Most povede Weissmann, realizační tým doplnili také Šlégr se Šindelem

Foto: Facebook HC Most

16. listopadu 2016, 15:39

Adam Bagar

Po pěti porážkách v řadě se hokejisté Mostu propadli až na dno prvoligové tabulky! Trenér Jiří Doležal se tak na základě neuspokojivých výsledků rozhodl rezignovat na post hlavního kouče a tamní vedení mělo plné ruce práce za něj rychle sehnat náhradu. Ale našlo. Už ve středeční partii v Kadani povede mostecký tým zkušený trenér Ondřej Weissmann.

Fanshop

Na přelomu září a října se zvedali, bodovali v pěti z šesti utkání a vyškrábali se z úplného dna tabulky WSM Ligy, jenže v posledních duelech přišla opět výsledková bída. Hokejisté Mostu postupně nestačili na Kladno, Slavii, Jihlavu, Třebíč a Litoměřice, což už bylo příliš na kouče Jiřího Doležala. Ten během úterý oznámil svou rezignaci.

Vedení účastníka druhé nejvyšší soutěže muselo rychle reagovat a s partnerským Litvínovem se dohodlo na dočasném vedení mančaftu formou čtyřčlenného realizačního týmu. Do funkce hlavního trenéra byl dosazen Ondřej Weissmann, jehož asistentem zůstává Zdeněk Zíma. Roli konzultantů budou nově plnit Jiří Šlégr a Jaromír Šindel.

WSM Liga: Jiří Doležal končí v Mostě! Američan Walker posílí Motor »

Osmapadesátiletý Weissmann, jenž dlouhé roky působil jako asistent českého národního týmu a představil se na pěti světových šampionátech či dvou turnajích pod pěti kruhy, momentálně trénuje mládež v Litvínově a na střídačku seniorského výběru se vrací takřka přesně po roční pauze, když loni asistoval Radimu Rulíkovi v prvním týmu.

Weissmanna a jeho pomocníky čeká mimořádně důležitá premiéra, poslední Most se představí na ledě předposlední Kadaně a nemůže si dovolit další bodovou ztrátu. Mostečtí jsou už třetím týmem, který ve WSM Lize změnil trenéry. Už dřív v Havířově Martin Janeček nahradil Štefana Mikeše a v Prostějově Pavel Arnošt Kamila Přecechtěla.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz