Motor jedná s velkými jmény: Filipem Novákem a Zdeňkem Kutlákem

Foto: Instagram EC Red Bull Salzburg

České Budějovice jednají o příchodu dvou zkušených zadáků: Filipa Nováka a Zdeňka Kutláka (na fotce). Novák hrál za Motor už loni, Kutlák naposledy působil v Salcburku. „Máme o ně zájem. Zapojili se s námi do přípravy," potvrdil pro klubové stránky generální manažer Stanislav Bednařík.

Fanshop

Filip Novák, Mitchell Fillman, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Zdeněk Kutlák, Petr Gřegořek, Roman Vráblík, Ondřej Kachyňa, Ján Mucha a Miloslav Jáchym. To jsou obránci, kteří by mohli v příští sezoně nastupovat za Motor.

Novák s Kutlákem zatím smlouvy nemají a Jáchym s Gřegořkem jsou v Českých Budějovicích na zkoušce. Devětatřicetiletý Gřegořek, mistr světa z roku 2010, se chce k hokeji vrátit po dvouleté pauze. „Do přípravy přišel ve skvělé fyzické kondici," těší Bednaříka.

U sedm let starého titulu ze světového šampionátu byl také Filip Novák. Loni hrál za Pardubice, Slovan Bratislava a sezonu dokončil jako kapitán Českých Budějovic (35 utkání, 3+14). Stále je možné, že Motoru v boji o návrat do extraligy pomůže i v příštím ročníku.

Další velkou posilou by mohl být Zdeněk Kutlák. Sedmatřicetiletý exreprezentant skončil po třech letech v Salcburku a je bez angažmá. Protože je českobudějovickým odchovancem, Motor má velký zájem o jeho služby. Vousatý bek odehrál v minulé sezoně EBEL 30 utkání (1+7).

Mezi Kutlákovy největší úspěchy patří dva tituly se Salcburkem, zlato z juniorského šampionátu a dále dvě medaile ze seniorského mistrovství světa. „Jednou jsem se domů vrátit chtěl, ale těžko říct, jestli to bude už teď," řekl Kutlák pro Deník.

„Čistě na papíře máme podle mě jednoznačně silnější tým než loni."

Motor hodlá přivést ještě jednoho hráče – útočníka do elitní formace s Václavem Nedorostem a Timem Crowderem. „Když přičteme uvažovaného top centra, tak čistě na papíře máme podle mě jednoznačně silnější tým než loni," uzavřel Bednařík rozhovor pro hcmotor.cz. 

Aktuální kádr ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča, Jiří Patera, David Gába, Ondřej Bláha.

Obránci: Mitchell Fillman, Ondřej Kachyňa, Ján Mucha, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Roman Vráblík, Petr Gřegořek (zkouška), Miloslav Jáchym (zkouška), Zdeněk Kutlák (zatím bez smlouvy), Filip Novák (zatím bez smlouvy).

Útočníci: Jan Bárta, Tim Crowder, Miloslav Čermák, Jakub Doktor, Vlastimil Dostálek, Peter Galamboš, Martin Heřman, Jakub Káník, Lukáš Květoň, Václav Nedorost, Martin Novák, Rok Pajić, Ondřej Šulek, Filip Vlček, Radek Prokeš (zkouška).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz