Mstitel Haščák složil Hubáčka: Nenecháme si bít mladé hráče

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

18. srpna 2017, 11:25

Kryštof Severa

Výkony Komety výrazně připomínají její jarní jízdu za mistrovským titulem, ani ve svém šestém duelu v přípravě v základní hrací době neprohrála a v souboji nejúspěšnějších klubů v historii českého hokeje porazila Duklu 3:1. Duel výrazně okořenil moment z posledních minut druhé třetiny, kdy hostující Ulrych nesportovně sestřelil brněnského mladíka Vojtěcha Střondalu. Rolí mstitelů se ujali domácí Michal Gulaši, jenž si vyšlápl právě na Ulrycha, a také Marcel Haščák, jenž v nefalšované rvačce udolal jihlavského Radka Hubáčka.

Fanshop

Marcel Haščák patřil v minulé sezoně v družině lodivoda Libora Zábranského mezi klíčové muže, v letošním ročníku odehrál své čtvrté utkání v přípravě a výrazně se dostal do podvědomí všech na konci prostřední části, kdy se porval s Radkem Hubáčkem. „Přece se nenecháme před domácím publikem bít a nenecháme bít mladé hráče, kteří se snaží a bojují za tým,“ komentoval své vystoupení ve vyhroceném závěru druhé třetiny.

Hráč původem ze slovenského Popradu není častým bitkařem, ale v případě zastání se mladého Střondaly měl slovenský reprezentant jasno. „Dřív jsem se rval častěji, teď už moc ne, snažím se věnovat více samotnému hokeji, ale nemůžeme před domácím publikem nechat mladého kluka takhle sestřelit. Šel jsem se ho zastat, každý z nás by to udělal, ale já jsem byl zrovna na ledě. Podíval jsem se, který to byl, ale k tomu mě ani nepustili, neboť si ho vzal Guli (Michal Gulaši, pozn. red.), tak jsem si vzal druhého,“ komentoval s úsměvem začátek bitky.

Šarvátka s Radkem Hubáčkem byla i přes její jasný důvod celkem výjimečná, neboť přípravné duely nabývají tak vyhrocené. „V přípravě jsem se snad nikdy neporval, ale v ligových utkáních určitě ano. Patří to k hokeji.“ Haščák si na rozdíl od svého soka neodnesl příliš šrámů, což kvitoval s humorem. „Narazila kosa na kámen, bylo to buď hop nebo trop. Párkrát jsem se už porval, on zjevně taky,“ smál se brněnský forvard.

„Přece se nenecháme před domácím publikem bít.“

Utkání odehrála Kometa s velkým množstvím mladíků v sestavě, jejich působení v týmu neponechal sympatický útočník bez komentáře. „Hrají dobře, jsou velmi šikovní a učí se. Jsou to skromní chlapci, což byl také jeden z důvodů, proč jsem to udělal. Malý, šikovný chlapec a nějaký obránce se na nad ním bude povyšovat? Museli jsme se za něj postavit,“ vrátil se k momentu střelec, jenž se prosadil až v doplňkovém prodloužení.

Branka, jenž rozvlnila síť ve třetí minutě prodloužení patřila do kategorie ukázkových. „Asi poprvé za dva roky jsem dal gól v přípravě, takže doufám, že jsem si nezničil statistiky. Snad to v lize bude lepší,“ culil se po utkání Marcel Haščák.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz