítězné zápasy a ještě je dost času, abychom to napravili.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz