Zadina je žralok, může být v pětce draftu, říká Pešán. Nejvíc ho zaujal Hájek

Foto: Klára Petrásková

Reprezentační dvacítka přivezla z mistrovství světa v americkém Buffalu nejlepší výsledek za posledních třináct let. Zdobil ji výborný kolektiv, ale také výkony hlavních es. Martin Nečas se blýskl parádními jedenácti body a byl druhým nejproduktivnějším hráčem turnaje, Libor Hájek zase s osmi body válel mezi beky a Filip Zadina byl se sedmi góly druhým nejlepším střelcem.

Fanshop

Syn bývalého útočníka Marka Zadiny přijel do Buffala jako druhý nejproduktivnější hokejista juniorské QMJHL a v dresu národního týmu potvrdil parádní formu. A hlavně čich na góly, to on spasil Čechy ve čtvrtfinálové bitvě s Finy, trefoval se v klíčových okamžicích a zaslouženě byl s bilancí sedmi branek a jedné nahrávky zařazen do All star týmu turnaje. To se naposledy povedlo v roce 2012 brankáři Petru Mrázkovi.

Filip Zadina ukázal, že ne nadarmo se objevuje vysoko v prognózách příštího draftu NHL, po povedeném turnaji si možná ještě polepšil. „Myslím, že tak velký turnaj může vylepšit pozice na draftu. Týmy NHL chtějí mít lídry a Filip jasně ukázal, že i v těch nejvypjatějších chvílích je žralok, který rád dává góly. Prokázal důraz v koncovce, myslím, že se zámořským skautům bude hodně líbit,“ má jasno trenér Filip Pešán.

Zadina se bude skautům hodně líbit, hlásí Pešán

„Podle mě by mohl být do pětky,“ dodává progresivní kouč dvacítky směrem k červnovému draftu. To Martin Nečas vidí svého parťáka možná ještě výš. „Odehrál výborný turnaj. Myslím, že má šanci být mezi nejlepšími třemi hráči,“ pokyvuje brněnský útočník, podle nějž budou draftováni i další členové dvacítky. „Je tam dost kluků, kteří mají šanci. Třeba Martin Kaut zahrál velmi dobře,“ hlásí produktivní útočník.

Ten už má draft úspěšně za sebou. Minulý rok na něj ukázala hned v prvním kole Carolina, za kterou už dokonce nastoupil k premiérovému utkání ve slavné soutěži. Na šampionátu Nečas, který se během sezony vrátil do Komety, zazářil jedenácti body. Jen méně vstřelených branek jej odsunulo na druhé místo za Američana Caseyho Mittelstadta. Řekl si osmnáctiletý talent o letenku na olympijské hry v Pchjongčchangu?

V Buffalu jsem si svou roli moc užíval, líčí Nečas

„Myslím, že může být pro tým přínosem, ale rozhodnutí je na Pepovi Jandačovi. Pokud se mě na něj zeptá, tak mu řeknu, že by českému nároďáku mohl pomoct,“ prozrazuje Pešán směrem k případné Nečasově účasti na turnaji pod pěti kruhy. „Olympiáda je letos při neúčasti hráčů z NHL motivací snad pro každého hráče z Evropy. Je to na trenérech, já se snažím podávat co nejlepší výkony,“ hlásí hvězda české dvacítky.

Podle Filipa Pešána mají asi tři hráči na to, aby se v nejbližších letech pravidelně ukazovali v nejlepší lize světa. Mezi nimi také devatenáctiletý zadák Libor Hájek, který patří Tampě Bay. „Nikdy jsem neměl příležitost ho vidět hrát, sledoval jsem ho jen zprostředkovaně přes videa. Ale zaujal mě asi nejvíc, odehrál výborné MS,“ říká liberecký kouč. „Ti kluci mají velkou budoucnost a budu jim přát, aby se dostali do NHL,“ dodává.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz