Momenty TELH: Rozčilený Růžička, zaseknutá časomíra a tyčkohra Litvínova

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

16. ledna 2016, 18:00

Ladislav Vácha

Ani šestatřicáté kolo nijak nevybočilo z nastoleného rámce a opět nabídla zajímavé momenty. Nenechte si ujít velkou zlost mladoboleslavského brankáře Martina Růžičky, jenž si nenechal líbit najetí do svého území a vyrážečkou dvakrát udeřil Jakuba Jeřábka do hlavy, za což vyfasoval trest ve hře. opět zlobila časomíra, a to v Hradci Králové, kde se ale povedlo problém rychle vyřešit. Podívejte se i na smůlu Litvínova, jenž doma proti Pardubicím hned dvakrát po sobě trefil brankovou konstrukci.

Fanshop

Gólman Růžička dostal trest ve hře (PLZ – MBL 1:3)

Plzeň začala domácí bitvu s Mladou Boleslaví velmi aktivně a hned pořádně provětrala obranu soupeře. Ve 3. minutě se Škoda hodně aktivně tlačila před brankoviště a byl z toho před gólmanem Martinem Růžičkou pořádný závar. Aktivně se tlačil k puku hlavně obránce Jakub Jeřábek, jenž byl natlačen do brankoviště. Maskovaná opora Středočechů se po jeho ataku ocitla skoro až za brankovou čarou a nenechala si to líbit. Ležícímu Jeřábkovi uštědřila dvě tvrdé rány vyrážečkou do helmy, což neuniklo pozornosti rozhodčích. Pravidla hovoří jasně a nemohlo přijít nic jiného, než trest ve hře. Mezi tyče hostů tak musel brankář David Rittich, jenž podal skvělý výkon a výrazně pomohl svému týmu k výhře 3:1. Růžička tak bude rád, pokud nedostane od disciplinární komise ještě dodatečná trest.

V Hradci Králové zlobila časomíra (MHK – ZLN 3:1)

Ach ty časomíry... V minulé sezoně technika potrápila trestoměřiče v Mladé Boleslavi, nedávno měli stejné problémy i ve Vítkovicích a nyní řešili stejný problém i v Hradci Králové. Odehráno bylo 21 sekund, když po vhazování čas zamrzl. Nikdo z rozhodčích si toho dlouho nevšiml a pokračoval se dál ve hře. Čas tak musel být provizorně měřen na stopkách, ale ještě v první půlce úvodní dvacetiminutovky se povedlo neposlušnou časomíru rozchodit.   

Litvínov zacinkal dvakrát na tyčku (LIT – PCE 3:2sn)

Důležitý souboj hostil Litvínov, kam přijely Pardubice. Za stavu 2:2 měla domácí Verva obrovskou šanci, a to hned dvakrát! Ještě ze středního pásma vypálil obránce Jiří Gula, který už předtím vstřelil dva góly, ale hattrick mu těsně unikl, protože zacinkal jen na spojnici břevna a tyče brány hostů! A co víc, smůla Severočechů hned pokračovala, když se k odraženému kotouči dostal Michal Trávníček a nechytatelnou ranou zazvonil na tyčku! Hosté ujeli vzápětí do protiútoku a sám na bránu se řítil Petr Sýkora, ale ani jemu nebylo přáno. Štěstí nebylo nakloněno ani jednomu ze soupeřů!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz