Momenty TELH: Neuznaný gól, čaroděj Kacetl a mistr hitů Hollweg

Foto: Zdeněk Polák, hc-olomouc.cz

15. března 2016, 18:29

Ladislav Vácha

Velké vášně vyvolal v Tipsport extralize hlavně neuznaný gól, který ve čtvrtfinále play-off připravil Plzeň o vedení. Dominik Kubalík sice využil samostatný únik, ale hlavní rozhodčí René Hradil branku, zřejmě chybně, neuznal. Tvrdou hrou znovu upoutal americký bijec Ryan Holweg, který rozdal dohromady jedenáct hitů. V níže přiloženém videu si můžete prohlédnout tři nejpovedenější z nich. Pozornost si určitě zaslouží i úžasný zákrok královéhradeckého brankáře Ondřeje Kacetla, jenž betonem na poslední chvíli zázračně vychytal Marka Trončinského.

Fanshop

Kubalíkova trefa neplatila pro ofsajd (PLZ – OLO 1:0p)

Měl to být gól, nebo ne? V Plzni probíhala za bezbrankového stavu 25. minuta, když Jakub Jeřábek narýsoval od vlastní modré čáry parádní pas na Dominika Kubalíka, který se tak dostal do samostatného úniku. Nejlepší střelec základní části Tipsport extraligy si sjel až před brankoviště a nechytatelně propálil gólmana Konráda prudkou střelou. Branka ale nemohla platit, protože k velké nevoli střídačky indiánů i jejich fanoušků hlavní rozhodčí René Hradil už předtím přerušil hru.

Sudí svůj verdikt měl hájit tím, že nebyla zavřená dvířka od hráčské lavice, kvůli čemuž hrozilo postavení mimo hru. Jak ale odborníci a někteří novináři poukazují, v pravidlech ledního hokeje není zmínka o dvířkách od střídačky, ale od trestné lavice. V tomto případě by gól měl platit a Západočeši jít do vedení. Z tábora Škody se ale nakonec protesty ozývat nemusejí, protože Plzni vystřelil důležitý první bod v sérii během prodloužení Tomáš Svoboda.  

Hollweg potvrdil pověst brouska (PLZ – OLO 1:0p)

V play-off, kde hráči makají nad hranice svých možností a vůbec nic nevypustí, se cítí jako ryba ve vodě. Zatímco v Plzni ho zbožňují a vyzdvihují jeho velký přínos pro tým díky tvrdé hře, soupeři ho ze stejného důvodu nemají rádi. Řeč je o americkém útočníku Ryanu Hollwegovi, který hned v prvním utkání čtvrtfinálové série dal naplno pocítit svůj nepříjemný styl hry hokejistům Olomouce. Tvrdost řízného vousáče nejdříve pocítil Michal Vodný, potom Jan Jaroměřský a nakonec Dávid Buc. To byly tři hodně tvrdé hity! Zkušený hokejista jich během utkání nasbíral úctyhodných 11.

Kacetl nádherně zasáhl betonem (MHK – MBL 5:2)

To byl nesmírně důležitý zákrok, který pomohl Hradci Králové k prvnímu vítězství ve čtvrtfinále play-off proti Mladé Boleslavi! Mountfield doma vedl na začátku třetí periody těsně 2:1, když si hosté ve 43. minutě vytvořili obrovskou šanci na vyrovnání. Při hře 4 na 4 vypálil od modré čáry Radan Lenc, brankář Ondřej Kacetl vyrazil puk před sebe a k okamžité dorážce zblízka se probil Marek Trončinský. Maskovaná opora Východočechů fantasticky vymrštila svůj pravý beton a tvrdý projektil letící do odkryté části brány vytěsnila do bezpečí. Brankářská paráda!  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz