Mora žije! Výsledky nám nenahrály, ale ještě nic nebalíme, hlásí Burian

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

1. března 2017, 8:07

Adam Bagar

Až poslední 52. kolo rozsekne dramatický souboj o poslední volnou pozici v předkole play off, o níž se na dálku porvou Plzeň, Zlín a Olomouc. Mora udržela naději na postup do vyřazovacích bojů po výhře 2:0 ve Vítkovicích, kde slavila po víc než 24 letech. "Ostatní výsledky nám sice nenahrály, ale ještě nic nebalíme a doma proti Kometě zabojujeme o desítku," velí útočník Vilém Burian.

Fanshop

Hanáci, posilněni jasnou domácí výhrou nad Zlínem, vstoupili do střetnutí mnohem aktivněji a už po necelých čtyřech minutách se dočkali gólové odměny. "Pokud jsme chtěli udržet naději na předkolo, museli jsme vyhrát. Věděli jsme, jak moc je to pro nás důležitý zápas. Proto jsme od začátku makali a šli si za tříbodovou výhrou, abychom ještě žili a v posledním kole měli o co hrát," přiznává olomoucký útočník.

Mora stanovenou taktiku do puntíku plnila a dvě třetiny vítkovické hráče prakticky k ničemu nepustila. "Kluci hráli fakt parádně. Až ke konci druhého dějství tam soupeř měl nějaké šance. V závěrečné části už jich bylo dost. Tam jsme se možná až moc zatáhli a Vítkovice nás pořádně zatlačily. Naštěstí jsme hráli obětavě a výsledek udrželi až do konce," těší brankáře Branislava Konráda po vydřeném triumfu 2:0.

Olomoucký fantom slavil už šestou nulu v sezoně, dokonce druhou v řadě a třetí za posledních pět zápasů, ovšem náladu mu lehce pokazily výsledky na ostatních stadionech. V bitvě o elitní desítku totiž uspěly také Mladá Boleslav, Plzeň a Zlín. "Škoda. Ale dalo se čekat, že stejně jako my zaberou. Šlo jim rovněž o hodně," ví slovenský gólman. "Bohužel výsledky nám nenahrály, ale nic nebalíme," doplňuje Burian.

Ve hře je poslední volná pozice, o níž se Hanáci na dálku poperou s Plzní a Zlínem. Indiáni hrají na Spartě, berani doma vyzvou předposlední Energii a Mora, která má nejhorší výchozí pozici, hostí Kometu. "Pořád se nám to může povést, dáme do toho všechno a zkusíme doma play off vybojovat. Zabojujeme, i s kouskem štěstí se to dá uhrát," shodují se Konrád s Burianem, pro něhož to bude znovu pikantní mač.

"Za Kometu jsem tři roky hrál, takže to jsou pro mě speciálnější zápasy. Určitě bude výborná atmosféra, vyprodáno. Všichni se moc těšíme," pokyvuje olomoucký dlouhán, který rozhodně nečeká snadný zápas. "Poslední výsledky neměli úplně nejlepší, ale tím, že si už uhráli šestku, se můžou uklidnit a hrát o to lépe. Není prostor na žádné vypouštění, takže nic zadarmo určitě nedostaneme," hlásí Vilém Burian.

Jen škoda Pro Hanáky, že jejich nástup přišel tak pozdě. "Už to vypadalo celkem beznadějně, ale dostali jsme se nakonec nadostřel. Všichni chceme do předkola, ale když se to nepodaří, tak se určitě nezblázníme. Nemáme co ztratit," říká Konrád. "Je pravda, že nám to šlape. Škoda, že jsme takhle nezačali hrát o pár kol dřív. Snad nakonec nebudeme litovat, že nám předkolo uteče třeba o bod," uzavírá Burian.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz