Motor reaguje na zpackaný závěr: Rosol končí, nahradí ho Bělohlav

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Vedení českobudějovického Motoru reagovalo na nepřesvědčivé výsledky ze závěru základní části soutěže, když po další domácí ztrátě s Benátkami nad Jizerou odvolalo hlavního trenéra Petra Rosola. Toho nahradí trio Radek Bělohlav, Martin Štrba a Roman Turek, kterým bude v pozici konzultanta vypomáhat Aleš Kotalík.

Fanshop

Poslední kapkou pro tamní vedení byla nečekaná domácí prohra 1:4 s Benátkami nad Jizerou. „Vzhledem k výkonům, které určitě neměly stoupající tendenci, a také k výsledkům zejména ve čtvrté čtvrtině, jsme se rozhodli s okamžitou platností odvolat trenéra Petra Rosola,“ hlásí generální manažer Stanislav Bednařík, který se pro změnu rozhodl navzdory blížícímu se play off, v němž Jihočeši narazí na neoblíbený Přerov.

„Jsme si vědomi toho, že to není zcela koncepční řešení, ale abychom měli šanci dosáhnout cílů, které jsme si předsevzali, museli jsme dát mužstvu silný impuls. A tím je pro nás nový trenérský tým.“ Na post hlavního kouče se posouvá Radek Bělohlav, kterému budou asistovat dosavadní kouč juniorky Martin Štrba a prezident klubu Roman Turek. Konzultantem týmu se navíc nově stává další člen vedení Aleš Kotalík.

Motor padl, druhá je Dukla. Rytíři vyhráli 8:7, Třebíč bez play off! »

„Celý trenérský tým mužstvo dokonale zná, což je v této fázi sezony velmi důležité. Věříme, že hráče tato přítomnost bývalých vynikajících hokejistů na všech trénincích, a také motivační schopnosti nových členů trenérského týmu, dovedou k tomu, že budou podávat maximální výkony v každém okamžiku a nikoli jen v některých zápasech,“ líčí Bednařík s tím, že se hráči s novým realizačním týmem sejdou v neděli.

Tím začne ostrá příprava na čtvrtfinále, v němž se Motor střetne s přerovskými Zubry. Ano, s tím hanáckým souborem, který dokázal na favorita vyzrát ve všech vzájemných zápasech této sezony. Ještě předtím na nový trenérský triumvirát čeká přípravný duel s kombinovaným týmem rakouského Salcburku. Ten je na programu ve středu 24. února od 17 hodin, čtvrtfinále play off pak vypukne v pondělí 29. února od 17:30.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz