Motor vrací úder: Utkání ve Varech připomínalo zápasy s Mostem

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Českobudějovické vedení se rázně ohradilo proti ostrým slovům karlovarského šéfa Miroslava Vaňka, podle nějž jsou hráči Motoru nabádáni k tomu, aby simulovali a u rozhodčích si tím vynutili přesilovky. "Výroky pana Vaňka jsou absolutně za hranou. Poškozují dobré jméno jak našeho klubu, tak Tipsport extraligy i celého českého hokeje," zlobí se generální manažer Stanislav Bednařík.

Fanshop

"To, co předvádějí hráči Motoru, jsem dlouho nezažil! Při každém sebemenším dotyku padají. Teatrálně zahazují rukavice i přilby, pořád simulují a nalehávají soupeři na hole, aby si vynutili za každou cenu vyloučení. Rozhodčí udělali desítky chyb, od samého začátku střetnutí polykali simulování a skákání budějovických hráčů na led a do mantinelu, což bylo leckdy až komické," zlobí se ve Varech po nedělní porážce 1:2.

Hráči Motoru pořád simulují, zlobí se ve Varech. Klub vetuje Pražáka »

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. "Vyjádření pana Miroslava Vaňka na oficiálním webu HC Energie Karlovy Vary a podnět karlovarského klubu pro disciplinární komisi ČSLH považuju za snahu známou spíše z politických kruhů na odlákání pozornosti od skutečných problémů, které zjevně karlovarský klub má," říká generální manažer Motoru Stanislav Bednařík s tím, že výkon rozhodčích v zápase byl standardní.

To si nemyslí Vaněk, který dokonce požádal ředitele Tipsport extraligy Josefa Řezníčka a šéfa Komise rozhodčích ČSLH Vladimíra Šindlera, aby se hrou Motoru zabývali. Navíc poslal několik podnětů k prošetření extraligové disciplinárce. "Přesilová hra je jediná zbraň Motoru, kterou v baráži má, a proto mají hráči, dle mého názoru, jednoznačné zadání zkoušet to na rozhodčí, jak se dá," prozrazuje dál Miroslav Vaněk.

"Nedělní utkání svou sportovní kvalitou připomínalo spíše naše letošní zápasy ve WSM Lize se sestupujícím Mostem, než souboj s týmem z extraligy."

Právě tento výrok Jihočechy nejvíc vytočil. "Jediné, co by měla disciplinární komise případně řešit, jsou výroky pana Vaňka. Tato ničím nepodložená a lživá tvrzení jsou absolutně za hranou a poškozují dobré jméno našeho klubu, Tipsport extraligy i celého českého hokeje. Ale žádný podnět disciplinární komisi na přezkoumání jednání pana Vaňka zasílat nebudeme. Stížnosti ať podávají ti zoufalí," reaguje Bednařík.

"Pokud má, podle vyjádření pana Vaňka, Motor jako jedinou zbraň přesilové hry, pak Karlovy Vary nemají proti týmu z nižší soutěže zbraň žádnou. Možná kromě mediálních výlevů svého generálního manažera. Nedělní utkání svou sportovní kvalitou připomínalo spíše naše letošní zápasy ve WSM Lize se sestupujícím Mostem, než souboj s týmem z extraligy," líčí nazlobený českobudějovický šéf v tiskové zprávě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz