Momenty TELH: "Uloupená" hůl, Kacetl chytačem hokejek či děravá brána

Ondřej Kacetl. | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

11. ledna 2016, 16:48

Ladislav Vácha

Nejzajímavější momenty 35. kola Tipsport extraligy se nesly v režii hokejek. V Pardubicích po svém vyloučení zahodil hůl liberecký obránce Martin Ševc a získat od fanoušků zpět jeho hrací nástroj musela až pořadatelská služba. V Mladé Boleslavi měl s hokejkou co dočinění královéhradecký gólman Ondřej Kacetl, jenž ji chytl místo puku. Za pozornost stojí i kuriózní situace v Třinci, kde útočník domácích Radim Matuš prořízl svou bruslí síť v bráně.

Fanshop

Fanoušci ukořistili Ševcovu hůl (PCE – LIB 2:3)

V pardubické Tipsport areně právě probíhala 37. minuta, když došlo k hodně kurióznímu momentu. Dvouminutový trest za podražení vyfasoval Martin Ševc, který přijel na trestnou lavici a rozzlobeně z ní hodil svou hůl před jednu z tribun. To ale neměl dělat! Fanoušci si toho všimli a o zahozenou hokejku se mezi nimi odehrál velký boj. Liberecký obránce však potřeboval svůj pracovní nástroj zpět a pořadatelská služba měla spoustu práce s tím, aby jí příznivci Dynama svůj cenný úlovek odevzdali. Nakonec uspěla a hokejku vrátila vyloučenému zadákovi Tygrů, jenž si příště podobný čin určitě mnohem víc rozmyslí. Úsměvná chvíle, která se jen tak nevidí!

Kacetl zvládne chytat i hole (MBL – MHK 2:3sn)

Mladá Boleslav doma vedla na přelomu první a druhé půlky zápasu těsně 1:0, když se vydal s pukem na holi vpřed Ctirad Ovčačík. Obránce domácích si vybruslil až do útočného pásma a z okraje kruhů zápěstím vystřelil, přičemž nechtěně vyrazil hůl bránícímu Stanislavu Dietzovi. Kotouč po zblokovaná střele skončil v ochranné síti a na soustředěného brankáře Ondřeje Kacetla přiletěl neobvyklý předmět. Maskovaná opora Mountfieldu ale jasně ukázala, že zvládne chytit všechno, co na ni letí. A to třeba i hokejku!

V Třinci měnili děravou bránu (TRI – KOM 1:2)

Ve WERK ARENĚ se dohrávala úvodní dvacetiminutovka, když Oceláři vyhráli vhazování v útočném pásmu a k soupeřově bráně si hledal cestu Radim Matuš. Před brankoviště se ale nenatlačil, protože ho velmi dobře pokryl obránce Tomáš Malec. Třinecký útočník po souboji upadl a bruslí narazil do sítě, v níž vznikla díra. Hlavní rozhodčí Jan Hribik si toho okamžitě všiml a jasným gestem ukazoval, že brána se musí vyměnit za novou. Celý proces zabral necelé tři minuty a brzy se pokračovalo dál ve hře. Ke stejné situaci došlo už ve 20. kole na ledě Olomouce, kde síť v bráně prořízl při pádu svou bruslí zlínský obránce Tomáš Žižka.  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz