Momenty TELH: Reichlův debut, předčasná radost a zlobivý mantinel

Kristian Reichel. | Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

18. ledna 2016, 13:57

Ladislav Vácha

Ve 37. kole Tipsport extraligy nebyla o zajímavé a kuriózní momenty nouze. Velkou premiéru v dresu litvínovského A-mužstva si odbyl teprve v sedmnácti letech syn dlouholetého kapitána české reprezentace a slavného hokejisty Kristian Reichel, jenž se v důležité bitvě na ledě Karlových Varů rozhodně neztratil. Za pozornost určitě stojí i předčasná radost plzeňského publika po tvrdé střele Jakuba Lva, jenž rozechvěl jen boční síťku brány, a odlepený kus krytu reklamy na mantinelu v Mladé Boleslavi.

Fanshop

Extraligový debut Kristiana Reichla (KVA – LIT 4:3)

Velký den pro syna legendy! Ve 37. kole Tipsport extraligy si odbyl extraligový debut v dresu mateřského Litvínova útočník Kristian Reichel, který se představil v důležité bitvě na ledě Karlových Varů. Teprve sedmnáctiletý mladíček si řekl o šanci v prvním týmu skvělými výkony v juniorce, kde za 27 zápasů nasbíral výtečných 23 bodů, a nastoupil ve čtvrtém útoku po boku Ondřeje Jurčíka a Jiřího Doležala. A jeho statistiky při premiéře v tuzemské nejvyšší soutěži? Ice-time 9:26, účast na ledě -1, jeden hit a čtyři vyhraná vhazování z devíti (úspěšnost 44 %). To není na první zápas vůbec špatné!

Plzeň se radovala předčasně (PLZ – TRI 1:3)

Indiáni si chtěli po domácí porážce od Mladé Boleslavi spravit chuť a před svými fanoušky vlétli na Třinec s velkou chutí. V první třetině měli na své straně velkou převahu a brankáře Hamerlíka zasypávali vydatnou sprškou střel. Už ve 3. minutě dostal na modrou čáru nabito Jakub Lev a z mohutného nápřahu udeřil do puku. Tvrdá dělovka rozechvěla síťku a Home Monitoring Aréna vybuchla nadšením. Ale ejhle! Hrací předmět za brankovou čáru vůbec nepřešel a síť trefil jen z boku. Radost příznivců Škody tak byla předčasná a na gól svých miláčků si museli počkat až do 58. minuty, kdy se prosadil Kristián Kudroč. Západočeši ale i přesto odjížděli z ledu smutní, protože Ocelářům podlehli 1:3.

V Mladé Boleslavi zlobil mantinel (MBL – KOM 4:1)

Mladá Boleslav na svém ledě drtila Kometu Brno na konci první půlky zápasu 3:0, když rozhodčí nečekaně přerušili hru. Důvodem byl odlepený kus krytu mantinelu, který zůstal ležet za bránou gólmana Ritticha. Na ledovou plochu tak museli přispěchat ledaři a dát celou věc do pořádku, protože o porušené hrazení by mohlo dojít ke zranění hráčů. Technická obsluha nakonec odvedla dobrou práci a zhruba už po třech minutách se mohlo pokračovat ve hře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz