Sezona, o které mohl jen snít. MS by bylo něco neuvěřitelného, říká Kofroň

Foto: Dennis Pajot / Hockey Canada Images

13. prosince 2017, 11:56

Karel Málek

Předchozí dvě sezony téměř celé promarodil. Nejdřív ho vyřadilo vážné zranění ramene, které mu operovali natřikrát, následně ho zastavila prasklá ledvina. David Kofroň (na snímku druhý zleva) patří k nejtalentovanějším útočníkům ročníku 1998 a po dlouhé pauze se snaží dostat zpět na hokejové výsluní.

Fanshop

Stabilně hraje WSM Ligu ve Frýdku-Místku, naskočil i do šesti zápasů Tipsport extraligy. Momentálně bojuje s národním týmem do 19 let na World Junior A Challenge v Kanadě a úvod turnaje ho zastihl ve velké pohodě – ve dvou zápasech má na kontě dva góly a dvě nahrávky, skóroval i v přípravě.

Tým i díky výkonům rodáka z Kopřivnice září. „Snad už se mi takto vážná zranění budou vyhýbat,“ přeje si tahoun devatenáctky.

Jak jste na tom zdravotně nyní? Limituje vás při hře něco?
Nic mě neomezuje, cítím se teď dobře. Pociťuju akorát nedostatečnou kondici, přípravu jsem měl kvůli rekonvalescenci po zranění hodně krátkou a nemohl jsem dělat vše jako ostatní. Na sezonu jsem se připravil v rámci možností nejlépe, jak jsem mohl.

Na turnaj jste si, zdá se, přivezl dobrou formu. Týmu se daří, vy osobně bodujete, hrajete při všech herních situacích…
Zatím se mi daří, užívám si každou minutu na ledě. Každý zápas chci udělat všechno pro vítězství. Tým šlape na jedničku, všichni hrají na maximum. Navíc tady máme dva gólmany s výbornou formou, kteří nás vždy podrží.

David Kofroň na Memoriálu Ivana Hlinky 2015

David Kofroň na Memoriálu Ivana Hlinky 2015 | Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Jste zatím nejproduktivnějším hráčem celého turnaje. Hráči, kteří zaujmou, přitom mají šanci připojit se k dvacítce a zabojovat o nominaci na světový šampionát. Jak vidíte svoje šance?
Na to teď vůbec nemyslím, jsem tady teď s devatenáctkou a to je pro mě priorita. Chci tady udělat všechno pro to, abychom uspěli, pak se uvidí. Kdybych se do výběru pro dvacítky dostal, tak by to pro mě po tak dlouhé pauze bylo samozřejmě něco neuvěřitelného. Teď se ale soustředím na své výkony tady.

Zajistili jste si přímý postup do semifinále a díky tomu máte dva dny volna, jak ho trávíte?
Byli jsme na výletě v Halifaxu, ale jinak jsme tady kvůli hokeji a musíme dobře potrénovat a připravit se na další zápas. Při takhle krátkém turnaji může být každý den volna navíc obrovská výhoda, proti dalšímu soupeři nám to hraje do karet, bude mít v nohách o zápas víc.

V aréně je hodně úzké kluziště, vyhovuje vám?
Já osobně hraju radši na velkém. Tady je na všechno hrozně málo času, každý souboj se dohrává, což je asi největší rozdíl oproti tomu, na co jsem zvyklý.

World Junior A Challenge se hraje v malém kanadském městečku Truro, je tam kromě hokeje vůbec co dělat? A jak hodnotíte turnaj organizačně?
V podstatě tady jezdíme jen z hotelu na stadion a zpátky, i když do města jsme se už také zašli podívat. Nic tady ale není, jen malý obchoďák. To ale nevadí, nejsme tady na dovolené. Organizace turnaje je super, na hotelu jsme společně se Švýcary a vše funguje bezvadně. Jediný problém je malá kabina, měli jsme problém se tam všichni vlézt. (směje se)

Brízgala s Chrtkem opařili Američany, junioři mají lístek do semifinále! »

Jestli se nepletu, tohle je kromě turnaje dvacítek v Rusku vaše první letošní zkušenost s juniorským hokejem. Ve Frýdku i Třinci hrajete za muže. Jaký je rozdíl v úrovni tohoto klání a dospělých soutěží?
Úroveň hry je tady určitě na vysoké úrovni, mezinárodní hokej je v této kategorii už hodně podobný tomu mužskému. Juniorský hokej je více ulítaný, není to tolik o taktice a systému, jako třeba v extralize.

Prosazujete se ve Frýdku, prostor jste dostal už i v áčku Ocelářů. Cítíte, že je vše zase na dobré cestě?
Abych řekl pravdu, čekal jsem, že celou sezonu odehraju v extralize juniorů, abych se do toho zpátky dostal. Po návratu z Ruska, kde jsme byli s třineckou juniorkou na Světovém poháru klubů, mě ale povolali do Frýdku a už jsem tam zůstal. Za zápasy v prvním týmu Třince jsem opravdu vděčný, je to pro mě obrovská zkušenost a čest. Po tom všem je to pro mě zatím sezona, o které jsem mohl jen snít.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz