Momenty TELH: Orsavova zloba, čaroděj Hrubec a nešťastník Herman

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

18. února 2016, 17:59

Ladislav Vácha

Velká nespokojenost, úžasný zákrok a střelecká smůla, to jsou momenty 45. kola Tipsport extraligy. Podívejte se na zlost pardubického útočníka Jakuba Orsavy a fanouška Dynama, kterým se vůbec nelíbil verdikt hlavních rozhodčích po souboji u hrazení, excelentní zásah třineckého gólmana Šimona Hrubce, který lapačkou na poslední chvíli zamezil jisté pohromě, a neskutečnou šanci olomouckého forvarda Jakuba Hermana, jenž přestřelil odkrytou bránu.

Fanshop

Velká zlost Orsavy a fanouška (PCE – ZLN 1:2)

Pardubice doma sice v důležité bitvě se Zlínem vedly zásluhou Michala Šedy, ale hosté dokonali ve třetí periodě obrat. Ve 49. minutě došlo v rohu pásma ševců k tvrdému souboji, po němž na hřišti vzplály nahromaděné emoce. Jiří Marušák zezadu stáhl k ledu ruského útočníka Dmitrije Monju, ale hlavní rozhodčí nevylučovali. To pořádně naštvalo Jakuba Orsavu, který holí vztekle praštil do mantinelu. Zlínský obránce Oldřich Kotvan se pořádně lekl a rozčilený forvard Dynama vyfasoval i přes velké protesty osobní trest na deset minut za nesportovní chování. Jenže to nebylo vše! Na trestnou lavici se začal dobývat rozzlobený fanoušek Východočechů, který si to chtěl se sudími vlastnoručně vyřídit. Trestoměřiči ho měli co držet, aby se mu to nepovedlo. Vlachova družina už si potom výhru utéct nenechala a slavila zisk důležitých třech bodů.

Hrubec nádherně zasáhl lapačkou (TRI – LIB 0:3)

V Třinci platil na konci první půlky zápasu nerozhodný stav, když měl Liberec obrovskou šanci otevřít gólový účet zápasu. Hosté vyhráli souboj v rohu útočného pásma a Jaroslav Vlach nabil na modrou čáru Lukáši Dernerovi. Obránce Tygrů si zpracoval puk, mohutně se napřáhl a vypustil ze své hole jedovatou dělovku. Brankář Šimon Hrubec ji betony vyrazil před sebe a dorážet mohl Jan Stránský. Hrací předmět sice netrefil, ale zastoupit ho mohl právě bijec Vlach. Bekhendem střílel do poloprázdné brány a vypadalo to na jasný gól. Chyba lávky! Maskovaná opora Ocelářů v pozici ležmo ještě zvedla lapačku a kus černé gumy do ní zamířil. Luxusní zákrok!  

Herman minul odkrytou bránu (CHM – OLO 5:2)

To nebyla stoprocentní, ale tisíciprocentní šance! Hanáci hráli v dalekém Chomutově bez branek, když na konci první třetiny zahodili neuvěřitelnou tutovku. V obranném pásmu Pirátů vyrobil velkou chybu obránce Ondřej Dlapa, který ztratil rovnováhu a upadl na led. Snažil se ještě celou situaci zachránit a posunout puk pryč z nebezpečného prostoru, ale už bylo pozdě. Jakub Herman uzmul kotouč, při přečíslení 2 na 1 si ho narazil s Dávidem Bucem a zívala už před ním zcela odkrytá klec, ale olomoucký útočník ji pod tlakem ruského zadáka Sergeje Pereťagina trestuhodně přestřelil! To je noční můra každého útočníka!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz