Můj úkol? Létat po ledě, říká žolík Havránek. Na Forsberga si netroufl

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Pátá výhra v řadě. Forma Komety má stále stoupající tendenci, tentokrát si obhájce titulu ve šlágru kola vyšlápl i na lídra tabulky z Plzně. Vypjatý duel dospěl do nájezdů, v nichž se prosadil i devatenáctiletý útočník Tomáš Havránek, jenž alternuje v sestavě Komety v době několika zranění, na ledě navíc tráví dost času, a právě v klíčové fázi zápasu se ukázal jako rozený specialita a žolík. „Forsbergova klička? Dělal jsem ji minulý rok v play off juniorů, ale nevím, jestli bych si troufl za áčko. Asi by to byla hodně velká drzost,“ usmívá se.

Fanshop

Kometa šlágr kola dokázala ve druhé třetině otočit, ale na tři body nakonec nedosáhla. Indiáni necelé dvě minuty před koncem vyrovnali a rozhodnout musely nájezdy, v nichž se štěstí přiklonilo na stranu Brna. „Uvědomovali jsme si, že dva nebo tři zápasy před tím prohráli, a tak jsme tušili, že k nám přijedou s touhou jednoznačně vyhrát. Chtěli jsme hrát hlavně dobře odzadu, což se nám povedlo, jen je škoda toho gólu na 2:2 na konci,“ litoval mládežnický reprezentant. „Užívám si každý zápas v áčku. Přijela Plzeň, která vede tabulku, a věděli jsme, že nám nedají nic zadarmo. Se štěstím jsme vyhráli,“ povídá brněnský mladík.

Sám navíc už podruhé v řadě nastoupil ve formaci s Hynkem Zohornou a Alexem Malletem. „Tihle dva borci mohou hrát s kýmkoliv. Hráli jsme spolu minulý rok už v play off a celkem nám to šlo. I kvůli tomu nás podle mě teď trenéři dávají dohromady. Je skvělé s nimi hrát, protože nejdou od sebe a vždy z toho třetího udělají lepšího hráče. Tím, že jsem mladý, tak tu práci nechávají na ledě, abych po něm létal a jezdil,“ kvituje spolupráci útočeného tria. A jak probíhá česko-kanadský komunikace? „S Alexem si rozumíme anglicky. Ví, co dělat, navíc už česky umí i některá sprostá slova,“ směje se.

V áčku si užívám každý zápas, přiznává Havránek

Na Havránka pak hlavní kouč Libor Zábranský překvapivě ukázal i v nájezdech a domácí útočník jej nezklamal. „Rozjel jsem se, gólman mi klekl a viděl jsem, že má díru mezi nohama, tak jsem se snažil to tam nějak prostřelit, a naštěstí to padlo. Kdyby mi na to naznačení neklekl, tak bych zkusil vystřelit na vyrážečku,“ popisuje svůj proměněný nájezd. Čekal, že pojede? „Ke konci zápasu jsem už nehrál, nebyl jsem ani v prodloužení, tak jsem to moc nečekal. Byl jsem popravdě trochu nervózní, ale snad jsem to zvládl dobře,“ usmívá se po vítězném duelu.

Právě devatenáctiletý útočník je znám různými finesami v nájezdech, které zkoušel zejména v mládežnických soutěží, ale tentokrát se pro ně nerozhodl. „Dělal jsem to minulý rok v play off juniorů, ale nevím, jestli bych si troufl za áčko. Asi by to bylo hodně velká drzost. Nad Forsbergovou kličkou nebo nějakou podobnou jinou frajeřinou jsem ani nepřemýšlel. Snažil jsem se udělat to, co mi jde a vychází,“ říká skromně jeden ze dvou domácích střelců v nájezdech.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň

Kometa přidala pátou výhru v řadě a před pomalu se blížícími vyřazovacími boji nabírá formu. „Ukázalo se, že můžeme hrát s každým a také to, že nad každým můžeme vyhrát. Základní část a play off je však něco jiného,“ varuje pozorně. Sám si však cení každé minuty na ledě. „Snažím se hrát to, co umím a co po mně trenéři chtějí. Nechávám na ledě sto procent. Nedostatky jsou vždycky. Chci ještě zlepšit hru dozadu a pak také silovou stránku, snad to s postupem času přijde,“ věří do budoucna.

Jaké rozdíly mezi WSM Ligou v Třebíči a extraligou v Kometě pociťuje nejvíc? „Jsou tu jiní kluci (směje se). Je to celé rychlejší, jste více pod tlakem a hlavně takticky je to všechno o něčem jiném. Stále je to sice mužský hokej, ale po těchto stránkách trochu jiný,“ porovnává obě nejvyšší české soutěže. O jeho dalších startech se rozhodne v následujících hodinách i dnech. „Zatím jsem stále tady, zůstanu tu a uvidím, co bude dál,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz