Motorák Kváča pod palbou 73 střel či šestibodová show Rytíře Kubíka

Foto: Robert Straka, hcmotor.cz

20. ledna 2016, 15:39

Adam Bagar

Zatímco mladší dorostenci si dopřávali zápasového volna, elitní soutěže juniorů a starších dorostenců ukrojily další dva díly. Nejstarší kategorii dál vládne pražská Sparta, následována Třincem, Plzní, Chomutovem či Vítkovicemi, které v novém roce neztratily ani bod při skóre 28:6. Na opačném pólu tabulky a zároveň mimo pozice zajišťující postup do play off se krčí Litvínov a Olomouc. Poslední Hanáci ztratili už osm zápasů za sebou.

Fanshop

Vedoucí Sparta si upevnila vedoucí pozici vítězstvím na jihu Čech. Navzdory místy až drtivé převaze rozhodla až v nastavené pětiminutovce. Hrdinou duelu se stal českobudějovický Petr Kváča, jenž zlikvidoval 69 střeleckých pokusů soupeře a při čtyřech inkasovaných brankách si udržel úspěšnost zákroků takřka na 95 procentech. Předčil ho snad jen hradecký František Veselý, který 37 zákroky vynuloval čtvrtý Chomutov a zapsal už třetí čisté konto v letošním ročníku DHL ELJ.

Parádní formu mají Vítkovice, ostravský tým se po šestém vítězství v řadě vyhoupl už na páté místo tabulky. Z emotivních partií na západě Čech zapsal kromě šesti bodů také 85 trestných minut. V Plzni neudržel nervy na uzdě Lukáš Žiak a v Karlových Varech se Daniel Spratek porval s Kamilem Svobodou. Kladenský Yuki Miura pak režíroval triumf Rytířů nad Mladou Boleslaví čtyřmi body, čímž se udržel v kontaktu s čelem kanadského bodování. Na indiána Filipa Suchého momentálně ztrácí dva body.

VIDEO: Vsetínskému trenérovi ruply nervy, napadl brankového rozhodčího »

Stejná dvojice, akorát v opačném pořadí, vládne také starším dorostencům. O síle vedoucích Ocelářů se mohla přesvědčit Kometa, které nestačil k výhře ani tříbrankový náskok. Druhá Sparta pak prožila dvoubodový víkend, když padla pod Ještědem a bitvu v Mladé Boleslavi rozsekla až v nájezdech. Zatímco elitní dvanáctka má zajištěn postup do vyřazovacích bojů, druhá skupina nabízí bitvy o čtyři volné vstupenky do play off a udržení mezi elitou. Černého Petra dál drží Poruba s Opavou.

Zatímco RT TORAX vydřel i díky hattricku Vojtěcha Střondaly dva body z Kladna, Slezan zapsal další vysoké porážky. Triumf Motoru řídil pěti body Jakub Kánik a Rytíři mu nasázeli desítku. Pavel Řepka se blýskl hattrickem a Adam Kubík šesti body. Třemi brankami si ještě vylepšili statistiky jihlavský Milan Strnad a chomutovský Jaroslav Kulich, z gólmanů zapsali čisté konto Pirát Dominik Pavlát a hradecký Matěj Bartozel. V emotivním duelu Havlíčkova Brodu se Vsetínem byl napaden brankový rozhodčí.

DHL Extraliga juniorů

33. KOLO, 34. KOLOTABULKASTATISTIKY

NOEN Extraliga staršího dorostu – 2. část – sk. A

5. KOLO, 6. KOLOTABULKASTATISTIKY

NOEN Extraliga staršího dorostu – 2. část – sk. B

5. KOLO, 6. KOLOTABULKASTATISTIKY

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz