Musíme to ubouchat, velí Čáslava. Kváča chce za rok znovu do baráže

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Do souboje s Pardubicemi v předposledním kole baráže vstupovali Jihočeši s nelichotivou bilancí jediného vítězství, navíc až v prodloužení, z dosavadních pěti domácích zápasů. Ve snaze o naplnění postupového snu potřebovali přidat druhou výhru, nejlépe za tři body. Jenže propásli začátek a po hrubici umožnili soupeři skórovat. Přebírali iniciativu, jenže v úvodu třetí části dostali druhý gól v oslabení. V závěru měli navrch, ale jediná trefa jim nemohla zajistit obrat. „V domácím prostředí jsme byli přemotivovaní,“ hledá příčinu neúspěchu brankář Petr Kváča.

Fanshop

Bezprostředně po porážce 1:3 od Pardubic, která zároveň představovala smutné loučení s fanoušky (podeváté za sebou vyprodali Budvar arénu!), se devatenáctiletý gólman dočkal individuálního ocenění. Budějovický klub ho vyhlásil nejlepším hráčem uplynulé sezony. „Osobní úspěch pro mě v tuto chvíli neznamená nic, protože hokej hraje celý tým. V baráži jsme nasbírali třináct bodů a myslím, že jsme mohli přidat další, abychom postoupili do extraligy. Jsem hodně zklamaný, že se nám to nepodařilo,“ dává přednost společným metám před vlastními.

Barážové výsledky Jihočechů doma a venku se lišily jako den od noci. U břehu Vltavy vybojovali motoráci pouhé tři body ve dvou prodloužených zápasech. Z kluzišť soupeřů přivezli deset bodů. „V domácím prostředí jsme byli přemotivovaní, což nakonec asi rozhodlo. Chtěli jsme ukázat před našimi vynikajícími diváky, co umíme. Bohužel, nepovedlo se to. Chybělo trošku štěstíčko v koncovce. Určitě ale víme, že se můžeme odrazit od letošní sezony a příští rok se dostat znovu do baráže,“ plánuje účastník posledního mistrovství světa dvacetiletých.

Dukla je zpátky! Po 12 letech se vrací mezi elitu. Sen Motoru je pryč »

Vývoj souboje Motoru s Pardubicemi poznamenala hrubá chyba v rozehrávce, po níž se hosté zadarmo ocitli v přečíslení dva na jednoho a otevřeli v 17. minutě skóre. „Odehráli jsme parádně první třetinu, ale potom jsme trochu ubrali. Pro nás je typické, že vedeme 1:0 a nepřidáme další góly. Neodskočíme soupeři a začneme se klepat. Ještěže nás podržel Martin Růžička v brance a měli jsme i štěstí. Budějovičtí ke konci byli lepší. My jsme zbytečně panikařili a báli se o výsledek. Jenom jsme se bránili. Jsem rád, že jsme to nakonec uhráli,“ říká s úlevou sedmatřicetiletý pardubický zadák Petr Čáslava.

Gradující zápas nemile přerušila osmdesát sekund před třetí sirénou oprava rozsypaného plexiskla u zadního mantinelu, která si vyžádala patnáctiminutovou technickou přestávku. „Bylo to nepříjemné, na druhou stranu jsme se stihli domluvit, co budeme hrát a hlavně, jak se budeme zajišťovat, kdo bude koho střídat. Rozdali jsme si příkazy,“ popisuje světový šampión z roku 2010, jakým způsobem naložil jeho tým s nepředvídaným zdržením.

Tříbodový zisk udržel Východočechy v naději na zachování extraligové příslušnosti, o kterou v závěrečném kole baráže na dálku zabojují s Karlovými Vary. V tabulce potřebují udržet jednobodový náskok před Energií, která na svém ledě přivítá České Budějovice. „Dnešní úspěch je obrovsky cenný. Příští zápas doma s Jihlavou bude pro nás všechny asi nejdůležitější v životě. Máme to ve vlastních rukách, musíme to ubouchat. Hráči Dukly určitě budou slavit postup, který mají zajištěný, ale my se nemůžeme spoléhat na to, že soupeř už nemusí bodovat,“ varuje Čáslava před náročným epilogem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz