Momenty TELH: Tygřice trefená pukem, hromadná bitka a chomutovská "férovka"

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

20. února 2016, 18:00

Ladislav Vácha

Ve 46. kole Tipsport extraligy se znovu urodilo několik zajímavých momentů, které rozhodně stojí za pozornost. Nejatraktivnější podívanou nabídl šlágr kola mezi prvním Libercem a druhou Spartou, který okořenily divoké pěstní souboje. Hokej šel pod Ještědem na chvíli stranou v 53. minutě při komerční přestávce, kdy puk opustil hrací plochu a v hledišti trefil jednu z malých fanynek, která byla ale po krátkém ošetření naštěstí v pořádku. Neobvyklá pošťuchovaná byla k vidění v Karlových Varech, kde se na Rostislava Marosze sletěli hned tři chomutovští Piráti.

Fanshop

Na Marosze se vrhli tři protihráči (KVA – CHM 1:6)

V Karlových Varech končila první půlka úvodní dvacetiminutovky, když se domácí usadili při přesilovce v útočném pásmu a vytvořili si velkou šanci. Do pravého kruhu dostal nabito Rostislav Marosz, jehož ránu z voleje brankář Kristan vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou. Právě Marosz rychle přijel před brankoviště a čekal, jestli kotouč vypadne slovinskému gólmanovi z výstroje, aby mohl i on dorážet. To se samozřejmě vůbec nelíbilo hráčům Chomutova, kteří začali svou maskovanou oporu bránit. A to tak, že na útočníka Energie se vrhli hned tři Piráti, Adam Jánošík, Dominik Tejnor a Jakub Sklenář. Rozhodčí strkanici ale rychle rozehnali a nemuseli ani vylučovat. Tak jako tak, tohle byl úsměvný moment! 

Fanoušky rozproudila vášnivá potyčka (LIB – SPA 2:5)

Aktuální lídr z Liberce hostil druhou Spartu a šlágr kola nabídl bitvu jako řemen! Pražané vedli na začátku prostřední části 4:2, když fanoušky zvedla ze sedaček tvrdá bitka. Rozhodčí přerušili hru a Curtis Hamilton vystřelil chvíli po odpískání na libereckou bránu. Útočník hostů trefil svým projektilem obránce Radima Šimka, kterému se chtěl přijet omluvit, ale to už nestihl. Nahromaděné emoce naplno vytryskly a už se to bilo hlava nehlava.

Kanadského útočníka si vzal hned "do parády" vyhlášený bijec Jaroslav Vlach, ale tentokrát byl poražený. Pozadu nezůstali ani Dominik Lakatoš a Marek Hrbas, z tohoto souboje vyšel vítězně mladík v barvách Tygrů, jenž svému sokovi přetáhl přes hlavu dres a povalil ho na led. Třetí dvojici vytvořili Juraj Mikuš a Jan Stránský, nakonec vyhrál prvně jmenovaný bek týmu z hlavního města, jenž srazil svého protivníka na hrací plochu, a to částečně i s čárovým rozhodčím Stanislavem Barvířem, který se snažil oba "kohouty" rozdělit. Lakatoš, Stránský, Hrbas a Mikuš obdrželi tresty na 2 plus 10 minut za hrubost, Hamilton vyfasoval osobní trest na 10 minut za nesportovní chování, protože vystřelil po odpískání.

Odražený puk zasáhl malou fanynku (LIB – SPA 2:5)

V Home Credit aréně právě běžela 53. minuta, když došlo k hodně nepříjemnému momentu. Liberecký obránce Jan Výtisk chtěl nahodit z obranného pásma puk dopředu, ale kus černé gumy se odrazil do hlediště a nešťastně zasáhl jednu z malých fanynek. Na pomoc jí přispěchali ostatní fanoušci a lékař Sparty MUDr. Dušan Singer, před ošetřením pohladil plačící malou Tygřici po vlasech i útočník hostů Jan Hlaváč. Všechno nakonec dobře dopadlo a mladá bojovnice byla v pořádku.  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz